LiteFOOD Ostropest Mielony - 500g

PRODUCENT: LiteFOOD

nowość
LiteFOOD - Ostropest Mielony - 500g-13999

5,99 zł

- +

  Zamów i opłać w ciągu
  a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!

  Opis produktu

  LiteFOOD Ostropest Mielony - 500g

  OSTROPEST PLAMISTY NA ZDROWIE WĄTROBY I NIE TYLKO

  Ostropest plamisty słynie dziś przede wszystkim ze swoich właściwości detoksykujących; to właśnie one ochraniają naszą wątrobę i nerki przed szkodliwymi toksynami, jak dwusiarczek węgla czy alkohol. W związku tym roślina ta jest dziś powszechnie wykorzystywana w terapii chorób wątroby, które zostały spowodowane nadużywaniem alkoholu. Dodatkowo, ostropest, poza tym, że działa detoksykująco, łagodzi także skutki uboczne przyjmowania antybiotyków oraz chroni wątrobę przed szkodliwym działaniem niektórych leków. Co więcej, roślina ta ma również wpływ na syntezę nowych komórek wątrobowych i stymuluje regenerację starych, a także ogranicza ona ryzyko rozwoju nowotworu wątroby, przeciwdziałają podziałom komórek rakowych oraz zmniejszając zakres uszkodzeń opisywanego organu.

  CO TO JEST OSTROPEST PLAMISTY?

  Ostropest plamisty to roślina znana dziś raczej wąskiemu gronu osób. Zaliczana do rodziny astrowatych, roślina ta znana była człowiekowi już setki lat temu, i już wówczas uchodziła za leczniczą. Podawana wraz z miodem pitnym, stanowiła ona swoisty lek, który przeciwdziałał takim dolegliwościom, jak wymioty, a z czasem nawet wspomagał leczenie wątroby. Roślina ta, poza tym, że stosowana była w lecznictwie, służyła także jako wzbogacenie odżywczego posiłku i podkreślała smak potraw. Lecznicze właściwości ostropestu są jednak doceniane i wykorzystywane po dziś dzień, zaś sam ostropest można zakupić bez problemu w sklepach ze zdrową żywnością i stosować na wszelkie sposoby, gdyż wraz z upływem lat człowiekowi udało się odkryć więcej jego prozdrowotnych zastosowań. Więcej o nich można przeczytać poniżej.

  JAK DZIAŁA OSTROPEST PLAMISTY?

  Ostropest plamisty znajduje zastosowanie w łagodzeniu dolegliwości żołądkowych, jak nadkwaśność soku żołądkowego czy utrata apetytu, i  pomaga zapobiegać kamicy żółciowej w organizmie. Dodatkowo, roślina ta może być stosowana przy bólach głowy, które mają podłoże migrenowe, oraz w celu uregulowania cyklu miesiączkowego u kobiet. Zioło to, co warto o nim wiedzieć, wpływa pozytywnie także na zakres zdolności intelektualnych, poprawiając pamięć i zwiększając koncentrację, w związku z czym jest ono polecane wszystkim uczącym się i ciężko pracującym umysłowo. Co więcej, roślina ta, co zawdzięcza wysokiej zawartości sylimaryny, ogranicza szkodliwe działanie wolnych rodników na komórki ciała, w tym na komórki naszego mózgu, i, dzięki działaniu tego samego związku, wspiera leczenie cukrzycy typu II oraz obniża poziom glukozy i cholesterolu we krwi.

  Ostropest plamisty, w związku z wysoką aktywnością antyoksydacyjną, neutralizuje działanie wolnych rodników krążących w organizmie, przywracając w ten sposób zdrowie organizmu. Wolne formy tlenu, czemu człowiek nie może zapobiec, powstają w organizmie nieustannie, będąc wynikiem działania wielu czynników, jak oddychanie czy wysiłek fizyczny, i atakując sąsiadujące komórki, uszkadzają ich strukturę i DNA. W efekcie zwiększa się ryzyko rozwoju wielu niebezpiecznych schorzeń, jak rak czy miażdżyca, i następuje przyspieszone starzenie się tkanek, co odbija się negatywnie na naszym wyglądzie. Żeby skutecznie przeciwdziałać wolnym rodnikom, należy regularnie dostarczać do organizmu naturalnych antyoksydantów, jak ostropest plamisty, które stanowią naturalną tarczę ochronną i wspomagają usuwanie z organizmu nadmiaru wolnych form tlenu.

  UWAGI:

  Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała.

  Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.

  Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.

  Produkt nie zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym (poza przypadkami gdy opis producenta i informacja na etykiecie wskazuje na takie przeznaczenie)

  Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed nasłonecznieniem.

  LiteFOOD - Ostropest Mielony - 500g-13999

  Dawkowanie:

  Zmielone ziarna ostropestu przyjmują postać wygodnego proszku, który można dodawać do musli, jogurtu, zup czy pieczywa. Z proszku można także przyrządzić specjalny napar.

  Skład

  SKŁADNIKI AKTYWNEOstropest Mielony
  Porcja:
  opakowanie500 g
  Zawartość: ZAW:
  Wartość odżywcza w100 g
  Wartość energetyczna1543 kJ / 376 kcal
  Tłuszcz24 g
  w tym kwasy tłuszczowe nasycone4,6 g
  w tym kwasy tłuszczowe jednonienasycone7,1 g
  w tym kwasy tłuszczowe wielonienasycone12 g
  Węglowodany1,0 g
  w tym cukry1,0 g
  Białko16 g
  Błonnik49 g
  Sól0,02 g
  Składniki:100% ziarno ostropestu plamistego
  Białko 18%
  Węgle 2%
  Tłuszcze 26%
  Błonnik 54%

  KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

  POTRZEBUJESZ WIĘCEJ WIEDZY? TE ARTYKUŁY MOGĄ CIE ZACIEKAWIĆ:

  Napisz opinię

  LiteFOOD Ostropest Mielony - 500g

  LiteFOOD Ostropest Mielony - 500g

  Ostropest plamisty mielony, którego zastosowanie wspomaga zdrowie wątroby, działa detoksykująco na organizm oraz chroni komórki ciała przed stresem oksydacyjnym. Produkt pochodzenia naturalnego. Dostępny w formie wygodnego w użyciu proszku służącego do przygotowania naparu lub dodania go do potraw.

  TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%