Activlab EAA Xtra - 500g

PRODUCENT: Activlab

Promocja
Activlab - EAA Xtra - 500g

55,90 zł

52,80 zł

(Oszczędzasz 3,10 zł)

- +

  • Ilość porcji:
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!

Opis produktu

Activlab EAA Xtra - 500g

EAA XTRA

AMINOKWASY EAA - OPIS I ZASTOSOWANIE

Białko, o czym wie każdy poważnie podchodzący do kwestii treningu sportowiec, to składnik niezbędny w diecie zarówno osób aktywnych fizycznie, jak i nie parających się żadną formą aktywności, przy czym w przypadku tych pierwszych jest on szczególnie ważny, albowiem to nic innego, jak właściwy udział białek w żywieniu sportowców determinuje wzrost i rozwój masy oraz umożliwia spalanie tkanki tłuszczowej. Jednakże, nim spożyte przez nas proteiny będą mogły rozpocząć swoją pracę, musi zajść ich wcześniejszy rozkład na mniejsze cząstki zwane aminokwasami. Aminokwasy, stanowiące podstawową jednostkę budulcową białek, dzielą się na związki endo- oraz egzogenne, przy czym synteza tych pierwszych zachodzi naturalnie w organizmie ludzkim, podczas gdy te drugie - zwane również aminokwasami EAA, należy dostarczać stale z zewnątrz, drogą pokarmową, za pośrednictwem pokarmu lub stosownego suplementu.

Aminokwasy EAA, czyli Essential Amino Acids tj. esencjonalne aminokwasy, to grupa ośmiu związku egzogennych, w tym także aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach - BCAA, których organizm ludzki nie potrafi samodzielnie wytwarzać, w związku z czym należy stale troszczyć się o ich właściwą podaż z zewnątrz, wraz z pokarmem. Zapotrzebowanie ustroju na aminokwasy EAA jest, podobnie jak w przypadku pozostałych składników pokarmowych, indywidualne oraz zależne od działania takich czynników, jak wiek, płeć, masa ciała, stan zdrowia, aktywność fizyczna, które je odpowiednio zmniejszają bądź zwiększają. To właśnie z tego powodu osoby aktywne fizycznie i sportowcy wykazują zwykle zwiększoną potrzebę na aminokwasy EAA, którą determinuje wzmożone obciążenie organizmu treningiem.

Osoby aktywne fizycznie, a także sportowcy, niezależnie od rodzaju uprawianej dyscypliny czy stopnia wytrenowania, w celu usprawnienia pokrycia zapotrzebowania organizmu na aminokwasy, często decydują się na dodatkową suplementację specjalnymi mieszankami aminokwasowymi, dostępnymi powszechnie w sklepach z suplementami diety; stosowanie gotowych preparatów z dodatkiem aminokwasów stanowi bowiem znaczne ułatwienie ich dziennej podaży, które jest szczególnie pomocne, gdy w ciągu dnia nie znajdujemy czasu na samodzielne przygotowywanie właściwych, bogatych w zawartość białek posiłków. Odżywki te są też jednak polecane osobom, które pomimo braku zainteresowania sportem, wykazują zwiększone zapotrzebowanie na aminokwasy, które ciężko im pokrywać z samej tylko żywności. Zastosowanie specjalnej odżywki pozwoli w szybki i łatwy, a nierzadko także i w smaczny sposób uzupełnić wszelkie niedobory aminokwasów.

Dostarczenie do organizmu kompletu aminokwasów egzogennych jest niezbędne w trakcie pracy nad masą oraz w okresie redukcji, albowiem to właśnie właściwa podaż aminokwasów pozwala inicjować procesy anaboliczne zachodzące w organizmie. Co więcej, związki te są również konieczne w prawidłowym przebiegu procesów regeneracyjnych, bardzo ważnych w aspekcie wzrostu mięśni, i warunkują właściwą odnowę potreningową. Odżywki z dodatkiem aminokwasów EAA zaleca się stosować głównie po zakończonym wysiłku, w ilości 7-15 g związku, zadanych wraz z węglowodanami. Preparaty EAA, choć najrozsądniej jest je stosować po treningu, można również zażywać w trakcie wysiłku, a także przed nim, w dni treningowe, oraz jako uzupełnienie diety w niezbędne aminokwasy na co dzień, do posiłków.

ZALETY ACTIVLAB EAA XTRA

Suplement diety Activlab EAA Xtra to wysokojakościowy preparat aminokwasowy, będący bogatym źródłem aminokwasów niezbędnych EAA, których choć nasz organizm potrzebuje, nie jest on w stanie ich samodzielnie wytwarzać, w związku z czym każdy z nas, nie tylko osoby trenujące, jest zmuszony do stałego dostarczania ich z zewnątrz, drogą pokarmową. Preparat marki Activlab - EAA Xtra, dzięki wysokiej koncentracji aminokwasów EAA już w jednej porcji, wspiera rozwój masy oraz kształtowanie sylwetki, odznaczając się aktywnością anaboliczną, jak również ochrania naszą tkankę mięśniową przed niepożądanym rozpadem, wykazując działanie antykataboliczne. Ponadto, systematyczna suplementacja Activlab EAA Xtra pozwala uzupełniać wszelkie niedobory aminokwasów niezbędnych w organizmie, na które są szczególnie narażeni weganie i wegetarianie, oraz pomaga pokrywać zapotrzebowanie organizmu na aminokwasy egzogenne każdego dnia, w przypadku gdy jest ono zbyt duże, zaś jego dobowa podaż sprawia nam problem. Produkt dostępny w formie sproszkowanej.

DAWKOWANIE

Zaleca się stosowanie 2 osobnych porcji produktu, przed i po treningu, w dni treningowe, i 1 porcji proszku rano, na czczo, w dni wolne od ćwiczeń.

UWAGI:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała.

Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.

Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.

Produkt nie zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym (poza przypadkami gdy opis producenta i informacja na etykiecie wskazuje na takie przeznaczenie)

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed nasłonecznieniem.

Activlab - EAA Xtra - 500g

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNEEAA Xtra
Porcja: 10 g10 g10 g
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 505050
opakowanie500g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g) ZAW:
L-izoleucyna1000mg
L-leucyna1950mg
L-lizyna1500mg
L-metionina520mg
L-fenyloalanina750mg
L-treonina750mg
L-tryptofan200mg
L-walina1300mg
Witamina B121,5mg
Składniki:Chlorowodorek L-lizyny, L-leucyna, L-walina, L-izoleucyna, L-fenyloalanina, L-treonina, L-metionina, L-tryptofan, regulatory kwasowości: kwas cytrynowy i cytrynian sodu, aromaty, substancje słodzące: E950 i E951, barwniki: E104 (smak cytrynowy i pomarańczowy), E110 (smak grapefruitowy i pomarańczowy), E124 (smak grapefruitowy) - mogą mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci, 5’-deoksyadenozylokobalamina.

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ WIEDZY? TE ARTYKUŁY MOGĄ CIE ZACIEKAWIĆ:

Napisz opinię

Activlab EAA Xtra - 500g

Activlab EAA Xtra - 500g

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%