Olimp Fire Start Energy Gel - 80g

PRODUCENT: Olimp

Olimp - Fire Start Energy Gel - 80g

Dostępność: Produkt niedostępny

6,40 zł

Podaj swój adres e-mail

Jeśli produkt będzie dostępny, otrzymasz
powiadomienie na wskazany adres

  • Ilość porcji:
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!

Opis produktu

Olimp Fire Start Energy Gel - 80g

FIRE START ENERGY GEL

CZYM JEST GLIKOGEN?

Glikogen to wielocukier zwierzęcy występujący m.in. w naszej wątrobie oraz mięśniach, stanowiący swoiste paliwo dla komórek mięśniowych i powstający w okresie spoczynku wskutek wiązania glukozy z krwi w glikogen, który to proces inicjuje odpowiedź insuliny na wysokie stężenie glukozy we krwi, obecne często po zjedzeniu bogatego w udział węglowodanów posiłku. Dzięki zapasom glikogenu w mięśniach, możemy intensywnie trenować, jednak należy pamiętać, że wskutek ciężkiego wysiłku, rezerwy te ulegają uszczupleniom. Wówczas, pojawia się dobrze nam znane uczucie zmęczenia i osłabienie mięśni. Jednak glikogen można efektywnie uzupełniać. W normalnych warunkach, pełna resynteza glikogenu po treningu zajmuje wiele godzin, podczas gdy czas ten można znacznie zredukować. Sportowcy nie bez powodu sięgają po różnego rodzaju odżywki, w tym węglowodanowe, kojarzone niesłusznie głównie z przybieraniem na wadze. Zgodnie z wynikami badań, ilość i szybkość podania węglowodanów po wysiłku ma ogromny wpływ na syntezę utraconego glikogenu. Ma to związek z lepszą wchłanialnością glukozy do krwi po wysiłku, co skutkuje jej większym stężeniem we krwi i szybszą reakcją insuliny na zwiększoną ilość cząsteczek glukozy we krwi, oraz umożliwia niemal natychmiastowe zainicjowanie procesu syntezy glikogenu.

JAK UZUPEŁNIAĆ ZAPASY GLIKOGENU?

Jeszcze nim przystąpimy do uzupełniania strat glikogenu po treningu, należy pomyśleć o jego uzupełnieniu przed przystąpieniem do ćwiczeń, szczególnie jeśli czeka nas długi i obciążający wysiłek, który będzie wymagał od nas zużycia zwiększonej dawki energii. Wówczas, warto sięgnąć po węglowodany, które w szybki i łatwy sposób podniosą poziom cukru we krwi. Do uzupełniania rezerw glikogenu po wysiłku najlepiej jest przystąpić po ok. 15-30 min. od zakończenia treningu, w okresie tzw. okna glikogenowego, gdy zwiększa się wrażliwość komórek na insulinę, ułatwiając transport glukozy do krwi. Warto wtedy sięgnąć po źródło cukrów prostych np. owoc, lub spożyć odżywkę typu Carbo. Taka porcja węglowodanów powinna być zadawana jeszcze kilka razy, co każde 2 godziny, przez czas do 6 godzin. Ważne jednak, by w tym okresie unikać spowalniających wchłanianie cukrów tłuszczów.

ZALETY OLIMP FIRE START ENERGY GEL

Zapasy glikogenu, stanowiące swoiste paliwo dla naszych mięśni, są sukcesywnie wyczerpywane wskutek intensywnego wysiłku. Wynikiem tego procesu jest brak zdatności do bardziej wytężonej, cięższej pracy i dopadające nas znienacka uczucie zmęczenia. By skutecznie przeciwdziałać temu niekorzystnemu zjawisku, oraz by nigdy nie tracić energii w najważniejszym dla nas czasie - czasie treningu, proponujemy sięgnąć po innowację - Olimp Fire Start Energy Gel! Suplement marki Olimp stanowi bogate źródło węglowodanów, które w mgnieniu oka dodadzą nam energii, oddalając uczucie zmęczenia i pozwalając trenować dłużej, oraz oleju MCT, który dostarcza jej dwa razy więcej, niż same cukry! Co więcej, preparat został wzbogacony dodatkiem beta-alaniny, odpowiedzialnej za przeciwdziałanie obniżaniu pH wewnątrz komórek, które mogłoby wpłynąć negatywnie na syntezę energii ATP, oraz kofeiny, działającej pobudzająco i nasilającej proces uwalniania kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej! Produkt dostępny w wygodnej do spożycia formie, umożliwiającej suplementację niemal w każdej chwili!

DAWKOWANIE

Producent zaleca przyjmowanie 1-2 porcji produktu przed treningiem, w dni treningowe, natomiast w dni nietreningowe nie stosować.

UWAGI:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała.

Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.

Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.

Produkt nie zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym (poza przypadkami gdy opis producenta i informacja na etykiecie wskazuje na takie przeznaczenie)

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed nasłonecznieniem.

Olimp - Fire Start Energy Gel - 80g

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNEFIRE START ENERGY GEL
Porcja: 80 g80 g
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 11
opakowanie80g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (80 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (80 g) ZAW:
Wartość energetyczna852 kJ / 204 kcal
Węglowodany45,4g
w tym cukry17,6g
Tłuszcz1,5g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone1,5g
Błonnik0g
Białko2,7g
Witamina B10,55mg
Witamina B121,25 µg
Witamina C (kwas askorbinowy)40mg
Witamina E6mg
Niacyna8mg
Kofeina50mg
Magnez57mg
Beta-alanina250mg
Glukoronolakton75mg
Olej MCT1500mg
Porcja80g
Białko 5%
Węgle 93%
Tłuszcze 2%
Błonnik 0%

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ WIEDZY? TE ARTYKUŁY MOGĄ CIE ZACIEKAWIĆ:

Napisz opinię

Olimp Fire Start Energy Gel - 80g

Olimp Fire Start Energy Gel - 80g

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%