LiteFOOD Siemię Lniane - 500g

PRODUCENT: LiteFOOD

nowość
LiteFOOD - Siemię Lniane - 500g-14009

3,99 zł

- +

  Zamów i opłać w ciągu
  a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!

  Opis produktu

  LiteFOOD Siemię Lniane - 500g

  SIEMIĘ LNIANE NA OGÓLNE ZDROWIE ORGANIZMU

  Siemię lniane stanowi bogate źródło błonnika oraz kwasów tłuszczowych z grupy omega, co sprawia, że wykazuje ono dobroczynny wpływ na zdrowie i organizm. Poza nimi, siemię jest też kopalnią lignanów oraz zawiera kwas ALA i szereg pierwiastków, jak wapń, potas, żelazo oraz magnez. Dodatkowo, znaleźć w nim możemy również witaminy, a w tym witaminy E i K oraz bogactwo witamin z grupy B.

  CZYM JEST SIEMIĘ LNIANE? JAK WYGLĄDA?

  Siemię lniane, czyli nasiona lnu zwyczajnego, to produkt, którego niepozorny wygląd może zmylić, jako że, chociaż on na to nie wygląda, stanowi bogate źródło cennych związków oraz wpływa korzystnie na zdrowie. Siemię lniane charakteryzuje brązowy kolor i nieduży rozmiar, a także, co szczególnie ważne, zdolność wiązania dużych ilości wody. Dzięki temu, siemię lniane, wskutek kontaktu z wodą lub innym płynem, pęcznieje i wydziela śluz. Siemię lniane, którego zdrowotne właściwości były znane i doceniane już setki lat temu w Egipcie, Chinach i Babilonie, jest dziś zaliczane do grupy żywnościowej “superfoods”, i można go z łatwością dostać w sklepach ze zdrową żywnością lub zwykłych, spożywczych.

  JAK DZIAŁA NA ORGANIZM SIEMIĘ LNIANE?

  Siemię lniane, dzięki wysokiej zawartości błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego, wypełnia żołądek, zapewniając uczucie sytości jeszcze na długo po jego spożyciu. Ponadto, nasiona te pomagają również obniżyć cholesterol, przyczyniają się do zmniejszeniu poziomu cukru we krwi oraz usprawniają pracę jelit, co ma związek ze zdolnością wiązania wody, jaka charakteryzuje siemię. Dzięki niej, roślina ta wpływa na zwiększenie mas kałowych i ułatwia ich wydalanie z organizmu, zapobiegając w ten sposób dokuczliwym zaparciom. Aby jednak siemię działało w pożądany przez nas sposób, konieczne jest przyjmowanie bardzo dużych ilości płynów; w przeciwnym razie, spożyte siemię wywoła efekt odwrotny do zamierzonego i nasili problem zaparć.

  Zawarte w siemieniu lnianym lignany to nic innego, jak roślinne związki bioaktywne, których udział wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie układu krążenia. Dzięki ich zawartości, siemię ogranicza ryzyko rozwoju groźnych chorób układu krążenia, jak miażdżyca, oraz, czym także charakteryzują się te związki, wpływa korzystnie na pracę układu hormonalnego i zapobiega rozwojowi chorób zależnych od hormonów, jak nowotwór jajnika, dlatego też produkt ten jest polecany kobietom w okresie menopauzy.

  Siemię lniane, dzięki wysokiej zawartości kwasów omega 3, wspomaga układ krążenia, jak i wpływa na zmniejszenie stanów zapalnych oraz wspiera pracę mózgu. Dodatkowo, produkt ten zmniejsza ryzyko rozwoju miażdżycy i zakrzepów oraz, w związku z dużym wpływem na pracę mózgu, podnosi zakres zdolności intelektualnych takich, jak pamięć i koncentracja. Z tego powodu siemię jest szczególnie polecane w diecie osób uczących się, jak studenci, i pracujących umysłowo. Dodatkowo, siemię lniane, poza pozytywnym wpływem na “wnętrze” człowieka, oddziałuje korzystnie także na jego wygląd, poprawiając stan skóry i włosów oraz wspomagając odchudzanie.

  UWAGI:

  Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała.

  Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.

  Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.

  Produkt nie zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym (poza przypadkami gdy opis producenta i informacja na etykiecie wskazuje na takie przeznaczenie)

  Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed nasłonecznieniem.

  LiteFOOD - Siemię Lniane - 500g-14009

  Dawkowanie:

  Produkt stanowi doskonały dodatek do dań, jak sałatki i kanapki, oraz może być stosowany do wypieku chleba oraz jako element panierek do mięsa.

  Skład

  SKŁADNIKI AKTYWNESiemię Lniane
  Porcja:
  opakowanie500 g
  Zawartość: ZAW:
  Wartość odżywcza w100 g
  Wartość energetyczna2236 kJ / 534 kcal
  Tłuszcz42 g
  w tym kwasy tłuszczowe nasycone3,7 g
  Węglowodany29 g
  w tym cukry1,5 g
  Białko18 g
  Błonnik6 g
  Sól0,01 g
  Składniki:100% siemię lniane
  Białko 19%
  Węgle 31%
  Tłuszcze 44%
  Błonnik 6%

  KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

  POTRZEBUJESZ WIĘCEJ WIEDZY? TE ARTYKUŁY MOGĄ CIE ZACIEKAWIĆ:

  Napisz opinię

  LiteFOOD Siemię Lniane - 500g

  LiteFOOD Siemię Lniane - 500g

  Siemię lniane, którego wpływ wspiera ogólne zdrowie organizmu. Produkt wspomaga stan układu krążenia, zapobiegając wielu jego chorobom, dostarcza kwasów omega, dzięki czemu wpływa pozytywnie na pracę mózgu i zdolności intelektualne, oraz, pęczniejąc w żołądka, zapewnia sytość i ułatwia odchudzanie. Doskonale smakuje na kanapkach oraz jako dodatek do dań, wypieków i sałatek!

  TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%