Olimp 100% Natural Whey Protein Concentrate - 700g

53,10 zł

49,38 zł

(Oszczędzasz 7%)

- +

Promocja
Olimp - 100% Natural Whey Protein Concentrate - 700g
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
Otrzymujesz 49 punktów!
Darmowa dostawa od 250 zł
100% bezpieczne zakupyOpis produktu

Olimp 100% Natural Whey Protein Concentrate - 700g

OLIMP 100% NATURAL WHEY PROTEIN CONCENTRATE

ZNACZENIE BIAŁKA W ORGANIZMIE. DLACZEGO NASZ ORGANIZM POTRZEBUJE BIAŁKA?

Białko to, zaraz obok węglowodanów i tłuszczy, jeden z trzech najważniejszych składników naszej diety, zaś jego właściwa podaż jest szczególnie ważna w okresie wzmożonego wysiłku, do którego zaliczamy również trening. Zapytacie: Dlaczego? Odpowiedź może zaskoczyć.

Białko pełni w organizmie ludzkim szereg istotnych funkcji, i tak też, m.in. bierze udział w syntezie nowych białek, a w tym budulcowych, przyczyniając się tym samym do nadbudowy masy mięśniowej, reguluje gospodarkę wodną i kwasowo-zasadową organizmu, wspomaga wzrost i odbudowę tkanek, aktywnie uczestniczy w transporcie substancji, i wiele innych. Robi wrażenie, prawda? A to zaledwie początek listy!

Dbanie o właściwą podaż białka w diecie ma niebagatelne znaczenie tak dla naszego zdrowia, jak i treningu. O czym należy bowiem pamiętać, to fakt, iż wraz ze wzrostem aktywności fizycznej, rośnie też zapotrzebowanie na ten składnik, zaś jego niedostateczna ilość w diecie nie tylko nie wspomoże rozwoju masy, co skutecznie nas od tego przedsięwzięcia oddali. W jaki sposób? Brak materiału budulcowego, jakim jest pakiet pełnowartościowych protein, to brak zaprawy pod budowę mięśni. Ponadto, wyczerpany po intensywnej sesji na siłowni organizm, aby uzupełnić liczne straty energii, sięgnie po nie do własnych mięśni, jeśli w porę sami mu ich nie dostarczymy. To z kolei zainicjuje niekorzystne dla każdego sportowca procesy kataboliczne.

KIEDY ŻYWNOŚĆ NIE DAJE RADY, CZYLI W JAKIM MOMENCIE ZACZĄĆ STOSOWAĆ ODŻYWKĘ BIAŁKOWĄ?

Zapotrzebowanie na białko to kwestia indywidualna i zależy od takich czynników, jak: wiek, masa ciała, stan zdrowia, aktywność fizyczna, a nawet płeć. Mężczyźni, z reguły więksi i ciężsi, potrzebują więcej białka w diecie od kobiet. Oczywiście, owe zapotrzebowanie możemy pokrywać, sięgając po produkty naturalne, będące bogatym źródłem protein, jak drób, jaja czy ryby. Często bywa jednak, że w codziennym natłoku obowiązków zarówno domowych, jak i zawodowych, brakuje nam czasu na regularne przyrządzanie białkowych posiłków, a gdy dochodzi do tego czas przeznaczony na trening, okazuje się, że wolnych chwil mamy naprawdę niewiele. Co wtedy?

Wówczas zaleca się zakup odżywki białkowej, która w prosty i szybki sposób dostarczy nam niezbędnych protein. Zamieszanie shake’a to bowiem prosta sprawa, zajmująca nie więcej, niż 2 minuty - w przeciwieństwie do ugotowania odżywczego posiłku, którego przyrządzenie zajmuje więcej cennego czasu.

KORZYŚCI STOSOWANIA WPC. DLACZEGO WARTO SIĘGNĄĆ PO OLIMP 100% NATURAL WHEY PROTEIN CONCENTRATE?

Olimp 100% Natural Whey Protein Concentrate to odżywka charakteryzująca się wysoką zawartością pełnowartościowych protein. Lecz co to właściwie oznacza? Źródła białka, którymi uzupełniamy naszą dietę, dzielą się na pełno- i niepełnowartościowe. Te pierwsze zawierają komplet wszystkich aminokwasów egzogennych, czyli takich, których organizm nie potrafi samodzielnie syntetyzować, co zmusza do ich dostarczenia drogą pokarmową. Co więcej, białka pełnowartościowe to również takie, które owe aminokwasy zawierają w pewnych stosownych proporcjach. To zdumiewające, lecz okazuje się, że białka serwatkowe (WPC) to doskonałe ich źródło!

ZALETY PRODUKTU

Producent raz jeszcze stawił czoła wysokim wymaganiom swoich klientów i stworzył środek, który doskonale na owe potrzeby odpowiada! Olimp 100% Natural Whey Protein Concentrate to odżywka białkowa zawierająca czysty koncentrat białka serwatkowego najwyższej jakości. Preparat cechuje wysoka przyswajalność, o czym świadczy wartość biologiczna produktu BV = 104. Co więcej, produkt dedykowany jest nie tylko osobom aktywnym fizycznie, lecz również pragnącym uzupełnić niedobory białka w diecie. Doskonały zarówno w okresie budowania masy, jak i na redukcji, znajduje szerokie spektrum zastosowań, zaś brak dodatków warunkujących smak oraz słodzików skutecznie obniża kaloryczność każdej porcji! Jest to więc świetna opcja dla tych, którzy wolą nie przywiązywać się do jednego smaku na dłużej, a tworzyć warianty smakowe samodzielnie, za każdym razem dodając do odżywki ulubione dodatki np. kakao albo kawę. Olimp 100% Natural Whey Protein Concentrate to odżywka lekkostrawna i łatwo rozpuszczalna, zaś dzięki zwiększonemu dodatkowi aminokwasów rozgałęzionych BCAA, przyspieszy budowę suchej masy mięśniowej!

DAWKOWANIE

Producent zaleca, aby stosować preparat w ilości 1-3 porcji na dzień, tak samo w dni treningowe i nietreningowe.

Olimp - 100% Natural Whey Protein Concentrate - 700g

Dawkowanie:

1 PORCJA (6 KAPSUŁEK) 2-3 RAZY DZIENNIE

Skład

Porcja: g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI ( g) ZAW:
Tłuszcz 2.5 g
Węglowodany 4.2 g
Białko 77 g
FORMA Proszek
Białko 95%
Węgle 5%

Jeszcze nie jesteś przekonany?

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O Olimp 100% Natural Whey Protein Concentrate - 700g

Najlepsze zdrowe tłuszcze dla trzymających dietę

Nasza dieta powinna obfitować w źródła zdrowych tłuszczy. A co to właściwie oznacza? Zdrowe tłuszcze zwykliśmy nazywać nienasyconymi, wśród których najcenniejszymi są kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Błonnik marchwiowy - skuteczność i działanie

Dostępny również w ofercie naszego sklepu, to dwa w jednym - funkcjonalność i smak! Błonnik marchwiowy Pharmovit to innowacja łącząca w sobie zalety błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. A o jakich korzyściach mowa?

Tłuszcz
Tłuszcz całkowity, czyli ilość tłuszczu dodanego i tłuszczu "ukrytego", naturalnie zawartego w składnikach suplementu diety. Są to zarówno kwasy tłuszczowe nasycone, jak i jedno i wielonienasycone. Tłuszcz dostarczany drogą pokarmową z pożywieniem konwencjonalnym, jak i w odżywkach i suplementach sportowych stanowi skoncentrowane źródło energii. Kwasy tłuszczowe zawarte w pożywieniu/suplementach pełnią również rolę budulcową i funkcjonalną, stanowią także element budulcowy istoty białej mózgu. NNKT są także prekursorami hormonów tkankowych i innych ważnych biologicznie związków.
Węglowodany
Węglowodany to związki organiczne, które są bardzo szeroko rozpowszechnione w przyrodzie. Główne funkcje, jakie spełniają to rola materiału zapasowego oraz podporowego. Mają słodki smak i łatwo rozpuszczają się w wodzie. Znane nam są bliżej, jako cukry, sacharydy czy też cukrowce. Te, które występują w pożywieniu człowieka dzielimy na złożone oraz proste. Do złożonych, czyli wielocukrów należą skrobia i glikogen. Z kolei cukry proste to glukoza, fruktoza i galaktoza. Są niezbędne w codziennej diecie człowieka.
Białko

Białko stanowi jeden ze składników odżywczych organizmu. Odpowiada za transport substancji odżywczych, zwalcza toksyny, dostarcza energii, a także jest ważnym materiałem budulcowym. Niezbędne dla osób intensywnie trenujących, ponieważ wspomaga odbudowę oraz regenerację mięśni. Nadto zapobiega rozwojowi chorób układu krwionośnego. Znajduje się w wielu suplementach diety dla sportowców. Odchudzaniu sprzyja dieta o podwyższonej zawartości białka oraz obniżonej zawartości węglowodanów.

Napisz opinię

Olimp 100% Natural Whey Protein Concentrate - 700g

Olimp 100% Natural Whey Protein Concentrate - 700g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ: