Olimp AMINIGHT - 300 tab.

PRODUCENT: Olimp

Zdjecie

Dostępność: Produkt niedostępny

87,90 zł

Podaj swój adres e-mail

Jeśli produkt będzie dostępny, otrzymasz
powiadomienie na wskazany adres

Kup teraz, a zaoszczędzisz
8,70 zł
w kolejnym zamówieniu!
Może zainteresują Cię podobne produkty:
  • Ilość porcji:
zamów jeszcze przez a zamówienie wyślemy tego samego dnia!

Olimp AMINIGHT - 300 tab.

AMINIGHT

L-TEANINA, CZYLI NIEBIAŁKOWY AMINOKWAS O ZADZIWIAJĄCYCH WŁAŚCIWOŚCIACH

L-teanina to dość osobliwy aminokwas, bowiem w przeciwieństwie do pozostałych, budujących białka ustrojowe, zlokalizowana jest w liściach zielonej herbaty, gdzie nie wchodzi w skład żadnej struktury białkowej. Mimo to, jej właściwości są zaskakujące, a wśród nich możemy wyróżnić zbawienny wpływ na układ nerwowy oraz działanie silnie rozluźniające. Właśnie te cechy czynią L-teaninę doskonałym remedium na różnego pochodzenia napięcia nerwowe oraz stres, a wszystko to dzięki wyjątkowej budowie chemicznej, ułatwiającej bezproblemowe przenikanie aminokwasu z krwi do mózgu, gdzie zaczyna swoją pracę.

Suplementacja L-teaniną pozwala zredukować stres, poprawia pamięć i koncentrację niezbędne w pracy umysłowej oraz podczas nauki, minimalizuje napięcia nerwowe i działa relaksacyjnie. Co więcej, zjawiskom tym nie towarzyszy często występujące w trakcie brania leków uczucie otępienia ani senność. Aminokwas doskonale wspiera leczenie depresji oraz stanów lękowych, a także pomaga w problemach ze snem.

A NA WIĘKSZĄ POMPĘ L-ARGININA?

L-arginina to bardzo lubiany w środowisku sportowym aminokwas endogenny, a więc syntetyzowany w pewnym ilościach w ustroju, którego suplementacja przyczynia się do uwalniania tlenku azotu (NO) w organizmie, odżywiając i dotleniając wszystkie tkanki, oraz powodując przyjemne uczucie tzw. pompy mięśniowej, która pojawia się po treningu, będąc dumą każdego siłacza! Niestety, jej produkcja w organizmie jest ograniczona, a czynnikami, które mają na to wpływ, są: wiek, tryb życia oraz zła dieta. Z tego powodu zaleca się jej suplementację.

MAGNEZ I JEGO ZNACZENIE DLA ZDROWIA

Magnez, zwany również pierwiastkiem życia, odgrywa niemałą rolę w organizmie człowieka m.in. uczestnicząc w syntezie i rozpadzie związków wysokoenergetycznych, a w tym ATP, regulując procesy krzepnięcia krwi, wpływając na reakcje obronne organizmu, działając przeciwzapalnie i przeciwstresowo. Jest to zaledwie początek listy licznych zastosowań magnezu. Jednakowoż, jedną z najistotniejszych jego funkcji jest zdumiewający wpływ na układ nerwowy, którego magnez jest ważnym regulatorem. Dzięki temu, wpływa on na poprawę pamięci i koncentracji oraz jest odpowiedzialny za transport energii do tkanek i komórek organizmu.

NIEDOBÓR MAGNEZU - OBJAWY

Niedobór magnezu jest zjawiskiem wysoce niepożądanym i objawia się m.in. zaburzeniami snu, przemęczeniem, nadpobudliwością, skurczami i drżeniem mięśni, silnymi bólami głowy, a nawet omdleniami. Brak odpowiednich ilości magnezu przyczynia się także do zaburzeń w obrębie układu rozrodczego i może wpływać na zaburzenia menstruacyjne, PMS, a w przypadku kobiet w ciąży, może prowadzić do przedwczesnych poronień, skrócenia czasu ciąży oraz zmniejszenia masy ciała dziecka po urodzeniu. Aby więc zachować pełnię zdrowia, zaleca się regularne spożywania produktów bogatych w magnez. Dobrym pomysłem jest również włączenie suplementacji tym pierwiastkiem do codziennej rutyny.

AMINOKWASY NA NOC - OLIMP AMINIGHT

Po wielu latach badań i testów, udało się! Firma Olimp, lider w wielkim świecie suplementacyjnym i farmaceutycznym, i tym razem nie zawodzi, oferując nam produkt innowacyjny - pierwsze aminokwasy na noc Olimp Aminight. Kompleksowa formuła łączy w sobie wielokierunkowe działanie aminokwasów: L-teaniny, L-argininy, L-lizyny i L-ornityny, oraz magnez, usprawniając tym samym liczne procesy metaboliczne, zachodzące nocą w naszym organizmie, i wspierając regenerację oraz jakość snu. Produkt ma również za zadanie wspomagać produkcję hormonu anabolicznego - GH (hormon wzrostu), o czym świadczy obecność takich aminokwasów, jak L-arginina czy L-lizyna, a dzięki ich zróżnicowanemu czasowi wchłaniania, preparat ma szansę działać jeszcze efektywniej! Dodatkowym atutem suplementu jest jego łatwo przyswajalna postać tabletek.

DAWKOWANIE

Preparat zaleca się stosować przed snem, zaś dawkę określa masa ciała. Osoby do 80 kg wagi - 5 tabletek, a powyżej 80 kg - 8 tabletek.

UWAGI:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała. Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Produkt nie zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym (poza przypadkami gdy opis producenta i informacja na etykiecie wskazuje na takie przeznaczenie). Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed nasłonecznieniem.

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNE AMINIGHT
Porcja: 5 tab
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 60
opakowanie 300 tab
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (5 tab) ZAW:
Węglowodany 0,5g
w tym cukry 0,5g
Tłuszcz 0,5g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,1g
Błonnik 0g
Białko 8g
Sól 0,03
l-teanina 157,5mg
Profil aminokwasowy w porcji: .
L-leucyna 765mg
L-izoleucyna 381mg
L-walina 387mg
L-glutamina 839mg
L-lizyna 1250mg
L-arginina 1682mg
L-histydyna 2,5mg
L-treonina 9mg
L-fenyloalanina 9,5mg
L-metionina 3mg
L-asparagina 25mg
L-seryna 15mg
L-alanina 45mg
L-prolina 130mg
Magnez 232,5mg
L-tyrozyna 1mg
Glicyna 115mg
L-ornityna 660mg
Porcja 5 tab
Białko 100%
Węgle 0%
Tłuszcze 0%
Błonnik 0%
Błonnik

Błonnik zbudowany jest z wielocukrów oraz lignin, których nie są w stanie strawić enzymy obecne w układzie pokarmowym. Odgrywa znaczącą rolę w odchudzaniu, pomagając utrzymać prawidłową masę ciała. Wpływa również na zachowanie smukłej sylwetki, dzięki pęcznieniu w organizmu i zachowaniu uczucia sytości. Zmniejsza uczucie głodu, jednocześnie nie dostarczają kalorii. Nadto pozwala skutecznie kontrolować prawidłowy poziom cukru we krwi.

Białko

Białko stanowi jeden ze składników odżywczych organizmu. Odpowiada za transport substancji odżywczych, zwalcza toksyny, dostarcza energii, a także jest ważnym materiałem budulcowym. Niezbędne dla osób intensywnie trenujących, ponieważ wspomaga odbudowę oraz regenerację mięśni. Nadto zapobiega rozwojowi chorób układu krwionośnego. Znajduje się w wielu suplementach diety dla sportowców. Odchudzaniu sprzyja dieta o podwyższonej zawartości białka oraz obniżonej zawartości węglowodanów.

Sól

czyli chlorek sodu, jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bierze udział w regulacji gospodarki wodnej, ciśnienia osmotycznego oraz pH ustroju. Zapewnia optymalne ciśnienie krwi oraz wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. Spożywana w nadmiarze, przyczynia się do nadciśnienia tętniczego i zwiększa ryzyko zawału serca oraz udaru mózgu.

L-glutamina

L-glutamina stanowi jeden z 22 aminokwasów niezbędnych w budowaniu białka. Należy do grupy aminokwasów endogennych, czyli takich, które są syntetyzowane w organizmie i zostają uznane nie za niezbędne, ale ważne. Największą rolę odgrywa w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz pokarmowego. Występuje obficie w pokarmach wysokobiałkowych. Stosowany także w odżywkach białkowych oraz bardzo często, jako antykatabolik, równie często wraz z BCAA.

L-alanina

L-alanina stanowi jeden z 22 aminokwasów budujących białka. Należy do grupy aminokwasów endogennych, stąd może być syntetyzowana w organizmie. Wpływa na budowanie masy mięśniowej, dlatego często gości w suplementach diety dla sportowców. Wspiera potreningową regenerację, stąd polecana jest przy długim i intensywnym wysiłku fizycznym. Często występuje wraz z L-karnozyną, dzięki czemu niweluje zakwaszenie mięśni.

L-arginina

L-arginina jest aminokwasem, który należy do grupy aminokwasów endogennych. Stanowi element cząsteczkowy budujący białko. Znajduje swoje miejsce w suplementach diety dla sportowców, ponieważ stanowi składnik niezbędny do wytwarzania związków odpowiedzialnych za produkcję energii w mięśniach. Do sprawnego metabolizmu mięśni niezbędne jest prawidłowe magazynowanie i wydalanie azotu, za co również odpowiada L-arginina.

L-histydyna

L-histydyna należy do aminokwasów egzogennych, czyli nie wytwarzanych w organizmie ludzkim. Jest niezbędne do produkcji histaminy oraz prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, jak i immunologicznego. Niezbędna nadto do wytwarzania wielu enzymów, w tym gastryny, która wspomaga trawienie. Ze względu na to, iż nie jest wytwarzania przez organizm, musi być przyjmowana z pożywieniem oraz w postaci suplementów diety.

L-metionina

to aminokwas egzogenny, jeden z dwóch aminokwasów siarkowych; uczestniczy w syntezie licznych związków, w tym jednego z najważniejszych antyoksydantów - glutationu; związek ten działa antyoksydacyjnie, dzięki czemu zapobiega nasileniu reakcji katabolicznych. L-metionina uczestniczy w reakcjach metabolicznych i procesie metyzacji, wspomaga wytwarzanie kreatyny, choliny i epinefryny, wpływa pozytywnie na stan skóry, włosów i paznokci. Musi być regularnie dostarczana do organizmu z zewnątrz.

L-fenyloalanina

Fenyloalanina jest jednym z podstawowych aminokwasów, a więc jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Do jego maksymalnego wykorzystania organizm potrzebuje witaminy B3 również, B6, C, miedź, i żelaza. Fenyloalanina normalizuje funkcjonowanie układu nerwowego, przeciwdziała depresji i łagodzi ból. Bierze również udział w tworzeniu i syntezie różnych neuroprzekaźników, jak epinefryna, dopaminy, i noradrenaliny. Dodatkowo łagodzi przewlekły ból po urazach i wypadkach.

L-prolina

to aminokwas endogenny, wchodzący w skład białek. Po przekształceniu w hydroksyprolinę, staje się częścią składową kolagenu, dzięki czemu wspomaga funkcjonowanie układu ruchu oraz zapewnia zdrowy stan stawów, chrząstek oraz ścięgien. Jako element kolagenu, uelastycznia ściany tętnic, przyspiesza gojenie się ran i oparzeń, a także dba o młody wygląd skóry.

L-seryna

czyli kwas α-amino-β-hydroksypropionowy, to aminokwas endogenny;  występuje naturalnie w organizmie człowieka, głównie w mózgu. Związek reguluje pracę neuronów, dzięki czemu zwiększa zakres zdolności umysłowych, jak pamięć i koncentracja, wspomaga leczenie niektórych zaburzeń psychicznych, jak schizofrenia, oraz umożliwia syntezę puryn i pirymidyn. Ponadto, wspomaga funkcje układu odpornościowego, jest niezbędna w procesie trawienia białek oraz działa antykatabolicznie.

L-treonina

to aminokwas egzogenny; wchodzi w skład skóry człowieka, odpowiadając za jej właściwe nawodnienie, uczestniczy w syntezie elastyny i kolagenu, dzięki czemu wpływa na elastyczność skóry i zabezpiecza ją przed uszkodzeniami, oraz wzmacnia homeostazę układu nerwowego. Związek redukuje objawy zmęczenia psychicznego, normalizuje pracę tarczycy, a także poprawia wchłanialność składników odżywczych z pokarmu i wzmacnia szkliwa.

L-tyrozyna

N-acetyl-L-tyrozyna jest to acetylowana pochodna aminokwasu endogennego, jakim jest tyrozyna. Dzięki procesowi acetylacji poprawiona zostaje jej rozpuszczalność, nadto biodostępność substancji aktywnej. Zwiększa poziom neuroprzekaźników, dopaminy oraz noradrenaliny. Wspomagająco stosowana w leczeniu zaburzeń nastroju, depresji oraz chorobie parkinsona. W suplementacji sportowej spełnia rolę psychostymulanta. Niweluje zmęczenie i poprawia zdolności wysiłkowe.

L-lizyna

L-lizyna stanowi naturalny aminokwas, który znajduje szerokie zastosowanie w suplementach diety. Między innymi wpływa na prawidłowy wzrost kości, odbudowywanie tkanki mięśniowej oraz skórnej. Wspomaga także pracę układu odpornościowego. Łagodzi objawy zatrucia alkoholowego. U dorosłych również odpowiada za utrzymanie prawidłowego równowagi azotowej. Stanowi jeden z podstawowych składników w organizmie człowieka.

L-izoleucyna

4-hydroksy-izoleucyna stanowi wartościowe uzupełnienie diety sportowców, którzy jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest troska o własne zdrowie i sylwetkę. Związek ten zalicza się do aminokwasów pochodzenia roślinnego, o mocnym działaniu anabolicznym. Substancja ta ma szczególne znaczenie dla gospodarki insulinowo – glukozowej organizmu. Wychwytuje aminokwasy i glukozę przez tkankę mięśniową, co wpływa na szybszy rozwój muskulatury.

L-leucyna

L-leucyna jest aminokwasem egzogennym. Naturalnie spotykana w produktach białkowych, ale i pokarmach pochodzenia roślinnego. Wpływa na sekrecję anabolicznych hormonów, dlatego uznaje się, iż jest niezbędna sportowcom, stąd znajduje swoje zastosowanie między innymi w suplementach diety tego typu. Wpływa również korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, poprawę sylwetki. Ma zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportowych.

L-walina

to jeden z trzech głównych aminokwasów wchodzących w skład odżywek BCAA;  wspiera wytwarzanie energii w mięśniach, stymuluje wzrost tkanki mięśniowej w czasie odnowy potreningowej oraz wspomaga utrzymanie równowagi hormonalnej, wpływając na hormon wzrostu (GH). Zaliczana do aminokwasów egzogennych, L-walina nie jest produkowana w ludzkim organizmie, lecz musi być przez niego pozyskiwana z zewnątrz. W żywności występuje w takich produktach, jak mięso, ryby, nabiał oraz jaja.

Magnez

Magnez jest pierwiastkiem chemicznym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Stanowi składnik kości, a także odgrywa ważną rolę w przekazywaniu sygnałów w układzie nerwowym. Bierze udział w licznych procesach biologicznych, zachodzących w organizmie ludzkim. Znajduje się w wielu preparatach, suplementach diety, które mają na celu zadbać o jego prawidłowy poziom. Występuje w wielu pokarmach, ale łatwo o jego niedobór, na przykład poprzez picie kawy czy też spożywanie alkoholu.

L-asparagina

inaczej kwas d-asparaginowy lub DAA, to aminokwas białkowy; nie uczestniczy jednak w budowie białek, niemniej pełni  bardzo ważne funkcje w organizmie. Wpływa na uwalnianie hormonu luteinizującego (LH), dzięki czemu przyczynia się do zwiększenia produkcji testosteronu w ciele, wspomagając tym samym budowanie masy oraz poprawiając libido i zdolności seskualne.

Glicyna

to najprostszy aminokwas endogenny; występuje obficie w mięsie oraz rybach. Łagodzi objawy i wspiera leczenie takich schorzeń, jak: wrzody żołądka, cukrzyca, zapalenie stawów, niewydolność nerek i serca. L-glicyna redukuje stany przewlekłego zmęczenia, leczy zaburzenia snu oraz zapobiega niektórym nowotworom. Związek wspiera budowanie masy mięśniowej, chroni stawy i ścięgna, wspiera odporność organizmu. Ponadto, usprawnia proces trawienia, wpływa pozytywnie na pracę układu nerwowego i łagodzi niepokój.

l-teanina

to aminokwas niebiałkowy, naturalnie występujący w liściach zielonej herbaty; zmniejsza napięcia nerwowe, łagodzi stres, poprawia koncentrację i skupienie. Związek wspiera uczenie się i zapamiętywanie oraz wykazuje właściwości rozluźniające. Chroni przed niszczeniem komórek nerwowych w wyniku stresu oksydacyjnego, zwalcza problemy ze snem, przywraca równowagę emocjonalną.

L-ornityna

L-ornityna stanowi związek organiczny, należący do grupy aminokwasów budujących białka. Jest to aminokwas endogenny, powstający w ludzkim organizmie. Odpowiada za pobudzenie do produkcji hormonu wzrostu, a co za tym idzie, poprawia również metabolizm tłuszczów. Wpływa korzystnie na odbudowę zniszczonych tkanek. Nadto stanowi składnik niezbędny w ludzkim organizmie, by układ odpornościowy oraz wątroba, funkcjonowały prawidłowo.

Napisz opinię

Olimp AMINIGHT - 300 tab.

Olimp AMINIGHT - 300 tab.

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ WIEDZY? TE ARTYKUŁY MOGĄ CIE ZACIEKAWIĆ:

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%