Odżywka Olimp System Protein 80 - 700g

62,99 zł

58,58 zł

(Oszczędzasz 7%)

- +

Promocja
Olimp - System Protein 80 - 700g
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
Otrzymujesz 58 punktów!
Darmowa dostawa od 250 zł
100% bezpieczne zakupyOpis produktu

Odżywka Olimp System Protein 80 - 700g

SYSTEM PROTEIN 80

FUNKCJE BIAŁEK W ŻYWIENIU SPORTOWYM

Białko, obok tłuszczy i węglowodanów, stanowi jeden z trzech najważniejszych składników pokarmowych, obecnych w diecie człowieka, zaś jego wpływ na organizm jest znamienny. Wśród najważniejszych funkcji białek wyróżniamy: funkcje strukturalne, transport i magazynowanie niektórych substancji, udział w biosyntezie białek ustrojowych, wspomaganie utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, funkcja detoksykacyjna, oraz wiele innych.

Udział białek w żywieniu ma jednak szczególne znaczenie dla osób aktywnych fizycznie; to dzięki nim bowiem dochodzi do aktywizacji procesu syntezy nowych białek, w tym również mięśniowych, budujących tkankę mięśniową, a spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej zachodzi sprawniej. Jednak, aby białka istotnie mogły posłużyć jako realne wsparcie w budowaniu masy oraz redukcji tłuszczu, muszą dostarczać kompletu aminokwasów, w tym aminokwasów niezbędnych, egzogennych. Ich najlepszymi źródłami są przede wszystkim mięso oraz mleko i przetwory mleczne, w grupie naturalnych produktów spożywczych, oraz specjalne mieszanki białek, dostępne w sklepach suplementacyjnych, w grupie suplementów diety.

ODŻYWKA BIAŁKOWA VS. KURCZAK

Tak naprawdę, nie ma znaczenia, po które źródło białek sięgamy - naturalny produkt spożywczy czy suplement diety, jeśli tylko dostarczamy kompletu wszystkich niezbędnych aminokwasów. Należy bowiem pamiętać, że nie tylko ilość dostarczanych do organizmu białek ma znaczenie, lecz również ich jakość. Najbardziej wartościowymi są bowiem białka pełnowartościowe; jest zatem kwestią indywidualną, czy zapotrzebowanie na owe białka pokrywamy, sięgając po mięso z kurczaka, czy odżywkę białkową.

Mimo braku nadrzędności jednego produktu nad drugim, sportowcy nie bez powodu spożywają ulubione koktajle białkowe; ich przygotowanie zajmuje bowiem niecałe 2 minuty, podczas gdy ugotowanie odżywczego, białkowego posiłku, co najmniej 20 minut. Zakup odżywki białkowej jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu, by spędzać dodatkowe kilka godzin każdego dnia w kuchni, gotując. Co więcej, stosując suplement diety, nie musimy się martwić o brak najważniejszych składników odżywczych, zaś większość odżywek białkowych, poza bogatą zawartością protein pierwszego, najlepszego sortu, zawiera również dodatki w postaci najważniejszych witamin i minerałów.

ZALETY OLIMP SYSTEM PROTEIN 80

Preparat białkowy firmy Olimp - System Protein 80, to wysokojakościowa mieszanka białek, stanowiąca połączenie koncentratu białek serwatki, albuminy jaja oraz izolatu białek serwatki. Suplement stanowi doskonałe uzupełnienie diety osób aktywnych fizycznie, uprawiających sport wyczynowo, oraz amatorów. Kompleksowa formuła, łącząca najlepsze źródła białek, zapewnia optymalny wzrost masy oraz zwiększenie siły mięśniowej, niezbędnej do wykonania intensywnego treningu. Dodatkowo, Olimp System Protein 80, dzięki obecności aminokwasów egzogennych oraz o rozgałęzionych łańcuchach bocznych, pomaga utrzymać dodatni bilans azotowy podczas wysiłku. Ponadto, suplement skutecznie pobudza syntezę nowych białek mięśniowych oraz hamuje katabolizm. Produkt zawiera dodatek L-karnityny i lecytyny oraz komplet witamin i minerałów. Suplement doskonale sprawdza się w roli nocnego posiłku, stosowanego przed snem. Dostępny w wielu wyśmienitych smakach!

DAWKOWANIE

Zaleca się przyjmowanie 3 porcji produktu na dzień, 1 porcja rano, po przebudzeniu, 1 porcja po treningu, oraz 1 porcja przed snem, w dni treningowe, oraz 3 porcji proszku na dzień, 1 porcja rano, po przebudzeniu, 1 porcja pomiędzy posiłkami, oraz 1 porcja przed snem, w dni nietreningowe.

Olimp - System Protein 80 - 700g

Dawkowanie:

1 PORCJA (6 KAPSUŁEK) 2-3 RAZY DZIENNIE

Skład

Porcja: g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI ( g) ZAW:
w tym cholina 46 mg
w tym cukry 3.98 g
Tłuszcz 3.8 g
Lecytyna 200 mg
Inozytol 28 mg
Węglowodany 5.7 g
Białko 77 g
L-karnityna 30 mg
FORMA Proszek
Białko 94%
Węgle 6%

Jeszcze nie jesteś przekonany?

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O Odżywka Olimp System Protein 80 - 700g

Najlepsze zdrowe tłuszcze dla trzymających dietę

Nasza dieta powinna obfitować w źródła zdrowych tłuszczy. A co to właściwie oznacza? Zdrowe tłuszcze zwykliśmy nazywać nienasyconymi, wśród których najcenniejszymi są kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Błonnik marchwiowy - skuteczność i działanie

Dostępny również w ofercie naszego sklepu, to dwa w jednym - funkcjonalność i smak! Błonnik marchwiowy Pharmovit to innowacja łącząca w sobie zalety błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. A o jakich korzyściach mowa?

w tym cholina

Cholina to substancja chemiczna wpływająca na elementy budulcowe organizmu. Głównie wpływa na utrzymanie układu sercowo – naczyniowego w doskonałym stanie. Korzyści wynikające z suplementacji tego preparatu to: ochrona przed łamliwością kości, utrzymanie właściwego stanu skóry, adekwatny metabolizm białek, tłuszczów oraz węglowodanów, a także utrzymywanie stosownego poziomu hormonów. Jak więc widać, sportowcy powinni zażywać tę właśnie substancję.

Tłuszcz
Tłuszcz całkowity, czyli ilość tłuszczu dodanego i tłuszczu "ukrytego", naturalnie zawartego w składnikach suplementu diety. Są to zarówno kwasy tłuszczowe nasycone, jak i jedno i wielonienasycone. Tłuszcz dostarczany drogą pokarmową z pożywieniem konwencjonalnym, jak i w odżywkach i suplementach sportowych stanowi skoncentrowane źródło energii. Kwasy tłuszczowe zawarte w pożywieniu/suplementach pełnią również rolę budulcową i funkcjonalną, stanowią także element budulcowy istoty białej mózgu. NNKT są także prekursorami hormonów tkankowych i innych ważnych biologicznie związków.
Lecytyna
Lecytyna jest substancją o wszechstronnym działaniu i zastosowaniu. Obecna jest we wszystkich komórkach ciała. Wpływa korzystnie na pracę układu nerwowego, bierze udział w procesach przemiany materii, a także sprawdza się w przypadku chęci poprawy kondycji włosów i paznokci. Określana również mianem paliwa mózgu, stąd często znajdujemy ją w suplementach między innymi na poprawę pamięci oraz koncentracji.
Inozytol
Witamina B8 nazywana również inozytolem jest rozpuszczalna w wodzie. Związek ten jest syntetyzowany w ludzkim organizmie przez występujące bakterie, a do wchłaniania dochodzi w jelitach. Wpływa na pracę enzymów, ale i uczestniczy w przemianie cholesterolu. Ma również wpływ na proces spermatogenezy. Łagodzi lęki i napięcie, a do tego obniża ciśnienie krwi podwyższone w wyniku stresu. Wpływa na kondycję włosów wzmacniając ich cebulki, a także zapobiegając łysieniu. Reguluje również pracę mięśni i przeciwdziała zaparciom.
Węglowodany
Węglowodany to związki organiczne, które są bardzo szeroko rozpowszechnione w przyrodzie. Główne funkcje, jakie spełniają to rola materiału zapasowego oraz podporowego. Mają słodki smak i łatwo rozpuszczają się w wodzie. Znane nam są bliżej, jako cukry, sacharydy czy też cukrowce. Te, które występują w pożywieniu człowieka dzielimy na złożone oraz proste. Do złożonych, czyli wielocukrów należą skrobia i glikogen. Z kolei cukry proste to glukoza, fruktoza i galaktoza. Są niezbędne w codziennej diecie człowieka.
Białko

Białko stanowi jeden ze składników odżywczych organizmu. Odpowiada za transport substancji odżywczych, zwalcza toksyny, dostarcza energii, a także jest ważnym materiałem budulcowym. Niezbędne dla osób intensywnie trenujących, ponieważ wspomaga odbudowę oraz regenerację mięśni. Nadto zapobiega rozwojowi chorób układu krwionośnego. Znajduje się w wielu suplementach diety dla sportowców. Odchudzaniu sprzyja dieta o podwyższonej zawartości białka oraz obniżonej zawartości węglowodanów.

L-karnityna
L-karnityna jest środkiem odżywczym występującym naturalnie. Odgrywa ważną rolę w procesie przemiany energii. Odpowiada za transport tłuszczu do mitochondriów, gdzie zachodzą procesy pozwalające na przemiany energetyczne. Stosowana w suplementach diety dla sportowców, które wspomagają regenerację po wysiłku, zapobiegają przedwczesnemu zmęczeniu, zapewniają wytrzymałość. Nadto odpowiada za dostarczanie energii do serca oraz komórek immunologicznych.

Napisz opinię

Odżywka Olimp System Protein 80 - 700g

Odżywka Olimp System Protein 80 - 700g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ: