Olimp Chela-Mag B6 Forte - 60 kaps.

PRODUCENT: Olimp

Olimp - Chela-Mag B6 Forte - 60 kaps.

25,99 zł

- +

  • Ilość porcji:
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
Otrzymujesz 25 punktów!
Darmowa dostawa od 250 zł
100% bezpieczne zakupy

Zamów ten produkt i zgarnij
10% cashbacku na kolejne zakupy!

Twój program lojalnościowy mamutpro.pl

Opis produktu

Olimp Chela-Mag B6 Forte - 60 kaps.

CHELA MAG B6

JAK MAGNEZ DZIAŁA NA ORGANIZM?

Drgająca powieka, mimowolne skurcze mięśni, wypadające włosy i kruche, łamiące się paznokcie. Wszystko to sygnały, iż w naszym organizmie brakuje jednego, bardzo ważnego pierwiastka - magnezu. Nie od dziś bowiem wiadomo o jego rozległym wpływie na organizm i zdrowie jednostki oraz dolegliwościach, będących rezultatem jego niedoboru. Co więcej, obecne życie w pędzie, stres oraz niewłaściwa, bogata w udział wysokoprzetworzonych produktów dieta, nie dają nam możliwości, by te niedobory uzupełniać. Jest to jednak kluczowe, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie, a właściwa podaż magnezu może je zapewnić. Wśród wielu licznych właściwości magnezu, najważniejszymi są bez wątpienia: udział w syntezie białek i DNA, wpływ na skurcz i rozkurcz mięśni, działanie zapobiegawcze przeciwko chorobom serca i wsparcie w ich leczeniu, regulacja stężenia glukozy we krwi, oraz wiele więcej. Aby więc zatroszczyć się o wszystkie te aspekty, należy jak najczęściej spożywać produkty, będące naturalnymi źródłami magnezu, jak rośliny strączkowe, ryby i ziarna, lub wprowadzić do diety odpowiedni suplement diety np. Olimp Chela Mag B6. Jeśli bowiem zabraknie ich w diecie, pogorszeniu ulegnie cały system, jakim jest ludzki organizm, a z grona najczęściej występujących objawów, będących wynikiem niedoboru magnezu, z pewnością odczujemy: drażliwość, zaburzenia snu, bolesne skurcze łydek, pogorszenie stanu zdrowia włosów, skóry i paznokci, lęki, a nawet depresję!

WITAMINA B6 - WPŁYW NA ZDROWIE

Witamina B6, nazywana również pirydoksyną, to związek aktywnie uczestniczący w procesach biologicznych ludzkiego organizmu. Do najważniejszych funkcji tej aminy zaliczamy: udział w przemianach węglowodanów, tłuszczy oraz białek, stymulację układu nerwowego, wpływ na syntezę serotoniny i adrenaliny. Szczególnie ważna w przemianach aminokwasów białek, powinna być bogatym składnikiem diet wysokobiałkowych. Ponadto, o jej zwiększoną podaż powinny się także zatroszczyć osoby przyjmujące hormonalne środki antykoncepcyjne. Naturalnymi źródłami witaminy B6 są produkty z pełnego przemiału, jak kasza gryczana czy ciemny ryż, lecz również orzechy laskowe, włoskie, kiełki pszenicy, nasiona roślin strączkowych. Równie dobrym posunięciem w walce z niedoborem tego związku będzie odpowiednia suplementacja, która w szybki i prosty sposób dostarczy nam dużych ilości witaminy B6. Dlaczego bowiem jej niedobór jest tak niepożądany? Obniżona zawartość witaminy B6 w diecie przyczynia się do spadku funkcji umysłowych, powodując rozdrażnienie, apatię, bezsenność oraz drgawki. Dodatkowo, niedobór witaminy B6 wpływa na spadek odporności organizmu, może prowadzić do rozwinięcia się stanów zapalnych skóry, zwiększa ryzyko podrażnienia błon śluzowych jamy ustnej i języka, a także może wpływać na wystąpienie anemii.

ZALETY OLIMP CHELA MAG B6

Olimp Chela Mag B6 to połączenie najlepiej przyswajalnej formy magnezu - chelatu aminokwasowego magnezu, z dodatkiem witaminy B6, której udział w procesach metabolicznych organizmu, zwiększa działanie pierwszego, wyżej wspomnianego składnika. Stała suplementacja Olimp Chela Mag B6 pozwala zachować zdrowie psychiczne i wpływa korzystnie na funkcjonowanie układu nerwowego. Ponadto, suplement redukuje uczucie senności i znużenia, wspiera zachowanie homeostazy, a także dba o efektywną produkcję energii. Co więcej, zawarty w preparacie magnez przyczynia się również do prawidłowego funkcjonowania mięśni, uczestniczy w syntezie białek i pomaga utrzymać zdrowe kości i zęby! Produkt dostępny w łatwych do połknięcia kapsułkach, ułatwiających codzienną suplementację.

DAWKOWANIE

Zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki dziennie na ok. 30 min. przed snem.

Olimp - Chela-Mag B6 Forte - 60 kaps.

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNECHELA-MAG B6 FORTE
Porcja: 1 kaps
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 60
opakowanie60 kaps
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (1 kaps) ZAW:
Witamina B62mg
Chelat aminokwasowy magnezu ALBION®1390mg
Magnez250mg
Porcja1 kaps

Jeszcze nie jesteś przekonany?

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O Olimp Chela-Mag B6 Forte - 60 kaps.

Magnez

Magnez jest pierwiastkiem chemicznym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Stanowi składnik kości, a także odgrywa ważną rolę w przekazywaniu sygnałów w układzie nerwowym. Bierze udział w licznych procesach biologicznych, zachodzących w organizmie ludzkim. Znajduje się w wielu preparatach, suplementach diety, które mają na celu zadbać o jego prawidłowy poziom. Występuje w wielu pokarmach, ale łatwo o jego niedobór, na przykład poprzez picie kawy czy też spożywanie alkoholu.

Napisz opinię

Olimp Chela-Mag B6 Forte - 60 kaps.

Olimp Chela-Mag B6 Forte - 60 kaps.

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%