Odżywka białkowa FA Nutrition Whey Protein - 908g + FA Nutrition Xtreme BCAA 5000 - 400g + FA Nutrition Carbo Core Bar - 40g

Paczka
Promocja
FA Whey Protein 908g + FA BCAA 5000 400g + 2x FA Carbo Core Bar 40g
Odżywka białkowa FA Nutrition Whey Protein - 908g
Standardowa
cena: 56,00 zł
FA Nutrition Xtreme BCAA 5000 - 400g
Standardowa
cena: 52,00 zł
FA Nutrition Carbo Core Bar - 40g
Standardowa
cena: 3,29 zł

Dostępność: Produkt niedostępny

Cena w zestawie:

111,29 zł

99,99 zł

(Oszczędzasz 11,30 zł)

Podaj swój adres e-mail

Jeśli produkt będzie dostępny, otrzymasz
powiadomienie na wskazany adres

Kup teraz, a zaoszczędzisz
9,90 zł
w kolejnym zamówieniu!
Może zainteresują Cię podobne produkty:
zamów jeszcze przez a zamówienie wyślemy tego samego dnia!
  • Odżywka białkowa FA Nutrition Whey Protein - 908g
  • FA Nutrition Xtreme BCAA 5000 - 400g
  • FA Nutrition Carbo Core Bar - 40g

WHEY PROTEIN

ROLA BIAŁKA W ORGANIZMIE CZŁOWIEKA

Białko to składnik niezbędny w diecie każdego człowieka, albowiem spełnia on w organizmie ludzkim szereg ważnych funkcji, spośród których najważniejszymi są bez wątpienia funkcja budulcowa tkanek oraz udział w syntezie wielu różnych związków i substancji, jak hormony, enzymy, płyny ustrojowe, ciała odpornościowe. Jednak to nie wszystko. Białka, zwane również proteinami, wspierają usuwanie szkodliwych toksyn z organizmu, wspomagają utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, a także uczestniczą w gojeniu się ran i blizn. Jak zatem widać, ich udział w organizmie człowieka jest czynnikiem kluczowym, by zachować zdrowie oraz zapewnić prawidłowy przebieg wielu procesów.

Białka zbudowane są z mniejszych elementów nazywanych aminokwasami, z których część jest produkowana w ludzkim organizmie, podczas gdy pozostałe należy dostarczać regularnie z zewnątrz, za pośrednictwem pokarmu, gdyż organizm ludzki nie jest zdolny do ich samodzielnej syntezy. Na tej podstawie wyróżniamy więc białka pełnowartościowe, zawierające komplet niezbędnych aminokwasów egzogennych, nie wytwarzanych w ustroju ludzkim, i niepełnowartościowe, które tych aminokwasów nie posiadają. Kluczem do utrzymania zdrowia jest przede wszystkim podaż aminokwasów niezbędnych, egzogennych, które znajdziemy w takich produktach spożywczych, jak mięso i przetwory mięsne, ryby, jaja oraz nabiał, lub które możemy dostarczyć do organizmu, sięgając po odpowiedni suplement.

ZNACZENIA BIAŁEK W ORGANIZMIE SPORTOWCÓW

Białka stanowią składnik pokarmowy, bez którego nie sposób budować pożądanej masy oraz redukować tłuszcz; ich prawidłowy udział w żywieniu sportowców jest więc szczególnie ważny, jako że niedostateczna ilość tego składnika w spożywanym co dzień pokarmie może nie tylko upośledzać wiele procesów zachodzących w organizmie człowieka m.in. uniemożliwiając rozwój masy mięśniowej, lecz również zwiększać ryzyko start w obrębie dotychczas wypracowanej tkanki mięśniowej. Co więcej, właściwa podaż protein w diecie osób aktywnych fizycznie wspomaga pobudzanie procesów anabolicznych w organizmie, co ma bezpośredni wpływ na stymulację syntezy nowych białek mięśniowych, oraz ogranicza aktywowany w trakcie wysiłku katabolizm mięśniowy, prowadzący do rozpadu białek. Co więcej, białka w diecie sportowców spełniają także szereg innych zastosowań, wspierając trening i poprawiając wyniki sportowe, wśród których wyróżniamy: zwiększanie potencjału antyoksydacyjnego organizmu, szczególnie ważnego ze względu na zjawisko stresu oksydacyjnego, powszechnie występującego w sporcie, oraz wpływ tego składnika na zdolność adaptacyjną organizmu do wysiłku fizycznego.

CO LEPSZE - KURCZAK CZY ODŻYWKA BIAŁKOWA?

Zapotrzebowanie organizmu na białko, zależne od takich czynników, jak: wiek, płeć, masa ciała, stan zdrowia, aktywność fizyczna, jest kwestią indywidualną i możemy je pokrywać, sięgając po naturalne źródła protein, wymienione powyżej, lub stosując specjalne preparaty białkowe jako formę uzupełnienia diety. Należy jednak pamiętać, że oba sposoby podaży białek są dobre, zaś jeśli nie trenujemy, z dwóch opisywanych powyżej propozycji zwiększania udziału protein w codziennym żywieniu wystarczy jedna - zdrowa dieta. Odżywki białkowe, nie będące ani lepszą, ani gorszą formą podaży białek od żywności konwencjonalnej, zostały stworzone z myślą o osobach wykazujących zwiększone zapotrzebowanie na białko, jak sportowcy, i mają one za zadanie dostarczać bogactwa pełnowartościowych protein w postaci niedużego koktajlu białkowego, który sami przygotowujemy. Jedyną różnicą, często decydującą o zakupie danego preparatu białkowego, odróżniającą gotowe odżywki od białek zawartych w pokarmie, jest czas przeznaczany na przygotowanie opisywanego szejka oraz przyspieszone tempo wchłaniania aminokwasów w nim zawartych, które występują w odżywce w postaci wolnej i nie wymagają długiego trawienia. Są to cechy produktu niezwykle ważne dla osób aktywnych fizycznie, które pracują nad definicją masy lub redukcją tłuszczu. Jeśli jednak nie zaliczamy się do grona amatorów sportu, zdrowa, zrównoważona dieta w zupełności wystarczy, by pokryć dzienne zapotrzebowanie organizmu na białko.

ZALETY FA NUTRITION WHEY PROTEIN

Suplement diety FA Nutrition Whey Protein to wysokobiałkowa odżywka, otrzymana z najwyższej jakości koncentratu białek serwatki, której zastosowanie oraz wyśmienity smak doceniło już wielu klientów! Preparat, dzięki bogactwu wysokiej jakości białek, wspiera budowanie czystej masy mięśniowej oraz poprawia procesy regeneracyjne organizmu. Co więcej, FA Nutrition Whey Protein pozwala pokryć dzienne zapotrzebowanie na białko bez udziału laktozy i cholesterolu, a także dostarcza dużych ilości glutaminy - aminokwasu odznaczającego się silnym działaniem antykatabolicznym, zapobiegającym rozpadowi białek mięśniowych. Dodatkowo, suplement ogranicza zakwaszanie mięśni, będące częstym efektem wyczerpujących treningów, oraz odznacza się wysoką biodostępnością zawartych w nim białek, którą preparat zawdzięcza dodatkowi enzymów trawiennych Aminogen! Produkt dostępny w wielu, przepysznych smakach!

DAWKOWANIE

Zaleca się przyjmowanie 1-3 porcji produktu na dzień, tak samo w dni treningowe i nietreningowe.

UWAGI:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała.

Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.

Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.

Produkt nie zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym (poza przypadkami gdy opis producenta i informacja na etykiecie wskazuje na takie przeznaczenie)

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed nasłonecznieniem.

Odżywka białkowa FA Nutrition Whey Protein - 908g

Napisz opinię

Odżywka białkowa FA Nutrition Whey Protein - 908g + FA Nutrition Xtreme BCAA 5000 - 400g + FA Nutrition Carbo Core Bar - 40g

Odżywka białkowa FA Nutrition Whey Protein - 908g + FA Nutrition Xtreme BCAA 5000 - 400g + FA Nutrition Carbo Core Bar - 40g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ WIEDZY? TE ARTYKUŁY MOGĄ CIE ZACIEKAWIĆ:

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%