Activlab Whey Protein 95 - 1500g

PRODUCENT: Activlab

Zdjecie

103,98 zł

- +

Kup teraz, a zaoszczędzisz
10,30 zł
w kolejnym zamówieniu!
  • Ilość porcji:
zamów jeszcze przez a zamówienie wyślemy tego samego dnia!

Activlab Whey Protein 95 - 1500g

WHEY PROTEIN 95

ZNACZENIE BIAŁKA W ORGANIZMIE CZŁOWIEKA

Białko, będąc jednym z trzech najważniejszych składników pokarmowych obecnych w diecie człowieka, jest niezbędne, by nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować oraz zachować zdrowie. Co więcej, zapotrzebowanie organizmu na proteiny różni się u poszczególnych osób i zależy od działania takich czynników, jak wiek, płeć, masa ciała, stan zdrowia, aktywność fizyczna, które razem determinują indywidualne zapotrzebowanie jednostki na białko. Odwołując się więc do wyżej wymienionych zależności, można z łatwością stwierdzić, iż jedną z grup osób odznaczających się zwiększonym zapotrzebowaniem na proteiny są osoby aktywne fizycznie i sportowcy, których warunki obciążenia fizycznego, jakim regularnie poddają oni swój organizm, warunkują zwiększenie zapotrzebowania organizmu na energię oraz składniki odżywcze z proteinami na czele.

Białko odgrywa w organizmie człowieka szereg ważnych ról, będąc cennym elementem strukturalnym m.in. tkanki mięśniowej i gruczołowej, wchodząc w skład płynów ustrojowych człowieka, tworząc enzymy i hormony, regulując przebieg wielu procesów, oraz uczestnicząc w transporcie różnych substancji. Już nieznaczny niedobór białka w diecie przyczynia się do spadku zdrowotności organizmu oraz warunkuje szeregiem niepożądanych skutków, jak osłabienie mięśni, spadek odporności, obrzęki i odleżyny, nadmierne wypadanie włosów, zmiany na skórze, odtłuszczenie wątroby, a w skrajnych przypadkach długoutrzymującego się niedożywienia nawet zahamowanie wzrostu i rozwoju oraz śmierć organizmu.

Z uwagi na niemałe znaczenie białka w ludzkim organizmie, zaleca się stosowanie zdrowej, zrównoważonej diety, która dostarcza właściwych ilości wyżej wspomnianego składnika każdego dnia. Jednakże, ilość protein w diecie człowieka to nie wszystko, albowiem równie ważna jest także ich jakość, która warunkuje, czy spożywane przez nas źródła białek zawierają komplet niezbędnych aminokwasów, czy też nie, a więc czy są pełnowartościowe. Najbardziej wartościowymi źródłami białek, stanowiącymi bogactwo aminokwasów egzogennych, są produkty zwierzęce i odzwierzęce takie, jak mięso i jego przetwory, nabiał oraz jaja. Równie dobrym sposobem na dostarczenie swojemu organizmowi porcji wysokiej jakości białek jest spożycie odżywki białkowej, która poza pełnowartościowymi proteinami, zawiera również zwykle inne dodatki takie, jak witaminy i minerały.

KONCENTRAT BIAŁEK SERWATKI - CO TO JEST?

Jedną z najpopularniejszych odżywek białkowych dostępnych na rynku suplementacyjnym jest koncentrat białek serwatki (WPC), po który sięgają chętnie zarówno początkujący sportowcy, jak i wprawieni siłacze. Odżywki białkowe WPC odznaczają się wysoką zawartością białek zwierzęcych, otrzymywanych z serwatki, plasujących się na poziomie ok. 80%. Pozostałą część preparatu stanowią zwykle węglowodany i tłuszcze oraz dodatki takie, jak kompleksy witamin i minerałów. Wysoka zawartość aminokwasów niezbędnych, a więc takich, których organizm człowieka potrzebuje, by prawidłowo funkcjonować, lecz nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć, warunkuje wysoką jakość produktu. Co więcej, w białku serwatkowym znajduje się również duża ilość aminokwasów rozgałęzionych BCAA, zaliczanych do grupy aminokwasów egzogennych, w związku z czym sportowcy stosujący odżywki białkowe WPC nie muszą dodatkowo sięgać po preparaty aminokwasowe z udziałem leucyny, izoleucyny i waliny, co stanowi spore ułatwienie.

ZALETY ACTIVLAB WHEY PROTEIN 95

Suplement diety Activlab Whey Protein 95 to wysokobiałkowa odżywka, opierająca swój skład na koncentracie białek serwatki, odznaczająca się wysoką zawartością aminokwasów rozgałęzionych BCAA! Białko, jako składnik niezbędny w procesie nadbudowy masy, jest czynnikiem kluczowym, by nasze treningi mogły przynosić zamierzony skutek oraz by nasze mięśnie mogły się szybko rozwijać. Wraz z Activlab Whey Protein 95 to możliwe! Odżywka, dzięki wartościowemu składowi, przyspiesza budowę masy mięśniowej, jak również ułatwia spalanie zbędnego tłuszczu! Wszystko to oraz znacznie więcej preparat zawdzięcza dobremu profilowi aminokwasów oraz zawartości najważniejszych frakcji białek, które wspierają procesy anaboliczne zachodzące w organizmie, przyczyniające się do rozwoju mięśni. Produkt dostępny w formie sproszkowanej.

DAWKOWANIE

Zaleca się stosowanie 3 oddzielnych porcji produktu dziennie - do śniadania, po treningu i przed snem, w dni treningowe, oraz 2 odrębnych porcji proszku na dzień - do śniadania i przed snem, w dni nietreningowe.

UWAGI:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała. Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Produkt nie zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym (poza przypadkami gdy opis producenta i informacja na etykiecie wskazuje na takie przeznaczenie). Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed nasłonecznieniem.

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNE Whey Protein 95
Porcja: 30 g30 g30 g30 g30 g30 g30 g30 g
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 5050505050505050
opakowanie 1500 g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (30 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (30 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (30 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (30 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (30 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (30 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (30 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (30 g) ZAW:
Wartość energetyczna 105 kcal / 445 kJ
Białko 22 g
Węglowodany 2 g
Tłuszcz 1 g
Składniki: Koncentrat białka serwatkowego, aromaty, regulator kwasowości – kwas cytrynowy, substancja zagęszczająca E466, substancje słodzące: E950 i E951, barwniki: E124 (smak truskawkowy), E150c (smak czekoladowy), E171 (smak waniliowy).
Białko 88%
Węgle 8%
Tłuszcze 4%
Białko

Białko stanowi jeden ze składników odżywczych organizmu. Odpowiada za transport substancji odżywczych, zwalcza toksyny, dostarcza energii, a także jest ważnym materiałem budulcowym. Niezbędne dla osób intensywnie trenujących, ponieważ wspomaga odbudowę oraz regenerację mięśni. Nadto zapobiega rozwojowi chorób układu krwionośnego. Znajduje się w wielu suplementach diety dla sportowców. Odchudzaniu sprzyja dieta o podwyższonej zawartości białka oraz obniżonej zawartości węglowodanów.

Napisz opinię

Activlab Whey Protein 95 - 1500g

Activlab Whey Protein 95 - 1500g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ WIEDZY? TE ARTYKUŁY MOGĄ CIE ZACIEKAWIĆ:

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%