Kategorie

Odżywki na masę - Gainery

Co to są gainery?

Gainer (z ang. gain- nabierać) stanowi idealne połączenie białek, węglowodanów, witamin i minerałów. Pozwala w łatwy sposób zwiększyć kaloryczność diety. Ten suplement diety umożliwia rozbudowę masy mięśniowej i ich regeneracji po treningu. Gainery zawierają proteiny i węglowodany różnych proporcjach. Średnio jest to 10-35 % białka i 50-80% węglowodanów. Mówiąc o węglowodanach mamy na myśli głównie cukry proste , które charakteryzują się szybką wchłanialnością, co pozwala na szybka regeneracje po treningowa i natychmiastowe źródło energii. Lepszej klasy gainery bogate są także w aminokwasy, witaminy i minerały.

Kto powinien stosować gainery?

Gainery to idealne uzupełnienie diety sportowców, chcących zbudować masę mięśniową. Dobra odżywka gainer zawiera wszystkie niezbędne składniki potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu zatem może zastąpić pełnowartościowy posiłek. Przyspieszają one proces budowy masy mięśniowej, stanowią doskonale źródło energii, uzupełniają zapas glikogenu mięśniowego, oraz hamują procesy kataboliczne poprzez zawarte w nich węglowodany i białka. Odżywki na masę są idealne nie tylko dla sportowców, ale także dla szczupłych mężczyzn i kobiet chcących zwiększyć masę ciała. Gainery to doskonały suplement diety także dla osób trenujących wytrzymałościowo. Odżywki na mase występują też w formie batonów energetycznych.

Jak stosować odżywki na masę?

  • - Miedzy posiłkami

  • - Po wysiłku fizycznym

Dawkowanie uzależnione jest od indywidualnych potrzeb każdego organizmu. Nie ma wzoru stosowania tego suplementu. Zaleca się jednak przyjmowanie porcji wielkości 50-150 gramów. Proszek można mieszać z wodą lub mlekiem i dosładzać miodem.

6 powodów dla których warto zakupić gainer:

  1. uzupełnia dietę w białko, węglowodany, aminokwasy, witaminy, minerały

  2. hamuje procesy kataboliczne

  3. jest doskonałym źródłem Energi

  4. może zastąpić pełnowartościowy posiłek

  5. wspiera przyrost masy mięśniowej

  6. wpływa korzystnie na regeneracje po treningową


Polecane gainery: GAINER ACTIVLAB MASS UP - 5000GPVL MUTANT MASS NEWTREC MASS XXLKEVIN LEVRONE LEVRONE ANABOLIC MASSGAINER OLIMP GAIN BOLIC 6000 - 1000G

Należy pamiętać, że zalecane dawki stanowią wzór stosowania. Przyjmowanie suplementów powinno być indywidualnie dopasowane do potrzeb każdego organizmu.

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%