Olimp Fire Start Energy Gel + Caffeine - 36g

PRODUCENT: Olimp

Olimp - Fire Start Energy Gel   Caffeine - 36g-13139

Dostępność: Produkt niedostępny

3,99 zł

Podaj swój adres e-mail

Jeśli produkt będzie dostępny, otrzymasz
powiadomienie na wskazany adres

Kup teraz, a zaoszczędzisz
0,30 zł
w kolejnym zamówieniu!
Może zainteresują Cię podobne produkty:
  • Ilość porcji:
zamów jeszcze przez a zamówienie wyślemy tego samego dnia!

Olimp Fire Start Energy Gel + Caffeine - 36g

FIRE START ENERGY GEL + CAFFEINE

JAK UZUPEŁNIAĆ REZERWY GLIKOGENU MIĘŚNIOWEGO?

Glikogen, stanowiący wielocukier zwierzęcy, naturalnie gromadzi się w naszych mięśniach oraz wątrobie, i jest swoistym paliwem dla komórek mięśniowych. Proces syntezy glikogenu - glikogeneza, zachodzi w trakcie spoczynku organizmu, w wątrobie, i opiera się na reakcji insuliny, która indukuje wyżej wspomniany proces, wskutek wzrostu stężenia cząsteczek cukru (glukozy) we krwi, obecnego po spożyciu posiłku bogatego w węglowodany. Powstałe wówczas cząsteczki glikogenu są gromadzone w miejscu ich syntezy, w wątrobie, oraz są transportowane do mięśni. Im większa ich zawartość w tych strukturach, tym organizm może trenować dłużej oraz ciężej. Niestety, intensywny trening przyczynia się do sukcesywnego uszczuplania rezerw glikogu mięśniowego, które wówczas należy uzupełniać, sięgając po źródło węglowodanów, jak specjalna odżywka węglowodanowa lub naturalny produkt spożywczy np. owoc. Doskonałym do tego okresem jest czas po treningu (ok. 15-20 min.), kiedy wzrasta naturalna wrażliwość komórek na insulinę, zaś glukoza szybciej trafia do krwi. Zaleca się wówczas unikanie spożywania tłuszczów, które spowalniają wchłanianie glukozy. Co więcej, warto również pomyśleć o uzupełnieniu glikogenu jeszcze przed wysiłkiem, zwłaszcza jeśli wiemy, że będzie on intensywny. Dzięki temu, dostarczymy naszemu organizmowi energii niezbędnej do wykonania ciężkiego treningu.

KOFEINA - DZIAŁANIE I WPŁYW NA ORGANIZM

Kofeina, znana głównie ze swych właściwości pobudzających, spełnia jeszcze szereg innych ról, będąc składnikiem chętnie wykorzystywanym do produkcji suplementów diety o działaniu stymulującym. Stosowanie kofeiny jako środka wspierającego nasz trening przyczynia się do poprawy pamięci i koncentracji, wpływa na wzrost czujności, niezwykle ważnej podczas wykonywanych ćwiczeń, oraz zwiększa metabolizm. Poza silnym oddziaływaniem na układ nerwowy, kofeina stymuluje również układ krwionośny, oddechowy oraz pokarmowy, i jest chętnie stosowana na dietach redukcyjnych, jako że wspiera spalanie tkanki tłuszczowej poprzez pobudzanie trawienia oraz usprawnianie metabolizmu kwasów tłuszczowych. Co więcej, stosowanie kofeiny w formie suplementu diety jest znacznie bardziej efektywne, niż jej spożywanie w postaci kawy czy herbaty. Z tego powodu wielu sportowców sięga po gotowe preparaty. Jednakże, decydując się na suplementację kofeiną, należy ograniczyć spożywanie innych jej form, gdyż nadmiar tego związku może oddziaływać na nas negatywnie.

ZALETY OLIMP FIRE START ENERGY GEL + CAFFEINE

Suplement diety marki Olimp Labs - Fire Start Energy Gel + Caffeine, to doskonałe źródło szybkowchłanialnych węglowodanów, zapewniające niemal natychmiastowy zastrzyk energii podczas treningu! Preparat, występujący w postaci żelu, stanowi bogate źródło szybkich węglowodanów, dostarcza najważniejszych elektrolitów, oraz zawiera tiaminę i naturalną kofeinę. Olimp Fire Start Energy Gel + Caffeine jest doskonałą propozycją dla osób, poszukujących wyłącznie najlepszych rozwiązań! Co więcej, wygodna forma żelu treningowego pozwala na zabranie preparatu w każde możliwe miejsce, umożliwiając jego spożycie niemal w dowolnej chwili! Dzięki Olimp Fire Start Energy Gel + Caffeine nigdy nie zabraknie Ci energii do ćwiczeń, o czym poświadczy kompleksowy skład produktu, obejmujący najważniejsze elektrolity, jak magnez, potas i sód, ekstrakt z nasion guarany, zawierający naturalną kofeinę, dbającą o właściwy poziom gospodarki energetycznej tiaminę, dodatek tauryny, oraz bogactwo szybkich węglowodanów! Dodatkowo, produkt nie zalega w ustach, co często stanowi problem większości żelów treningów, oraz doskonale smakuje!

DAWKOWANIE

Zaleca się spożywanie maksymalnie 4 saszetek produktu dziennie, w równych odstępach czasowych. Należy spożyć bezpośrednio po otwarciu.

UWAGI:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała. Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Produkt nie zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym (poza przypadkami gdy opis producenta i informacja na etykiecie wskazuje na takie przeznaczenie). Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed nasłonecznieniem.

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNE FIRE START ENERGY GEL+CAFFEINE
Porcja: 36 g36 g36 g
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 111
opakowanie 36g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (36 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (36 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (36 g) ZAW:
Wartość energetyczna 385kJ/92kcal
Węglowodany 22g
w tym cukry 10g
Tłuszcz 0,5g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,1g
Białko 0,5g
Sól 0,25g
Sód 100mg
Tauryna 500mg
Magnez 75mg
Potas 75mg
Ekstrakt z Guarany 100mg
w tym kofeina 50mg
Porcja 36g
Białko 0%
Węgle 100%
Tłuszcze 0%
Białko

Białko stanowi jeden ze składników odżywczych organizmu. Odpowiada za transport substancji odżywczych, zwalcza toksyny, dostarcza energii, a także jest ważnym materiałem budulcowym. Niezbędne dla osób intensywnie trenujących, ponieważ wspomaga odbudowę oraz regenerację mięśni. Nadto zapobiega rozwojowi chorób układu krwionośnego. Znajduje się w wielu suplementach diety dla sportowców. Odchudzaniu sprzyja dieta o podwyższonej zawartości białka oraz obniżonej zawartości węglowodanów.

Sól

czyli chlorek sodu, jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bierze udział w regulacji gospodarki wodnej, ciśnienia osmotycznego oraz pH ustroju. Zapewnia optymalne ciśnienie krwi oraz wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. Spożywana w nadmiarze, przyczynia się do nadciśnienia tętniczego i zwiększa ryzyko zawału serca oraz udaru mózgu.

Sód

to pierwiastek zaliczany do grupy elektrolitów. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz reguluje napięcie mięśniowe i gospodarkę wodną organizmu. Sód wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, a także bierze czynny udział we wchłanianiu niektórych składników odżywczych, jak glukoza i aminokwasy.

Tauryna

czyli kwas 2-aminoetanosulfonowy, to aminokwas biogenny wchodzący w skład tkanek zwierzęcych. Jako aminokwas niebiałkowy, nie buduje białek mięśniowych człowieka. Związek obniża ciśnienie krwi, poprawia metabolizm tłuszczów, zapobiega rozwojowi cukrzycy. Ponadto, tauryna wspiera pracę serca, zapewnia dobry wzrok, a także działa anaboliczno-antykatabolicznie, wspomagając rozwój masy mięśniowej i chroniąc struktury białkowe przed katabolizmem (rozpadem).

Magnez

Magnez jest pierwiastkiem chemicznym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Stanowi składnik kości, a także odgrywa ważną rolę w przekazywaniu sygnałów w układzie nerwowym. Bierze udział w licznych procesach biologicznych, zachodzących w organizmie ludzkim. Znajduje się w wielu preparatach, suplementach diety, które mają na celu zadbać o jego prawidłowy poziom. Występuje w wielu pokarmach, ale łatwo o jego niedobór, na przykład poprzez picie kawy czy też spożywanie alkoholu.

Potas

pierwiastek mineralny; wspomaga utrzymanie gospodarki wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej, reguluje ciśnienie osmotyczne oraz uczestniczy w spalaniu cukrów i białek. Jest składnikiem niezbędnym dla prawidłowej pracy serca, zapobiega jego obrzękom, a także zapobiega skurczom mięśni.

Ekstrakt z Guarany

Guarana występuje w amazońskiej dżungli, osiąga wysokość do 12 m, a jej owoce mają postać niewielkich, czerwonych kuleczek. Jest stosowana jako składnik wspomagający leczenie choroby wieńcowej, bólu głowy, nadciśnienia, migreny, a także gorączki. Guarana wykazuje silniejsze działanie pobudzające od kawy. Jej zawartość kofeiny wynosi 4-8%, podczas gdy w kawie zaledwie 1-2,5%. Poprawia ona również sprawność umysłową, wspomaga aktywność fizyczną, psychiczną i umysłową oraz wyzwala energię w organizmie, jest pomocna w odchudzaniu i powoduje uczucie sytości.

Napisz opinię

Olimp Fire Start Energy Gel + Caffeine - 36g

Olimp Fire Start Energy Gel + Caffeine - 36g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ WIEDZY? TE ARTYKUŁY MOGĄ CIE ZACIEKAWIĆ:

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%