Olimp Potas - 60 tab

PRODUCENT: Olimp

Olimp - Potas - 60 tab

12,99 zł

- +

  • Ilość porcji:
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
Otrzymujesz 12 punktów!
Darmowa dostawa od 250 zł
100% bezpieczne zakupy

Zamów ten produkt i zgarnij
10% cashbacku na kolejne zakupy!

Twój program lojalnościowy mamutpro.pl

Opis produktu

Olimp Potas - 60 tab

POTAS

POTAS - WŁAŚCIWOŚCI I WPŁYW NA ORGANIZM

Potas stanowi ważny elektrolit w ludzkim organizmie, odgrywając szereg istotnych ról oraz będąc niezbędnym do prawidłowej pracy nerek. Co więcej, jego wpływ na układ nerwowy oraz pracę mięśni jest znamienny i został dowiedziony już lata temu. Ma to nierozerwalny związek ze zdolnością wspomagającą dotlenianie mózgu, co przekłada się na poprawę zdolności intelektualnych jednostki oraz wpływa na zwiększenie koncentracji i wzrost czujności. Dodatkowo, potas uczestniczy także w przewodnictwie nerwowym, reguluje gospodarkę wodną organizmu, stymuluje skurcz i rozkurcz mięśni, wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, nasila wydzielanie insuliny, oraz wiele, wiele innych; jest więc pierwiastkiem niezbędnym do zachowania zdrowia i prawidłowej pracy całego systemu, jakim jest ludzki organizm.

OBJAWY NIEDOBORU POTASU W ORGANIZMIE

Niedobór potasu, zwany profesjonalnie hipokaliemią, jest zjawiskiem groźnym, objawiającym się w następujący sposób: ogólnym osłabieniem organizmu, zaburzonym funkcjonowaniem pracy serca, arytmią, ospałością i apatią, mimowolnymi skurczami mięśni, a szczególnie łydek, obrzękami kończyn dolnych. Czynnikami odpowiedzialnymi za nadmierne wypłukiwanie potasu z organizmu są: niektóre, zwiększające wydalanie moczu leki oraz farmaceutyki nasercowe, biegunka i wymioty, choroby jelit, zatrucia pokarmowe, jak również różnego rodzaju urazy, rozległe krwotoki, oparzenia, wstrząs. Wówczas, należy jak najszybciej przedsięwziąć stosowne kroki w celu uzupełnienia strat potasu w organizmie, i regularnie sięgać po produkty spożywcze, będące jego naturalnymi źródłami, jak suszone owoce, awokado lub banany, bądź wprowadzić odpowiednią suplementację tym pierwiastkiem np. preparatem marki Olimp - Potas.

SKUTKI NIEDOBORU POTASU

Długoutrzymujący się niedobór potasu w organizmie prowadzi do rozległych zmian w funkcjonowaniu niektórych podsystemów organizmu, i może upośledzać ich funkcje, przyczyniając się do m.in.: zaburzeń pracy serca, trądziku, utraty przytomności, zwiększonej drażliwości, przewlekłego zmęczenia, wzdęć oraz zaparć. Co więcej, zarówno osoby, które pragną uzupełnić niedobór potasu w swoim organizmie, jak również ci, którzy chcą podobnej sytuacji zapobiec już teraz, powinni jak najczęściej sięgać po naturalne źródła tego związku, wymienione powyżej, albowiem potas stanowi związek, którego duże ilości tracimy przez układ pokarmowy oraz nerki.

KTO JEST NARAŻONY NA NIEDOBÓR POTASU?

Osobami, które są najbardziej narażone na nadmierne wypłukiwanie potasu z organizmu, są przede wszystkim osoby odchudzające się, stosujący leki na choroby układu sercowo-naczyniowego, oraz osoby, których codzienna dieta obfituje w takie składniki, jak sól, kofeina, cukier i alkohol.

ZALETY OLIMP POTAS

Olimp Potas to suplement diety, zawierający wysoce łatwoprzyswajalny cytrynian potasu, pomagający uzupełnić codzienną dietę w potas. Potas, jako główny kation płynu wewnątrzkomórkowego, stanowi ważny składnik płynów ustrojowych, obecnych w organizmie, oraz wpływa odczuwalnie na funkcjonowanie układu nerwowego i pracę mięśni. Suplementacja Olimp Potas wspomaga utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi, oddziałuje korzystnie na pracę mózgu oraz mięśni, a także wspiera pracę serca. Produkt dostępny w formie łatwych do połknięcia tabletek, ułatwiających codzienne dawkowanie.

DAWKOWANIE

Producent zaleca przyjmowanie 1 tabletki dwa razy dziennie, tak samo w dni treningowe i nietreningowe.

Olimp - Potas - 60 tab

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNEPOTAS
Porcja: 2 tab
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 30
opakowanie60 tab
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (2 tab) ZAW:
Cytrynian potasu300mg

Jeszcze nie jesteś przekonany?

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O Olimp Potas - 60 tab

Cytrynian potasu

Cytrynian potasu zmniejsza wrażliwość serca na działanie stresu wywołanego wysiłkiem. Dodatkowo, suplement ten wpływa na usprawnienie procesów myślowych. Dlatego dobrze jest skorzystać z tej substancji, kiedy na co dzień wiele się trenuje. Przy każdym sporcie wysiłkowym jest to bardzo ważne. Na dodatek, cytrynian potasu powinny suplementować osoby, które po dłuższym czasie wracają do uprawiania sportu. One bowiem potrzebować będą dodatkowej ochrony.

Napisz opinię

Olimp Potas - 60 tab

Olimp Potas - 60 tab

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%