FA Nutrition Diamond Hydrolysed Whey Protein - 2270g + FA Nutrition Xtreme BCAA 5000 - 400g

Paczka
Promocja
FA BCAA 5000 400g + FA Diamond Hydrolysed Whey Protein 2270g
FA Nutrition Diamond Hydrolysed Whey Protein - 2270g
Standardowa
cena: 199,00 zł
FA Nutrition Xtreme BCAA 5000 - 400g
Standardowa
cena: 59,99 zł
Cena w zestawie:

258,99 zł

218,00 zł

(Oszczędzasz 40,99 zł)

- +

  Zamów i opłać w ciągu
  a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
  Otrzymujesz 218 punktów!
  Darmowa dostawa od 250 zł
  100% bezpieczne zakupy

  Zamów ten produkt i zgarnij
  10% cashbacku na kolejne zakupy!

  Twój program lojalnościowy mamutpro.pl

  Opis produktu

  • FA Nutrition Diamond Hydrolysed Whey Protein - 2270g
  • FA Nutrition Xtreme BCAA 5000 - 400g

  DIAMOND HYDROLYSED WHEY PROTEIN

  FA NUTRITION DIAMOND HYDROLYSED WHEY PROTEIN

  Suplement FA Nutrition Diamond Hydrolysed Whey Protein to najwyższej jakości odżywka wysokobiałkowa, której skład stanowi zhydrolizowany koncentrat białek serwatki, którego zastosowanie pomaga uzupełnić dietę w białko, jak również wspiera budowanie masy! Stała suplementacja preparatem FA Nutrition Diamond Hydrolysed Whey Protein wpływa na lepsze przyrosty masy, a także zapobiega niedoborom białek w organizmie. Dodatkowo, FA Nutrition Diamond Hydrolysed Whey Protein, dzięki zawartości enzymatycznie strawionych białek, szybko się wchłania i doskonale rozpuszcza. FA Nutrition Diamond Hydrolysed Whey Protein stanowi bogate źródło pełnowartościowych białek, bo aż 22g w jednej porcji, i stosowany jak należy, sprawia, że nasze marzenia o dużych i silnych mięśniach stają się rzeczywistością!

  ZNACZENIE BIAŁEK W ORGANIZMIE LUDZKIM

  Zapotrzebowanie organizmu na białko jest zależne od wielu czynników, jak płeć, wiek, masa ciała, stan zdrowia, aktywność fizyczna, i niezależnie od tego, ile ono wynosi, trzeba je stale pokrywać. Osoby aktywne fizycznie i zawodowi sportowcy, w związku z wysokim wydatkiem energetycznym będącym efektem treningu, zgłaszają zwykle bardzo duże zapotrzebowanie na proteiny, które w ich wypadku mają szczególne znaczenie; odpowiednia podaż protein z zewnątrz wpływa bowiem na realizację takich celów, jak rozwój masy czy redukcja tłuszczu, i już niewielki ich brak w diecie upośledza oba te procesy, sprawiając, że czas poświęcony na treningach idzie na marne. Białko, poza zastosowaniem powyżej, odgrywa w organizmie człowieka szereg ważnych funkcji, jak detoksykacja czy naprawa i odbudowa uszkodzonych tkanek, i niedostateczna jego ilość w organizmie wpływa negatywnie na nasze zdrowie.

  CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O ODŻYWKACH BIAŁKOWYCH?

  Osoby aktywne fizycznie i sportowcy bardzo często sięgają po wsparcie w postaci odżywek proteinowych, które są łatwe w przygotowaniu i dobrze smakują. Zamieszanie odżywczego koktajlu białkowego jest bowiem kwestią kilku minut, podczas kiedy na ugotowanie wartościowego posiłku musimy poświęcić ich co najmniej 15-20. Odżywki białkowe stanowią ponadto bogate źródło aminokwasów egzogennych, które należą do związków niezbędnych, jednak nieprodukowanych w organizmie człowieka. W związku z tym, aminokwasy te należy dostarczać regularnie drogą pokarmową, sięgając po produkty stanowiące ich źródło, jak wspomniane wyżej odżywki białkowe lub produkty naturalne, jak mięso, ryby, jaja czy nabiał. Co ciekawe, te same związki obecne w pokarmie tj. aminokwasy niezbędne, w odżywkach występują w formie wolnej, a zatem odznaczają uproszczoną budową chemiczną, wskutek czego szybciej trafiają do krwiobiegu i nie wymagają długiego trawienia. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza dla sportowców, albowiem szybki zastrzyk protein do organizmu jest dla nich gwarantem szybkiego zahamowania katabolizmu mięśni po wysiłku, jak również wpływa pozytywnie na przebieg i czas regeneracji.

  JAK WYBRAĆ ODŻYWKĘ BIAŁKOWĄ?

  Wybór odżywki białkowej, szczególnie w przypadku początkujących sportowców, nie należy do łatwych. Szeroka gama preparatów o nieco zróżnicowanym składzie i w innym przedziale cen nie tylko dezorientuje, a przeraża. W wyborze odżywki dla siebie pomóc może stosowna wiedza na temat owych preparatów, jak również pomoc udzielona nam przez sprzedawcę. W przypadku jednak, kiedy takiej nie dostajemy, jesteśmy zdani tylko na siebie. Co wówczas? Dostępne na rynku preparaty: koncentraty, izolaty i hydrolizaty, to trzy podstawowe odmiany odżywek białkowych, które, chociaż mają ten sam cel i służą temu samemu, różnią się nieco składem. Koncentraty odznaczają się zawartością białek na poziomie ok. 80% i poza nimi, zawierają także tłuszcze i cukry, które wpływają pozytywnie na ich smak, lecz, co zasmuci z pewnością wiele osób, zwiększają także kaloryczność odżywki. Mimo to, są one doskonałe dla początkujących sportowców, których trening jest amatroski i nie wymaga od nas podaży znacznie większej liczby białek. W przypadku zaawansowanych sportowców dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się zakup izolatu lub hydrolizatu, które niestety są droższe. Jednakże, jak to często bywa, w ślad za wyższą ceną podąża także wyższa jakość. Izolaty i hydrolizaty zawierają proteiny na poziomie nawet 90%, a ponadto odznaczają się obniżonym udziałem laktozy, tłuszczy i węglowodanów, dzięki czemu są także znakomitą propozycją na redukcji.

  FA Nutrition Diamond Hydrolysed Whey Protein - 2270g

  Jeszcze nie jesteś przekonany?

  ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O FA Nutrition Diamond Hydrolysed Whey Protein - 2270g + FA Nutrition Xtreme BCAA 5000 - 400g

  Błonnik

  Błonnik zbudowany jest z wielocukrów oraz lignin, których nie są w stanie strawić enzymy obecne w układzie pokarmowym. Odgrywa znaczącą rolę w odchudzaniu, pomagając utrzymać prawidłową masę ciała. Wpływa również na zachowanie smukłej sylwetki, dzięki pęcznieniu w organizmu i zachowaniu uczucia sytości. Zmniejsza uczucie głodu, jednocześnie nie dostarczają kalorii. Nadto pozwala skutecznie kontrolować prawidłowy poziom cukru we krwi.

  Białko

  Białko stanowi jeden ze składników odżywczych organizmu. Odpowiada za transport substancji odżywczych, zwalcza toksyny, dostarcza energii, a także jest ważnym materiałem budulcowym. Niezbędne dla osób intensywnie trenujących, ponieważ wspomaga odbudowę oraz regenerację mięśni. Nadto zapobiega rozwojowi chorób układu krwionośnego. Znajduje się w wielu suplementach diety dla sportowców. Odchudzaniu sprzyja dieta o podwyższonej zawartości białka oraz obniżonej zawartości węglowodanów.

  L-alanina

  L-alanina stanowi jeden z 22 aminokwasów budujących białka. Należy do grupy aminokwasów endogennych, stąd może być syntetyzowana w organizmie. Wpływa na budowanie masy mięśniowej, dlatego często gości w suplementach diety dla sportowców. Wspiera potreningową regenerację, stąd polecana jest przy długim i intensywnym wysiłku fizycznym. Często występuje wraz z L-karnozyną, dzięki czemu niweluje zakwaszenie mięśni.

  L-arginina

  L-arginina jest aminokwasem, który należy do grupy aminokwasów endogennych. Stanowi element cząsteczkowy budujący białko. Znajduje swoje miejsce w suplementach diety dla sportowców, ponieważ stanowi składnik niezbędny do wytwarzania związków odpowiedzialnych za produkcję energii w mięśniach. Do sprawnego metabolizmu mięśni niezbędne jest prawidłowe magazynowanie i wydalanie azotu, za co również odpowiada L-arginina.

  Kwas L-asparaginowy

  Kwas l-asparaginowy stanowi jeden z 22 aminokwasów, które budują białka. Jest substancją endogenną, stąd może być syntetyzowany w organizmie ludzkim. Bierze udział w szeregu procesów fizjologicznych. Obficie spotykamy go w pokarmach, które zawierają białko. Stosowany także, jako składnik odżywek proteinowych oraz suplementów aminokwasowych. Nadto spotykamy go w w preparatach mineralnych. Wykazuje korzystny wpływ na syntezę testosteronu, stąd cieszy się powodzeniem u sportowców.

  L-histydyna

  L-histydyna należy do aminokwasów egzogennych, czyli nie wytwarzanych w organizmie ludzkim. Jest niezbędne do produkcji histaminy oraz prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, jak i immunologicznego. Niezbędna nadto do wytwarzania wielu enzymów, w tym gastryny, która wspomaga trawienie. Ze względu na to, iż nie jest wytwarzania przez organizm, musi być przyjmowana z pożywieniem oraz w postaci suplementów diety.

  L-fenyloalanina

  Fenyloalanina jest jednym z podstawowych aminokwasów, a więc jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Do jego maksymalnego wykorzystania organizm potrzebuje witaminy B3 również, B6, C, miedź, i żelaza. Fenyloalanina normalizuje funkcjonowanie układu nerwowego, przeciwdziała depresji i łagodzi ból. Bierze również udział w tworzeniu i syntezie różnych neuroprzekaźników, jak epinefryna, dopaminy, i noradrenaliny. Dodatkowo łagodzi przewlekły ból po urazach i wypadkach.

  L-tyrozyna

  N-acetyl-L-tyrozyna jest to acetylowana pochodna aminokwasu endogennego, jakim jest tyrozyna. Dzięki procesowi acetylacji poprawiona zostaje jej rozpuszczalność, nadto biodostępność substancji aktywnej. Zwiększa poziom neuroprzekaźników, dopaminy oraz noradrenaliny. Wspomagająco stosowana w leczeniu zaburzeń nastroju, depresji oraz chorobie parkinsona. W suplementacji sportowej spełnia rolę psychostymulanta. Niweluje zmęczenie i poprawia zdolności wysiłkowe.

  L-lizyna

  L-lizyna stanowi naturalny aminokwas, który znajduje szerokie zastosowanie w suplementach diety. Między innymi wpływa na prawidłowy wzrost kości, odbudowywanie tkanki mięśniowej oraz skórnej. Wspomaga także pracę układu odpornościowego. Łagodzi objawy zatrucia alkoholowego. U dorosłych również odpowiada za utrzymanie prawidłowego równowagi azotowej. Stanowi jeden z podstawowych składników w organizmie człowieka.

  L-izoleucyna

  4-hydroksy-izoleucyna stanowi wartościowe uzupełnienie diety sportowców, którzy jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest troska o własne zdrowie i sylwetkę. Związek ten zalicza się do aminokwasów pochodzenia roślinnego, o mocnym działaniu anabolicznym. Substancja ta ma szczególne znaczenie dla gospodarki insulinowo – glukozowej organizmu. Wychwytuje aminokwasy i glukozę przez tkankę mięśniową, co wpływa na szybszy rozwój muskulatury.

  L-leucyna

  L-leucyna jest aminokwasem egzogennym. Naturalnie spotykana w produktach białkowych, ale i pokarmach pochodzenia roślinnego. Wpływa na sekrecję anabolicznych hormonów, dlatego uznaje się, iż jest niezbędna sportowcom, stąd znajduje swoje zastosowanie między innymi w suplementach diety tego typu. Wpływa również korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, poprawę sylwetki. Ma zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportowych.

  Cystyna

  Cystyna to aminokwas zawierający siarkę, pełniący kluczową rolę w syntezie insuliny i białek osocza krwi. Dodatkowo, dostarcza siarki do procesów metabolicznych. Występuje w organizmie ludzkim, jednak w ograniczonych ilościach, w związku z czym należy go suplementować. Sportowcy powinni na to zwracać uwagę, o ile zależy im na tym, by w organizmie posiadać stałe zasoby energii, jakie uwalniają się po treningach. Wtedy uodpornią optymalnie organizm.

  Fosfor

  Fosfor jest pierwiastkiem mineralnym, który obok wapnia i witaminy D odpowiada za zdrowe i mocne kości. Niezbędny jest również do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Oprócz tego, że znajduje się w kościach, jest obecny w kwasach nukleinowych, które tworzą kod genetyczny. Jego niedobór może doprowadzić do zaburzeń wchłaniania niektórych związków organicznych w przewodzie pokarmowym oraz do osłabienia mięśni i kości. 

  Napisz opinię

  FA Nutrition Diamond Hydrolysed Whey Protein - 2270g + FA Nutrition Xtreme BCAA 5000 - 400g

  FA Nutrition Diamond Hydrolysed Whey Protein - 2270g + FA Nutrition Xtreme BCAA 5000 - 400g

  KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

  TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%