Kategorie

Batony

Co to są batony sportowe?

Batony sportowe – to bogate w podstawowe składniki odżywcze takie jak białko i węglowodany produkty. Stanowią one idealne źródło energii w ciągu dnia. Sięgając po sportowy zamiast po klasyczny baton, jesteśmy w stanie zachować dobrą formę. Jest to najlepsza opcja wśród silnie przetworzonej żywności, gdy nie ma możliwości zjedzenia pełnowartościowego posiłku. Jest idealnym źródłem białka między posiłkami jak i w okolicach treningu.

Rodzaje batonów sportowych:

  • batony białkowe – idealnie sprawdzają się jako przekąska/posiłek na diecie zarówno nisko węglowodanowej i wysoko białkowej. Zawierają niewielka ilość węglowodanów, witaminy a także elektrolity, co sprawia ze idealne są po wysiłku fizycznym. Zamiast cukrów prostych zawierają słodzik. Ich zaletą jest to, że są bardzo sycące.

  • batony energetyczne – to produkt zawierający spora ilość węglowodanów co powoduje, ze idealnie sprawdzają się podczas sportów wytrzymałościowych. Przy wyborze tego produktu należy zwracać uwagę na skład i unikać tych zawierających cukry proste, a sięgać po te, które bogate są w maltodekstrynę i fruktozę, które umożliwia szybka regeneracje i uzupełnienie glikogenu. Lepsze batony energetyczne bogate są także w BCAA i inne wartościowe składniki.

  • Węglowodanowo - białkowe – idealne jako forma regeneracji organizmu po wysiłku. Doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy nie ma możliwości przygotowania normalnego posiłku.

Kilka powodów dla których warto sięgać po batony sportowe:

  1. Zawierają białko i węglowodany niezbędne w diecie każdego sportowca

  2. Idealne jako substytut pełnowartościowego posiłku

  3. Niektóre posiadają witaminy, minerały i BCAA

  4. wygodne w konsumpcji

  5. zwiększają energie i wytrzymałość

  6. korzystnie wpływają na regeneracje organizmu

Polecane batony sportowe: TREC Baton Booster, NUTREND Excelent Protein bar, OLIMP MATRIX PRO, OLIMP GAIN BOLIC 6000 PROTEIN BARBIOTECH USA ZERO BAR

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%