Olimp DOMINATOR Gainerator - 2700g

PRODUCENT: Olimp

Zdjecie

127,90 zł

- +

Kup teraz, a zaoszczędzisz
12,70 zł
w kolejnym zamówieniu!
  • Ilość porcji:
zamów jeszcze przez a zamówienie wyślemy tego samego dnia!

Olimp DOMINATOR Gainerator - 2700g

DOMINATOR GAINERATOR

CZYM JEST GAINER?

Gainer, czyli odżywka węglowodanowo-białkowa, to połączenie energetyzujących węglowodanów i budujących masę białek. Z reguły udział pierwszego, wymienionego powyżej składnika - “węgli”, jest znacznie większy, niż zawartość białek (ok. 20%), co oczywiście ma swoje zastosowanie. Gainery to odżywki zaprojektowane przede wszystkim dla tych, którzy pragną zwiększyć masę swojego ciała, lecz z różnych powodów sprawia im to kłopot. Czasami problem tkwi w zbyt dużej ilości kalorii, które dany osobnik musi spożyć w ciągu dnia, a czasem jest to kwestia morfologiczna i wiąże się ze specyfiką budowy ciała. Są bowiem osoby, które pomimo ciągłej podaży kalorii, nie potrafią zwiększyć swojej masy, nieustannie wyglądając tak samo, i to właśnie im dedykowany jest gainer.

JAKI GAINER NAJLPESZY?

Wybierając gainer dla siebie, należy zwrócić uwagę na jakość zawartych w nim składników, gdyż tak białka, jak i węglowodany obecne w produkcie, powinny pochodzić z możliwie najlepszych źródeł. Dobry gainer stanowi bowiem bogactwo pełnowartościowych protein, zawierających wszystkie niezbędne aminokwasy. Źródłami takich białek są przede wszystkim: serwatka, kazeina, białka jaja, zaś unikać radzi się białek pochodzenia roślinnego, jak soja, które nie tylko nie dostarczają kompletu niezbędnych aminokwasów, lecz również mogą generować problemy żołądkowe. Jednak to nie wszystko. Również rodzaj wykorzystanych do produkcji suplementu węglowodanów ma znaczenie, a powinny być one zróżnicowaną mieszanką związków prostych i złożonych.

PO CO GAINER?

Gainer, o czym mówiliśmy powyżej, to mieszanka zaprojektowana z myślą o osobach z trudem przybierających na masie. Zastosowanie tego typu odżywki w ich diecie ma więc za zadanie dostarczenie zwiększonej dawki kalorii w objętościowo niewielkiej porcji, mającej postać pysznego koktajlu, lecz to nie wszystko. Suplementacja gainerem pozwala w odczuwalnie skróconym czasie zbudować masę mięśniową, o jakiej marzy każdy siłacz. Źródło węglowodanów w odżywce ma zatem nie tylko stanowić bogactwo pełnowartościowych kalorii, co silnie energetyzować w trakcie treningu, zwiększając siłę i mobilizując do cięższej pracy, a z kolei zadaniem białek jest budowanie mięśni i wpływ na kompozycję ciała.

ZALETY OLIMP DOMINATOR GAINERATOR

Olimp Dominator Gainerator to zaawansowana formuła stanowiąca mieszankę najwyższej jakości węglowodanów i białek zwierzęcych, wysycająca nasze tkanki składnikami odżywczymi i działająca silnie anabolicznie! Olimp Dominator Gainerator to niezaprzeczalnie lider wśród odżywek węglowodanowo-białkowych dostępnych na rynku, na co wpływ ma wykorzystanie aż trzech frakcji białek serwatkowych, kazeiny oraz albuminy jaja, a ponadto węglowodanów o zróżnicowanym indeksie glikemicznym! Suplement w odczuwalny sposób dodaje energii, wykazuje działanie anaboliczne, a dzięki dodatkowi aminokwasów BCAA, również przeciwdziała katabolizmowi! Jednak to wciąż nie wszystko! Olimp Dominator Gainerator został dodatkowo wzbogacony o udział buforowanego monohydratu kreatyny - Kre-Alkalyn, oraz oleju MCT i pakietu 12 witamin. Dzięki takiemu zestawieniu składników, z łatwością zbudujesz masę, o jakiej marzysz, zabezpieczając mięśnie przed rozpadem, wspierając syntezę białek, a także poprawiając regenerację! Suplement dostępny w kilku przepysznych smakach!

DAWKOWANIE

Producent zaleca przyjmowanie 1-3 porcji produktu (porcja = 5,5 miarki) dziennie - pomiędzy posiłkami, oraz na ok. godzinę przed i po treningu, w dni treningowe.

UWAGI:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała. Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Produkt nie zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym (poza przypadkami gdy opis producenta i informacja na etykiecie wskazuje na takie przeznaczenie). Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed nasłonecznieniem.

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNE GAINERATOR
Porcja: 81.8 g81.8 g81.8 g81.8 g
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 33333333
opakowanie 2700g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (81.8 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (81.8 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (81.8 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (81.8 g) ZAW:
Wartość energetyczna 1264kJ/302,4kcal
Węglowodany 56g
w tym cukry 10g
Tłuszcz 1,6g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,4g
Błonnik 0g
Białko 16g
Sód 0g
L-leucyna 1808mg
L-izoleucyna 1000mg
L-walina 1096mg
L-glutamina 3573mg
L-lizyna 1147mg
L-arginina 377mg
L-histydyna 299mg
L-treonina 743mg
L-fenyloalanina 517mg
Kwas L-asparaginowy 1183mg
Kwas L-glutaminowy 3573mg
L-metionina 373mg
L-tryptofan 174mg
L-seryna 656mg
L-alanina 530mg
L-prolina 1028mg
L-tyrozyna 256mg
Cystyna 184mg
Glicyna 206mg
Olej MCT 800mg
Buforowany monohydrat kreatyny Kre-Alkalyn® 572mg
Porcja 80g
Białko 22%
Węgle 77%
Tłuszcze 1%
Błonnik 0%
Błonnik

Błonnik zbudowany jest z wielocukrów oraz lignin, których nie są w stanie strawić enzymy obecne w układzie pokarmowym. Odgrywa znaczącą rolę w odchudzaniu, pomagając utrzymać prawidłową masę ciała. Wpływa również na zachowanie smukłej sylwetki, dzięki pęcznieniu w organizmu i zachowaniu uczucia sytości. Zmniejsza uczucie głodu, jednocześnie nie dostarczają kalorii. Nadto pozwala skutecznie kontrolować prawidłowy poziom cukru we krwi.

Białko

Białko stanowi jeden ze składników odżywczych organizmu. Odpowiada za transport substancji odżywczych, zwalcza toksyny, dostarcza energii, a także jest ważnym materiałem budulcowym. Niezbędne dla osób intensywnie trenujących, ponieważ wspomaga odbudowę oraz regenerację mięśni. Nadto zapobiega rozwojowi chorób układu krwionośnego. Znajduje się w wielu suplementach diety dla sportowców. Odchudzaniu sprzyja dieta o podwyższonej zawartości białka oraz obniżonej zawartości węglowodanów.

Sód

to pierwiastek zaliczany do grupy elektrolitów. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz reguluje napięcie mięśniowe i gospodarkę wodną organizmu. Sód wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, a także bierze czynny udział we wchłanianiu niektórych składników odżywczych, jak glukoza i aminokwasy.

L-glutamina

L-glutamina stanowi jeden z 22 aminokwasów niezbędnych w budowaniu białka. Należy do grupy aminokwasów endogennych, czyli takich, które są syntetyzowane w organizmie i zostają uznane nie za niezbędne, ale ważne. Największą rolę odgrywa w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz pokarmowego. Występuje obficie w pokarmach wysokobiałkowych. Stosowany także w odżywkach białkowych oraz bardzo często, jako antykatabolik, równie często wraz z BCAA.

L-alanina

L-alanina stanowi jeden z 22 aminokwasów budujących białka. Należy do grupy aminokwasów endogennych, stąd może być syntetyzowana w organizmie. Wpływa na budowanie masy mięśniowej, dlatego często gości w suplementach diety dla sportowców. Wspiera potreningową regenerację, stąd polecana jest przy długim i intensywnym wysiłku fizycznym. Często występuje wraz z L-karnozyną, dzięki czemu niweluje zakwaszenie mięśni.

L-arginina

L-arginina jest aminokwasem, który należy do grupy aminokwasów endogennych. Stanowi element cząsteczkowy budujący białko. Znajduje swoje miejsce w suplementach diety dla sportowców, ponieważ stanowi składnik niezbędny do wytwarzania związków odpowiedzialnych za produkcję energii w mięśniach. Do sprawnego metabolizmu mięśni niezbędne jest prawidłowe magazynowanie i wydalanie azotu, za co również odpowiada L-arginina.

Kwas L-asparaginowy

Kwas l-asparaginowy stanowi jeden z 22 aminokwasów, które budują białka. Jest substancją endogenną, stąd może być syntetyzowany w organizmie ludzkim. Bierze udział w szeregu procesów fizjologicznych. Obficie spotykamy go w pokarmach, które zawierają białko. Stosowany także, jako składnik odżywek proteinowych oraz suplementów aminokwasowych. Nadto spotykamy go w w preparatach mineralnych. Wykazuje korzystny wpływ na syntezę testosteronu, stąd cieszy się powodzeniem u sportowców.

Kwas L-glutaminowy

to aminokwas kwasowy tworzący białka. Wspomaga cykl uczenia się i zapamiętywania, aktywuje receptory jonotropowe oraz pobudza receptory metabotropowe. Ponadto, jako główny neuroprzekaźnik, związek pobudza ośrodkowy układ nerwowy, a także wspiera gojenie się ran, zapobiega zanikowi mięśni szkieletowych i wspomaga rozwój umysłowy dzieci. Kwas L-glutaminowy usprawnia trawienie, wykazuje działanie antydepresyjne oraz odpowiada za usuwanie amoniaku z organizmu. W postaci wolnej jest wykorzystywany jako wzmacniacz smaku produktów spożywczych.

L-histydyna

L-histydyna należy do aminokwasów egzogennych, czyli nie wytwarzanych w organizmie ludzkim. Jest niezbędne do produkcji histaminy oraz prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, jak i immunologicznego. Niezbędna nadto do wytwarzania wielu enzymów, w tym gastryny, która wspomaga trawienie. Ze względu na to, iż nie jest wytwarzania przez organizm, musi być przyjmowana z pożywieniem oraz w postaci suplementów diety.

L-metionina

to aminokwas egzogenny, jeden z dwóch aminokwasów siarkowych; uczestniczy w syntezie licznych związków, w tym jednego z najważniejszych antyoksydantów - glutationu; związek ten działa antyoksydacyjnie, dzięki czemu zapobiega nasileniu reakcji katabolicznych. L-metionina uczestniczy w reakcjach metabolicznych i procesie metyzacji, wspomaga wytwarzanie kreatyny, choliny i epinefryny, wpływa pozytywnie na stan skóry, włosów i paznokci. Musi być regularnie dostarczana do organizmu z zewnątrz.

L-fenyloalanina

Fenyloalanina jest jednym z podstawowych aminokwasów, a więc jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Do jego maksymalnego wykorzystania organizm potrzebuje witaminy B3 również, B6, C, miedź, i żelaza. Fenyloalanina normalizuje funkcjonowanie układu nerwowego, przeciwdziała depresji i łagodzi ból. Bierze również udział w tworzeniu i syntezie różnych neuroprzekaźników, jak epinefryna, dopaminy, i noradrenaliny. Dodatkowo łagodzi przewlekły ból po urazach i wypadkach.

L-prolina

to aminokwas endogenny, wchodzący w skład białek. Po przekształceniu w hydroksyprolinę, staje się częścią składową kolagenu, dzięki czemu wspomaga funkcjonowanie układu ruchu oraz zapewnia zdrowy stan stawów, chrząstek oraz ścięgien. Jako element kolagenu, uelastycznia ściany tętnic, przyspiesza gojenie się ran i oparzeń, a także dba o młody wygląd skóry.

L-seryna

czyli kwas α-amino-β-hydroksypropionowy, to aminokwas endogenny;  występuje naturalnie w organizmie człowieka, głównie w mózgu. Związek reguluje pracę neuronów, dzięki czemu zwiększa zakres zdolności umysłowych, jak pamięć i koncentracja, wspomaga leczenie niektórych zaburzeń psychicznych, jak schizofrenia, oraz umożliwia syntezę puryn i pirymidyn. Ponadto, wspomaga funkcje układu odpornościowego, jest niezbędna w procesie trawienia białek oraz działa antykatabolicznie.

L-treonina

to aminokwas egzogenny; wchodzi w skład skóry człowieka, odpowiadając za jej właściwe nawodnienie, uczestniczy w syntezie elastyny i kolagenu, dzięki czemu wpływa na elastyczność skóry i zabezpiecza ją przed uszkodzeniami, oraz wzmacnia homeostazę układu nerwowego. Związek redukuje objawy zmęczenia psychicznego, normalizuje pracę tarczycy, a także poprawia wchłanialność składników odżywczych z pokarmu i wzmacnia szkliwa.

L-tryptofan

to aminokwas egzogenny; bierze udział w produkcji serotoniny (hormon szczęścia), melatoniny (hormon snu) oraz witaminy PP, znanej jako niacyna. Zmniejsza nadpobudliwość i poprawia nastrój oraz wpływa korzystnie na pracę układu nerwowego. L-tryptofan reguluje przemianę materii i metabolizm węglowodanów, a także wzmacnia odporność organizmu i oddziałuje na laktację. Wspomaga leczenie depresji.

L-tyrozyna

N-acetyl-L-tyrozyna jest to acetylowana pochodna aminokwasu endogennego, jakim jest tyrozyna. Dzięki procesowi acetylacji poprawiona zostaje jej rozpuszczalność, nadto biodostępność substancji aktywnej. Zwiększa poziom neuroprzekaźników, dopaminy oraz noradrenaliny. Wspomagająco stosowana w leczeniu zaburzeń nastroju, depresji oraz chorobie parkinsona. W suplementacji sportowej spełnia rolę psychostymulanta. Niweluje zmęczenie i poprawia zdolności wysiłkowe.

L-lizyna

L-lizyna stanowi naturalny aminokwas, który znajduje szerokie zastosowanie w suplementach diety. Między innymi wpływa na prawidłowy wzrost kości, odbudowywanie tkanki mięśniowej oraz skórnej. Wspomaga także pracę układu odpornościowego. Łagodzi objawy zatrucia alkoholowego. U dorosłych również odpowiada za utrzymanie prawidłowego równowagi azotowej. Stanowi jeden z podstawowych składników w organizmie człowieka.

L-izoleucyna

4-hydroksy-izoleucyna stanowi wartościowe uzupełnienie diety sportowców, którzy jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest troska o własne zdrowie i sylwetkę. Związek ten zalicza się do aminokwasów pochodzenia roślinnego, o mocnym działaniu anabolicznym. Substancja ta ma szczególne znaczenie dla gospodarki insulinowo – glukozowej organizmu. Wychwytuje aminokwasy i glukozę przez tkankę mięśniową, co wpływa na szybszy rozwój muskulatury.

L-leucyna

L-leucyna jest aminokwasem egzogennym. Naturalnie spotykana w produktach białkowych, ale i pokarmach pochodzenia roślinnego. Wpływa na sekrecję anabolicznych hormonów, dlatego uznaje się, iż jest niezbędna sportowcom, stąd znajduje swoje zastosowanie między innymi w suplementach diety tego typu. Wpływa również korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, poprawę sylwetki. Ma zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportowych.

L-walina

to jeden z trzech głównych aminokwasów wchodzących w skład odżywek BCAA;  wspiera wytwarzanie energii w mięśniach, stymuluje wzrost tkanki mięśniowej w czasie odnowy potreningowej oraz wspomaga utrzymanie równowagi hormonalnej, wpływając na hormon wzrostu (GH). Zaliczana do aminokwasów egzogennych, L-walina nie jest produkowana w ludzkim organizmie, lecz musi być przez niego pozyskiwana z zewnątrz. W żywności występuje w takich produktach, jak mięso, ryby, nabiał oraz jaja.

Cystyna

Cystyna to aminokwas zawierający siarkę, pełniący kluczową rolę w syntezie insuliny i białek osocza krwi. Dodatkowo, dostarcza siarki do procesów metabolicznych. Występuje w organizmie ludzkim, jednak w ograniczonych ilościach, w związku z czym należy go suplementować. Sportowcy powinni na to zwracać uwagę, o ile zależy im na tym, by w organizmie posiadać stałe zasoby energii, jakie uwalniają się po treningach. Wtedy uodpornią optymalnie organizm.

Glicyna

to najprostszy aminokwas endogenny; występuje obficie w mięsie oraz rybach. Łagodzi objawy i wspiera leczenie takich schorzeń, jak: wrzody żołądka, cukrzyca, zapalenie stawów, niewydolność nerek i serca. L-glicyna redukuje stany przewlekłego zmęczenia, leczy zaburzenia snu oraz zapobiega niektórym nowotworom. Związek wspiera budowanie masy mięśniowej, chroni stawy i ścięgna, wspiera odporność organizmu. Ponadto, usprawnia proces trawienia, wpływa pozytywnie na pracę układu nerwowego i łagodzi niepokój.

Olej MCT

Olej MCT jest olejem rafinowanym z oleju kokosowego. Cieszy się zainteresowaniem wśród kulturystów. Sposób jego przyswajania bardziej przypomina metabolizm węglowodanów niż tłuszczy. Jest też bardziej ektogeniczny niż inne tłuszcze, co zwiększa ochronę białek. Może też zastępować glukozę przedtreningową, jako źródło energii. Wykazuje właściwości przeczyszczające. Nie jest zalecany osobom, które miały problemy z wątrobą.

Napisz opinię

Olimp DOMINATOR Gainerator - 2700g

Olimp DOMINATOR Gainerator - 2700g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ WIEDZY? TE ARTYKUŁY MOGĄ CIE ZACIEKAWIĆ:

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%