Kategorie

Boostery azotowe (NO2)

Co to jest booster azotowy?

Booster azotowy (wolumizer komórkowy, odżywka pompująca) – to  przedtreningowe suplementy diety, będący źródłem energii, poprawiający wydolność organizmu i zwiększający produkcje azotu. To grupa odżywek zawierających w składzie argininę w różnych postaciach. Dzięki większym poziomie tlenku azoty w krwi poszerzają się naczynia krwionośne, zwiększa ciśnienie krwi, dzięki czemu następuje maksymalne odżywienie włókien mięśniowych. Efektem tego są napięte i napompowane mięśnie, a także wzrost siły i masy mięśniowej.  Często występują tu składniki takie jak alfa ketoglutaran argininy, chlorowodorek argininy oraz jabłczan cytruliny. W składzie spotkać można często skrót AAKG który jest solą kwasu glutarowego oraz argininy.

Zalety suplementów na "pompę mięśniową":

  1. zwiększają przyrosty masy mięśniowej, siły i wytrzymałości,

  2. pomagają utrzymać masę po cyklach kreatynowych

  3. biorą udział w regulacji ciśnienia tętniczego

  4. Dostarczają tlen do mięśni, efekt pompy

  5. dostarcza składniki odżywcze, mikroelementy i witaminy

  6. poprawia jakość struktury mięśniowej

  7. pozytywnie wpływa na waskularyzację mięśni

  8. usuwa końcowe szkodliwe produkty przemiany materii

Kto powinien stosować boostery azotowe?

Boostery azotowe NO2 cieszą się największym powodzeniem wśród kulturystów, miłośników fitness oraz innych sportów siłowych. Produkty te jednak mogą być też stosowane przez sportowców wytrzymałościowych i wytrzymałościowo-siłowych. Skutecznie zwiększają transport tlenu i składników odżywczych do włókien mięśniowych.

Jak stosować boostery azotowe?

Wolumizerów komórkowych nie można brać bez przerwy! Zaleca się stosowanie boosterów azotowych cyklicznie. Uważa się, że dobrym rozwiązaniem jest stosowanie na zmianę odżywek pompujących i kreatyny. Jednak za najlepsze uważa się połączenie boosteru azotowego z kreatyną. Zaleca się przyjmowanie przed treningiem.

Polecane boostery azotowe: 6PAK NUTRITION PUMP PAK, BIOTECH USA BLACK BLOOD CAF+FIRESNAKE AAKG

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%