Wioślarze

Ergometr wioślarski, inaczej popularny "wioślarz" to maszyna służąca do ćwiczeń które mają imitować wiosłowanie (na wodzie, łódź). Wiosłowanie to aktywność która pobudza do aktywności wiele grup mięśniowych: grzbietu, brzucha, pośladków, nóg i ramion a także mięśni klatki piersiowej. Przy odpowiedniej technice wioślarz sprawdza się doskonale zarówno na redukcji (ćwiczenia aerobowe, interwały) jak i w budowie masy mięśniowej (ustawienie większych obciążeń kosztem tempa ćwiczeń).  

Rodzaje ergometrów wioślarskich (wioślarzy):

 • wioślarz wodny - rozwiązanie oparte o opór ruchu łopatek w zbiorniku wypełnionym wodą. Bardzo dobre urządzenia charakteryzujące się cichą pracą i wyśmienite wrażenia i odczucia bardzo bliskie prawdziwemu "wiosłowaniu"

 • wioślarz powietrzny - to rozwiązanie najczęściej używane w profesjonalnych ergometrach wioślarskich, opór powstaje na skutek ruchu łopatek (i oporowi powietrza jaki napotykają). Profesjonalne trenażery wioślarskie np Concept oparte są właśnie na tej technice. Ma jedną wadę szczególnie istotną w użytku domowym: są dosyć głośne

 • wioślarz magnetyczny - opór generowany jest przez koło zamachowe współpracujące z magnesem. Regulacja oporu jest ręczna - najczęściej przez stosowne pokrętło regulujące pozycję magnesu względem koła zamachowego.

 • wioślarz elektromagnetyczny - podobnie jak wyżej - ale regulacja pracy (oporu) jest zautomatyzowana i steruje nią komputer. Tego typu ergometry pozwalają kontrolować puls, ilość spalonych kalorii, regulować dynamicznie obciażenie, mają programy treningowe (np interwały).

 • wioślarz hydrauliczny - opór pochodzi z pracy siłowników hydraulicznych, rozwiązanie w tańszych produktach, nieco głośniejsze, komfort ćwiczenia niższy niż w wyżej wspominanych typach wioślarzy

 • nowość

  Wioślarz ZM1502 HMS to niedrogi ergometr, który idealnie na da się do treningu w domu. Świetnie sprawdzi się jako przyrząd do treningów cardio, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej i utratę wagi, ale również do wzmocnienia mięśni ramion, grzbietu i ud. Trening na wioślarzu poprawia również ogólną wytrzymałość. Nowoczesny komputer wioślarza pozwala...

  874,99 zł W magazynie
  W magazynie
 • nowość

  Wioślarz wodny, którego zastosowanie pozwala spalić zbędny tłuszczu oraz ułatwia odchudzanie. Produkt sprawdza się w treningu całego ciała, a także wzmacnia i rozciąga wiele grup mięśni. Idealny zarówno w małych klubach fitness i gabinetach odnowy biologicznej, jak i w domu! Wydaje przyjemny dźwięk szumiącej wody.

  3 394,99 zł W magazynie
  W magazynie
 • nowość

  Wioślarz magnetyczny, którego stosowanie pozwala przyspieszyć odchudzanie i spalić zbędny tłuszcz. Produkt jest łatwy w użytkowaniu, posiada magnetyczny system oporu i 8 stopni regulacji obciążenia. Jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu można go trzymać w domu. Doskonale wzmacnia i rozciąga wiele grup mięśni.

  1 024,99 zł W magazynie
  W magazynie
 • nowość

  Wioślarz Z5213 One Fitness to produkt przeznaczony do kompleksowego treningu całego ciała. Produkt może angażować nawet do 84% mięśni ciała, dzięki czemu wspomaga spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wzmacnia mięśni. Wioślarz Z5213 One Fitness odzwierciedla prawdziwy ruch wioślarski, posiada łatwą regulację oporu oraz zajmuje niewiele miejsca.

  398,99 zł W magazynie
  W magazynie

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%