Intenson BIO Kasza Gryczana (Niepalona) -350g

Ostatnie sztuki!

5,99 zł

- +

nowość
Intenson - BIO Kasza Gryczana (Niepalona) -350g-13817
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
  Otrzymujesz 5 punktów!
  Darmowa dostawa od 250 zł
  100% bezpieczne zakupy

  Zamów ten produkt i zgarnij
  10% cashbacku na kolejne zakupy!

  Twój program lojalnościowy mamutpro.pl

  Opis produktu

  Intenson BIO Kasza Gryczana (Niepalona) -350g

  BIO KASZA GRYCZANA (NIEPALONA)

  KASZA GRYCZANA - WŁAŚCIWOŚCI

  Kasza gryczana, jak sama jej nazwa wskazuje, pochodzi z gryki, która, w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych rodzajów roślin, z których uzyskuje się kasze, zbożem nie jest. Poza tym jednym, dość interesującym faktem, gryka, a co za tym idzie - kasza gryczana, cechuje się szeregiem niezwykłych właściwości, które mają pozytywny wpływ na zdrowie, jak funkcja odkwaszająca organizm czy działanie obniżające ciśnienie. Kasza gryczana, dzięki wysokiej zawartości błonnika, znacznie wyższej, niż ma się to w przypadku ryżu i makaronów, wpływa korzystnie na funkcjonowanie i zdrowie układu pokarmowego, poprawia perystaltykę jelit, jak również zapewnia uczucie sytości, dzięki któremu ogranicza niepożądane podjadanie. Co więcej, produkt ten obniża wysoki poziom cholesterolu, i w związku z tym, jest on polecany w diecie osób cierpiących na jego podwyższone stężenie.

  Kasza gryczana stanowi bogate źródło witamin i minerałów, jak witaminy z grupy B, żelazo, krzem, potas, cynk oraz wapń, których zastosowanie poprawia ogólne zdrowie organizmu. Dodatkowo, produkt ten, wskutek bogatej zawartości żelaza, witaminy E i kwasu foliowego, zapobiega anemii, wspomaga leczenie tej już istniejącej, a także jest zalecany w przypadku obfitych miesiączek, które łagodzi. Kasza gryczana może być też stosowana przez osoby chorę na celiakię, gdyż nie zawiera glutenu, i przez wykazujących problemy jelitowe.

  Dodatkowo, obecne w produkcie dwa przeciwutleniacze - witamina E i rutyna, wspomagają walkę z wolnymi rodnikami i przyczyniają się do ich usuwania z organizmu. Zastosowanie to, niezwykle ważne w przypadku osób aktywnych fizycznie, pozwala na zachowanie zdrowia i spowalnia proces starzenia tkanek. Wolne rodniki, czyli niesparowane atomy tlenu, powstają w ludzkim organizmie na skutek działania szeregu czynników, jak wzmożony wysiłek, i są jedną z głównych przyczyn rozwoju takich groźnych schorzeń, jak rak, udar czy miażdżyca. Dodatkowo, cząstki te, atakując sąsiednie atomy, niszczą zdrową strukturę komórek i DNA, i przyspieszają procesy starzeniowe organizmu, wpływając m.in. na pogorszenie stanu skóry. Dieta bogata w dostateczny udział przeciwutleniaczy pozwala jednak na skuteczną walkę z wolnymi formami tlenu, które wówczas są systematycznie usuwane z organizmu.

  Kaszę gryczaną pozyskuje się w procesie palenia, które poprzedza dokładne oczyszczenie ziaren gryki. Niestety, lecz prażenie powoduje spadek zawartości cennych związków, jak flawonoidy, co naturalnie obniża wartość odżywczą produktu. Z tego względu zaleca się zakup kaszy gryczanej niepalonej, która powstaje z niepalonych ziaren gryki, co wpływa na jej wyższą jakość i lepszy wpływ na zdrowie.

  ZALETY INTENSON BIO KASZA GRYCZANA (NIEPALONA)

  Intenson Bio Kasza Gryczana (Niepalona) to ekologiczna kasza gryczana stanowiąca jedną z najbardziej odżywczych, znanych nam rodzajów kasz. Kasza gryczana Intenson Bio Kasza Gryczana (Niepalona) to produkt pozyskiwany z obłuszczonych ziaren gryki, którą zalicza się do tzw. pseudozbóż, w związku z czym jest ona idealna dla osób uczulonych na gluten, gdyż roślina ta go nie zawiera. Co więcej, bio produkt Intenson Bio Kasza Gryczana (Niepalona) to doskonały dodatek do dań mięsnych i zup. Mimo to, znajduje on także miejsce w daniach jednogarnkowych, pastach do chleba oraz jako składnik pasztetów. Niezwykle wartościowa, kasza gryczana Intenson Bio Kasza Gryczana (Niepalona) nie tylko urozmaici naszą dietę, lecz dostarczy bogactwa cennych składników, jak witaminy i minerały, i wpłynie korzystnie na ogólne zdrowie organizmu włącznie.

  Intenson - BIO Kasza Gryczana (Niepalona) -350g-13817

  Dawkowanie:

  Zależne od indywidualnych zapotrzebowań.

  Jeszcze nie jesteś przekonany?

  ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O Intenson BIO Kasza Gryczana (Niepalona) -350g

  Napisz opinię

  Intenson BIO Kasza Gryczana (Niepalona) -350g

  Intenson BIO Kasza Gryczana (Niepalona) -350g

  KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

  Co jest lepsze od Biotech Zero BAR ?

  Dwie sztuki Biotech Zero Bar ZA DARMO!

  Zapisz się do newslettera, złóż i opłać zamówienie za min. 99 zł,
  a w przesyłce znajdziesz batony Biotech Zero Bar ZA DARMO! > regulamin promocji

  Gratis!