Porównaj (0)

Zielona kawa zamiast tradycyjnej

Zielona kawa zamiast tradycyjnej

Wiele się słyszy o negatywnych skutkach picia dużej ilości kawy. Zaliczana do używek, nie tylko pobudza, doprowadzając do bezsenności, lecz także odwadnia organizm (na każdą wypitą filiżankę kawy przypadają dwie szklanki wody, którą trzeba uzupełnić!). Co więcej, podnosi ciśnienie krwi, a niefiltrowana zwiększa poziom cholesterolu i trójglicerydów, zwiększając tym samym ryzyko chorób serca. Jednak często jej smak oraz właściwości pobudzające nie pozwalają nam jej sobie odpuścić. Czym więc ją zastępować? Tutaj pomoże zielona kawa!

Zielona kawa (inaczej kawa surowa) jest dokładnie tą samą kawą, którą wszyscy znamy. Zatem w czym rzecz? Dlaczego jest lepsza? Otóż, nie została ona poddana procesowi palenia, jak w wypadku tej zwykłej. Dzięki temu jej ziarna zachowały naturalny, zielony kolor, zaś sama kawa – wiele cennych właściwości.

Zielona kawa zawiera wprawdzie mniej kofeiny niż palona, ale też duże ilości kwasu chlorogenowego.  Jest to naturalny przeciwutleniacz, który znajdziemy także w roślinach zielonych np. surowych ziemniakach albo śliwkach oraz w Yerba mate. Kwas chlorogenowy charakteryzują właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Spowalnia także wydzielanie glukozy do krwi po spożytym posiłku. Zwiększa czułość tkanek na insulinę.

Dzięki wspomnianym wyżej właściwościom, kwas chlorogenowy może okazać się skutecznym sprzymierzeńcem w procesie odchudzania! Innymi słowy, picie zielonej kawy (lub przyjmowanie jej ekstraktu) pomaga redukować masę ciała!

Kolejnymi korzystnymi skutkami jej przyjmowania są także: obniżenie ryzyka zachorowania na cukrzycę typu II, pozytywne oddziaływanie na stężenie cholesterolu oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia kamieni żółciowych u mężczyzn.

Co więcej, jako naturalny polifenol, kwas chlorogenowy zawarty w ziarnach zielonej kawy ma silne właściwości antyoksydacyjne, co zapobiega szybkiemu postępowaniu procesów starzenia się organizmu i rozwojowi komórek rakowych!

Reasumując, zielona kawa zawiera masę cennych właściwości, których nie znajdziemy w tradycyjnej, palonej kawie. Oczywiście, jak ze wszystkim i z tym nie należy przesadzać. Jednak z pewnością jest ona lepszą, bo zdrowszą alternatywą, w dodatku mogącą okazać się bardzo pomocną w utracie wagi.

Zostaw swój komentarz

* Nick:
* E-mail: (Nie publiczny)
   Strona www: (Strona internetowahttp://)
* Komentarz:
Kod obrazka