Olimp Fire Start Energy Gel - 80g

6,40 zł

5,95 zł

(Oszczędzasz 7%)

- +

Promocja
Olimp - Fire Start Energy Gel - 80g
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
Otrzymujesz 5 punktów!
Darmowa dostawa od 250 zł
100% bezpieczne zakupyOpis produktu

Olimp Fire Start Energy Gel - 80g

FIRE START ENERGY GEL

CZYM JEST GLIKOGEN?

Glikogen to wielocukier zwierzęcy występujący m.in. w naszej wątrobie oraz mięśniach, stanowiący swoiste paliwo dla komórek mięśniowych i powstający w okresie spoczynku wskutek wiązania glukozy z krwi w glikogen, który to proces inicjuje odpowiedź insuliny na wysokie stężenie glukozy we krwi, obecne często po zjedzeniu bogatego w udział węglowodanów posiłku. Dzięki zapasom glikogenu w mięśniach, możemy intensywnie trenować, jednak należy pamiętać, że wskutek ciężkiego wysiłku, rezerwy te ulegają uszczupleniom. Wówczas, pojawia się dobrze nam znane uczucie zmęczenia i osłabienie mięśni. Jednak glikogen można efektywnie uzupełniać. W normalnych warunkach, pełna resynteza glikogenu po treningu zajmuje wiele godzin, podczas gdy czas ten można znacznie zredukować. Sportowcy nie bez powodu sięgają po różnego rodzaju odżywki, w tym węglowodanowe, kojarzone niesłusznie głównie z przybieraniem na wadze. Zgodnie z wynikami badań, ilość i szybkość podania węglowodanów po wysiłku ma ogromny wpływ na syntezę utraconego glikogenu. Ma to związek z lepszą wchłanialnością glukozy do krwi po wysiłku, co skutkuje jej większym stężeniem we krwi i szybszą reakcją insuliny na zwiększoną ilość cząsteczek glukozy we krwi, oraz umożliwia niemal natychmiastowe zainicjowanie procesu syntezy glikogenu.

JAK UZUPEŁNIAĆ ZAPASY GLIKOGENU?

Jeszcze nim przystąpimy do uzupełniania strat glikogenu po treningu, należy pomyśleć o jego uzupełnieniu przed przystąpieniem do ćwiczeń, szczególnie jeśli czeka nas długi i obciążający wysiłek, który będzie wymagał od nas zużycia zwiększonej dawki energii. Wówczas, warto sięgnąć po węglowodany, które w szybki i łatwy sposób podniosą poziom cukru we krwi. Do uzupełniania rezerw glikogenu po wysiłku najlepiej jest przystąpić po ok. 15-30 min. od zakończenia treningu, w okresie tzw. okna glikogenowego, gdy zwiększa się wrażliwość komórek na insulinę, ułatwiając transport glukozy do krwi. Warto wtedy sięgnąć po źródło cukrów prostych np. owoc, lub spożyć odżywkę typu Carbo. Taka porcja węglowodanów powinna być zadawana jeszcze kilka razy, co każde 2 godziny, przez czas do 6 godzin. Ważne jednak, by w tym okresie unikać spowalniających wchłanianie cukrów tłuszczów.

ZALETY OLIMP FIRE START ENERGY GEL

Zapasy glikogenu, stanowiące swoiste paliwo dla naszych mięśni, są sukcesywnie wyczerpywane wskutek intensywnego wysiłku. Wynikiem tego procesu jest brak zdatności do bardziej wytężonej, cięższej pracy i dopadające nas znienacka uczucie zmęczenia. By skutecznie przeciwdziałać temu niekorzystnemu zjawisku, oraz by nigdy nie tracić energii w najważniejszym dla nas czasie - czasie treningu, proponujemy sięgnąć po innowację - Olimp Fire Start Energy Gel! Suplement marki Olimp stanowi bogate źródło węglowodanów, które w mgnieniu oka dodadzą nam energii, oddalając uczucie zmęczenia i pozwalając trenować dłużej, oraz oleju MCT, który dostarcza jej dwa razy więcej, niż same cukry! Co więcej, preparat został wzbogacony dodatkiem beta-alaniny, odpowiedzialnej za przeciwdziałanie obniżaniu pH wewnątrz komórek, które mogłoby wpłynąć negatywnie na syntezę energii ATP, oraz kofeiny, działającej pobudzająco i nasilającej proces uwalniania kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej! Produkt dostępny w wygodnej do spożycia formie, umożliwiającej suplementację niemal w każdej chwili!

DAWKOWANIE

Producent zaleca przyjmowanie 1-2 porcji produktu przed treningiem, w dni treningowe, natomiast w dni nietreningowe nie stosować.

Olimp - Fire Start Energy Gel - 80g

Dawkowanie:

1 PORCJA (6 KAPSUŁEK) 2-3 RAZY DZIENNIE

Skład

Porcja: g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI ( g) ZAW:
białka 2.7 g
Kofeina 50 mg
Sód 84 mg
w tym cukry 17.6 g
Tłuszcz 1.5 g
mct 1500 mg
Węglowodany 45.4 g
Magnez 57 mg
Beta alanina 250 mg
Błonnik 0 g
Witamina E 6 mg
Witamina B1  0.55 mg
Glukuronolakton 75 mg
Witamina C 40 mg
Niacyna 8 mg
Tłuszcze nasycone 1.5 g
FORMA Żel
Węgle 100%

Jeszcze nie jesteś przekonany?

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O Olimp Fire Start Energy Gel - 80g

Najlepsze zdrowe tłuszcze dla trzymających dietę

Nasza dieta powinna obfitować w źródła zdrowych tłuszczy. A co to właściwie oznacza? Zdrowe tłuszcze zwykliśmy nazywać nienasyconymi, wśród których najcenniejszymi są kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Błonnik marchwiowy - skuteczność i działanie

Dostępny również w ofercie naszego sklepu, to dwa w jednym - funkcjonalność i smak! Błonnik marchwiowy Pharmovit to innowacja łącząca w sobie zalety błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. A o jakich korzyściach mowa?

Kofeina

Kofeina to najpopularniejsza substancja wykazująca silne działanie pobudzające. Z tego względu bardzo często spotykana jest w suplementach diety. Dla sportowców, ale i na odchudzanie, ze względu na dostarczanie zwiększonych dawek energii oraz pobudzenie do pracy metabolizmu. Niweluje zmęczenie, poprawia koncentrację, pobudza ośrodkowy układ nerwowy i wpływa na poprawę nastroju. Wykazuje również korzystne działanie przeciwutleniające oraz pomaga łagodzić bóle migrenowe.

Sód
Sód w organizmie człowieka występuje przede wszystkim w płynach pozakomórkowych, ale również w szkielecie i w płynach wewnątrzkomórkowych. Podstawową rolą sodu jest udział w kontroli objętości płynów pozakomórkowych oraz w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Bierze udział w przewodzeniu impulsów nerwowych i pomaga kontrolować skurcze mięśni. Uczestniczy w transporcie składników odżywczych do komórek organizmu. Niedobór sodu może prowadzić do odwodnienia organizmu, spadku ciśnienia i bólów głowy, zaś nadmiar prowadzi do nadciśnienia, rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego i chorób nerek.
Tłuszcz
Tłuszcz całkowity, czyli ilość tłuszczu dodanego i tłuszczu "ukrytego", naturalnie zawartego w składnikach suplementu diety. Są to zarówno kwasy tłuszczowe nasycone, jak i jedno i wielonienasycone. Tłuszcz dostarczany drogą pokarmową z pożywieniem konwencjonalnym, jak i w odżywkach i suplementach sportowych stanowi skoncentrowane źródło energii. Kwasy tłuszczowe zawarte w pożywieniu/suplementach pełnią również rolę budulcową i funkcjonalną, stanowią także element budulcowy istoty białej mózgu. NNKT są także prekursorami hormonów tkankowych i innych ważnych biologicznie związków.
mct
MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe. Grupa ta wykazuje działanie antybakteryjne, jak i termogenne. Stanowią doskonałe źródło energii. Występują w tłuszczu kokosowym oraz tłuszczu mlecznym. Stosowane w suplementacji sportowej, jako uzupełnienie diety w kalorie, a także do wspomagania zdolności wysiłkowych i regeneracji powysiłkowej. Poleca są podczas budowania masy mięśniowej, jak i w programach do celów redukcji masy ciała.
Węglowodany
Węglowodany to związki organiczne, które są bardzo szeroko rozpowszechnione w przyrodzie. Główne funkcje, jakie spełniają to rola materiału zapasowego oraz podporowego. Mają słodki smak i łatwo rozpuszczają się w wodzie. Znane nam są bliżej, jako cukry, sacharydy czy też cukrowce. Te, które występują w pożywieniu człowieka dzielimy na złożone oraz proste. Do złożonych, czyli wielocukrów należą skrobia i glikogen. Z kolei cukry proste to glukoza, fruktoza i galaktoza. Są niezbędne w codziennej diecie człowieka.
Magnez
Magnez jest pierwiastkiem chemicznym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Stanowi składnik kości, a także odgrywa ważną rolę w przekazywaniu sygnałów w układzie nerwowym. Bierze udział w licznych procesach biologicznych, zachodzących w organizmie ludzkim. Znajduje się w wielu preparatach, suplementach diety, które mają na celu zadbać o jego prawidłowy poziom. Występuje w wielu pokarmach, ale łatwo o jego niedobór, na przykład poprzez picie kawy czy też spożywanie alkoholu.
Witamina E
Witamina E powszechnie nazywana jest witaminą płodności, ponieważ jest niezbędną substancją do jej zachowania. Właściwości tego związku wykorzystywane są w medycynie od dawna. Nadto witamina E określana jest często, jako witamina młodości, ponieważ swoje zastosowanie znalazła w kosmetyce ze względu na opóźnianie procesów starzenia się skóry. Jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach i magazynowaną w wątrobie. To silny przeciwutleniacz. Nadto uczestniczy w ochronie krwinek czerwonych. Wpływa również na wydolność mięśni.
Witamina B1 
Tiamina (witaminaB1), nazywana też aneuryną należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie. Bierze udział w cyklu pentozowym, w którym powstaje ryboza niezbędna do syntezy nukleotydów – cząsteczek DNA. Niedobór tej witaminy prowadzi do pogorszenia funkcjonowania przewodnictwa nerwowego, czego efektem są zmiany w budowie komórek nerwowych. Może dojść do zaniku osłonki mielinowej. Witamina B1 może odgrywać także rolę w funkcjonowaniu układu hormonalnego. Przypuszcza się, że reguluje pracę tarczycy, ponieważ wzrost jej wydzielania z moczem zaobserwowano w przypadku nadczynności tego gruczołu.
Witamina C
Witamina C to kwas askorbinowy, będący organicznym związkiem chemicznym. Dla ludzi to witamina, która musi być dostarczana wraz z pożywieniem, ale i przeciwutleniacz stosowany, jako dodatek do żywności. Spośród wszystkich witamin, to właśnie C jest najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych. U dorosłego człowieka rekomenduje się spożycie na poziomie 45-90mg na dobę. Bierze udział między innymi w przemianach tyrozyny, jak i niezbędna jest do zachowania prawidłowego potencjału oksydacyjnego w komórce.
Niacyna
Witamina B3 nazywana również niacyną, znana jako PP, przede wszystkim zapobiega powstawaniu zmian skórnych wywołanych nadmiernym przesuszeniem. Stąd właśnie często określa się ją, jako PP, czyli przeciw Pella Agra. Spośród wszystkich witamin z grupy B jest to jedyna witamina, która może być produkowana przez organizm. Należy jednak zadbać o jej dostarczenie wraz z pożywienie, bowiem produkcja jest niewystarczającą. Uczestniczy w przemianach metabolicznych węglowodanów, wspomaga pracę układu nerwowego, eliminuje zły cholesterol i rozszerza naczynia krwionośne.
Tłuszcze nasycone
Tłuszcz nasycony dostarcza energii człowiekowi, pomaga w przyswajaniu niektórych witamin oraz składników odżywczych, a także uczestniczy w budowie błon komórkowych. Źródła tłuszczów nasyconych to głównie: wołowina, jagnięcina, wieprzowina, smalec, masło, śmietana, pełnotłuste mleko, sery żółte o dużej zawartości tłuszczu, olej kokosowy, masło kakaowe, olej palmowy oraz olej z ziaren palmowych. Nadmiar tego typu tłuszczu przyczynia się do otyłości, zwiększenia poziomu złego cholesterolu i ryzyka wystąpienia chorób serca.

Napisz opinię

Olimp Fire Start Energy Gel - 80g

Olimp Fire Start Energy Gel - 80g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ: