Sprzęt do treningu w domu za nieduże pieniądze. Urządzamy domową siłownię!

 (678)    (1)    0

  Trening

Marzysz o urządzeniu domowej siłowni za niewielkie pieniądze? Nie przepadasz za atmosferą na siłowni, krępuje Cię obecność innych osób, a może szkoda Ci tracić czas na dojazdy do niej? Nie musisz dysponować dużą gotówką, by urządzić siłownię w domu.

.

Sprzęt do rozgrzewki - skakanka, ciężarki, stepper, bieżnia, rowerek, orbitrek

.

Rozgrzewka jest ważną częścią każdego treningu. Wiele osób pomija tę fazę, nie mając świadomości jak wiele korzyści niesie za sobą poprawnie wykonana rozgrzewka. Celem rozgrzewki jest przygotowanie organizmu do bezpiecznego oraz efektywnego wykonania treningu.
.

Sprzęt, z którego możesz skorzystać do wykonania rozgrzewki to:

.

Skakanka. Kawałek sznurka i dwie rączki? Czasem najprostsze patenty są najskuteczniejsze. Nie musisz płacić milionów, by zbudować świetną formę. Możesz wybrać skakankę wykonaną ze skóry, z mechanizmem hamującym skręcanie się gumowego sznurka, czy taką, która liczy kalorie, dystans, ilość powtórzeń. Ceny skakanek zaczynają się już od 3,99 zł.

.

Ciężarki. Do rozgrzewki możesz użyć hantli, mających od 0,5 do 1 kg. Możesz z nimi wykonywać przysiady, skłony, czy nawet lekki, rozgrzewający trucht. Ceny ciężarków od 5,99 zł.

.

niebieskie ciężarki

CIĘŻAREK ŻELIWNY POKRYTY WINYLEM 0.5 KG - SPRAWDŹ OFERTĘ

.

Stepper. Świetnie nadaje się na rozgrzewkę! Wystarczy, że wykonasz na nim intensywnie kilka serii. Jego efekty możesz już zauważyć po miesiącu regularnych treningów. Trening na stepperze nie wymaga specjalnych przygotowań. Wystarczy, że na nim staniesz i zaczniesz ćwiczyć. W dowolnym miejscu w domu i o dowolnej porze. Cena steppera od 156,99 zł.

.

Bieżnia, rowerek, orbitrek. Wysiłek wykonywany na bieżni, rowerku czy orbitreku powinien trwać około 10 minut. Intensywność powinna się zwiększać i na 4-5 minut przed końcem oscylować w okolicy 80-85% tętna maksymalnego. Tego typu sprzęt warto zakupić, mając odpowiednią ilość gotówki i miejsca w domu. Jeśli planujesz treningi biegowe, czy triathlonowe, warto zaopatrzyć się w bieżnię i rowerek stacjonarny.

.

Sprzęt do ćwiczeń w domu - wolne ciężary

.

Wolne ciężary to ćwiczenia, w których opór zapewniają ławeczka, hantle, sztanga prosta, sztanga łamana, drążek, poręcze oraz ciężar własnego ciała. Trening ten możesz wykonać wszędzie!

.
Oto przykładowy sprzęt, który będzie posłuży Ci do wykonywania ćwiczeń z wolnymi ciężarami:

.

Ławka. To idealna baza pod większość popularnych ćwiczeń. W połączeniu z innymi akcesoriami jak na przykład stojakiem pod sztangę czy wyciągiem tworzy wszechstronny zestaw treningowy do rzeźbienia sylwetki. Ceny ławek zaczynają się od 245,99 zł.

.

Hantle. To doskonałe narzędzie, które zaraz obok sztang i odważników kettlebells, sprzyja ćwiczącemu w treningu siłowym. Tradycyjny hantel jest złożony z dwóch obciążników oraz uchwytu łączącego je. Ceny hantli od 29,99 zł.

.

Sztanga łamana. Idealnie nadaje się m.in. do ćwiczeń bicepsów czy tricepsów. Taki rodzaj sztangi nie obciąża nadmiernie nadgarstków, co jest szczególnie istotne dla osób początkujących oraz tych, które cierpią lub są narażone na kontuzje nadgarstków. Dodatkowo można regulować sobie na niej obciążenia, które wraz z progresem będzie można zwiększać.

.

Jeśli planujesz treningi siłowe, lepiej zaopatrzyć się w sztangę łamaną lub prostą niż w zestaw hantli o różnym obciążeniu, które będą zajmować znacznie więcej miejsca niż dokupowanie coraz to nowych obciążeń. Ceny sztang łamanych zaczynają się od 155,99 zł.

sztangi łamane srebrne

GSL-30 SZTANGA/GRYF STAŁY ŁAMANY GUMOWANY 30 KG HMS - SPRAWDŹ OFERTĘ

.

Kettlebell. Ciężarki Kettlebell są niezwykle uniwersalne. Treningi z KNV HMS wzmacnia mięśnie, doskonale rozwija koordynację ruchową, zwiększając jednocześnie ogólną wydolność organizmu. Przy ich pomocy można ćwiczyć niemal wszystkie grupy mięśniowe. Ich wielką zaletą, jest możliwość wykonywania tzw. ćwiczeń wielostawowych, aktywujących mięśnie, które są często pomijane podczas klasycznego treningu siłowego. Cena od 36,99 zł.

.

Gumy do ćwiczeń. Trening z gumami treningowymi poprawia gibkość, wytrzymałość oraz elastyczność mięśni. Każdy może je wykorzystywać, gdyż taśmy przydają się zarówno podczas zajęć z fitnessu, aerobowych, jak i siłowych. Dzięki nim możesz dostosować daną gumę do własnych potrzeb. Ceny gum do ćwiczeń od 7,99 zł.

.

Drążek. Podciąganie się na drążku należy do uniwersalnych ćwiczeń rozwijających wiele partii mięśni. Szczególnie pracującymi mięśniami podczas korzystania z drążka są: mięśnie rąk, bicepsy, tricepsy oraz mięśnie łopatek i brzucha. Ceny drążka od 35,99 zł.

.

Domowy atlas: co powinien posiadać najprostszy atlas

.

Atlas do ćwiczeń jest urządzeniem o charakterze wielofunkcyjnym. Umożliwia pracę nad różnymi grupami mięśniowymi. Wykonywane na nim ćwiczenia są ćwiczeniami anaerobowymi, czyli siłowymi. Jeśli dysponujesz nieco grubszym portfelem, warto nabyć ten sprzęt również na domowy użytek. Atlasy do ćwiczeń są urządzeniami, które zapewniają bezpieczny trening.

.

Atlasy treningowe znajdujące się na wyposażeniu siłowni są rozbudowane i posiadają wiele rozmaitych opcji. Atlas do użytku domowego nie musi spełniać aż tak restrykcyjnych wymogów, co oczywiście nie oznacza, że mamy rezygnować z wysokiej jakości urządzenia.

.

Podstawowy atlas powinien zawierać ławkę skośną, modlitewnik, motylek, wyciąg dolny i górny, stację do ćwiczeń mięśni nóg. Wyciąg z tymi funkcjami jesteśmy w stanie kupić już za około 550 zł. Za atlas z dodatkowym stanowiskiem do intensywnego treningu mięśni brzucha oraz stacja do wykonywania pompek zapłacimy około 1700 zł.

.

sprzęt do ćwiczeń wielofunkcyjny

TYTAN 12 ATLAS 150 LBS (67,5 KG) HMS - SPRAWDŹ OFERTĘ

.

Po treningu - rollery i masażery na koniec treningu

.

Roller/wałek. To urządzenie świetnie nadaje się na zakwasy. Rolowanie rozbija mięśnie, relaksuje, odpręża i poprawia przepływ krwi. Wałki z wypustkami mogą przypominać nam wizytę u fizjoterapeuty. Poza typowym treningiem gimnastycznym, bardzo dobrze sprawdza się również w terapii osób z różnego rodzaju problemami ruchowymi. Cena rollera od 28,99 zł.

.

Mata. Przydatna jest przed, w trakcie i po treningu. Każdy kto kiedyś zaczynał wie jak bardzo nieprzyjemnie jest ćwiczyć na kocu, czy na... niekoniecznie czystym dywanie. Po treningu zawsze miło jest się na niej na chwilę położyć i porozciągać. Cena maty od 23,99 zł.

.

Zapraszamy do naszego sklepu MamutPro.pl, gdzie dzięki zakupom na raty lub odroczonej płatności, możesz kupić wszystko czego potrzebujesz do swojej wymarzonej, domowej siłowni. Więcej o tym sposobie płatności możesz przeczytać tutaj https://www.twisto.pl/

 (678)    (1)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Zostaw komentarz
Captcha
Facebook comments