Olimp Iso Plus Sport Drink - 1505g

42,99 zł

39,98 zł

(Oszczędzasz 7%)

- +

Promocja
Olimp - Iso Plus Sport Drink - 1505g
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
Otrzymujesz 39 punktów!
Darmowa dostawa od 250 zł
100% bezpieczne zakupyOpis produktu

Olimp Iso Plus Sport Drink - 1505g

ISO PLUS SPORT DRINK

NAPOJE IZOTONICZNE - CZYM SĄ I JAK DZIAŁAJĄ?

Napoje izotoniczne można dziś kupić równie łatwo, jak wodę, jednak w przeciwieństwie do niej, izotoniki są zdecydowanie lepszym wyborem, nawadniając organizm tak, jak woda nie potrafi. Ma to nierozerwalny związek z osmolalnością napojów izotonicznych, która zbliżona jest do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, obecnych w ciele człowieka, dzięki której izotoniki efektywnie nawadniają organizm, szczególnie narażony na utratę płynów w trakcie intensywnego wysiłku. Co więcej, poza funkcją nawadniającą, izotoniki dostarczają także bogactwa witamin i minerałów, oraz stanowią źródło energetyzujących węglowodanów. Jednakże, z powodu tego ostatniego, zaleca się ich stosowanie wyłącznie w czasie okołotreningowym, nigdy zaś jako stały substytut wody, gdyż spożywany wówczas nadmiar cukru, mógłby skutkować niepożądanym wzrostem masy ciała.

Kompleksowy skład napojów izotonicznych ma jednak na celu nie tylko nawadnianie organizmu podczas treningu; udział najważniejszych witamin i składników mineralnych, dostarczanych do organizmu w trakcie wysiłku, przyczynia się bowiem do poprawy przewodnictwa nerwowego, co ma wpływ na prawidłową pracę mięśni, wspiera wykorzystanie tłuszczu jako źródło energii, oraz stymuluje produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny. Co więcej, napoje izotoniczne zawierają niewielkie ilości cukrów, dzięki czemu nie powodują gwałtownych skoków insulinowych, a wypite podczas ćwiczeń, pomagają oddalić uczucie zmęczenia i trenować dłużej i intensywniej.

NIEDOBÓR ELEKTROLITÓW - OBJAWY I SKUTKI

Niedobór elektrolitów, wynikający z nadmiernego ich wypłukiwania, mającego miejsce np. w trakcie wysiłku o wysokiej intensywności, jest zjawiskiem niekorzystnym, rzutującym negatywnie na nasze zdrowie psychofizyczne. Pierwszymi oznakami, iż w naszym organizmie zaczyna brakować najważniejszych elektrolitów są osłabienie i spadek nastroju. Wśród pozostałych objawów wyróżniamy: bóle mięśniowe, skurcze, apatia, biegunki, zaparcia, obrzęki kończyn, senność. Co więcej, długoutrzymujący się niedobór elektrolitów może także upośledzać niektóre funkcje i narządy, zaburzając pracę serca, zwiększając łamliwość kości, prowadząc do utraty przytomności oraz konwulsji, a także skutkując paraliżem ciała.

Na niedobór elektrolitów, poza osobami intensywnie trenującymi, są także narażeni pracownicy fizyczni oraz osoby drastycznie odchudzające się, jak również stosujący nieracjonalne diety. Co więcej, ryzyko odwodnienia, a co się z tym wiąże, utraty dużej ilości elektrolitów, wzrasta również w okresie podwyższonych temperatur, w stanach chorobowych, skutkujących biegunkami i wymiotami, oraz podczas stosowania niektórych leków moczopędnych i przeczyszczających.

ZALETY OLIMP ISO PLUS SPORT DRINK

Olimp Iso Plus Sport Drink to wysokojakościowy koncentrat napoju izotonicznego, którego skład bazuje na mieszance najważniejszych elektrolitów oraz składników wysokoenergetycznych, zapewniających wysoki poziom nawodnienia organizmu w trakcie intensywnego wysiłku. Zaawansowana formuła Olimp Iso Plus Sport Drink pozwala szybko ugasić pragnienie oraz zapobiega przykrym skutkom odwodnienia. Co więcej, preparat stanowi cenne źródło energii, niezbędnej dla naszych mięśni podczas wyczerpującego treningu, oraz dostarcza kompleksu najważniejszych witamin i składników mineralnych, usprawniających funkcjonowanie całego organizmu. Produkt dostępny w formie sproszkowanej, dzięki której sami z łatwością przygotujemy odżywczy napój. Preparat występuje w kilku wyśmienitych smakach, wśród których każdy z pewnością znajdzie swój ulubiony!

DAWKOWANIE

Uzależnione od zapotrzebowań indywidualnych konsumenta.

Olimp - Iso Plus Sport Drink - 1505g

Dawkowanie:

1 PORCJA (6 KAPSUŁEK) 2-3 RAZY DZIENNIE

Skład

Porcja: g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI ( g) ZAW:
Sód 0.1 g
Witamina B5 1.2 mg
w tym cukry 12.2 g
Wapń (glukonian wapnia) 25 mg
Węglowodany 15.3 g
Magnez 12.6 mg
Potas 85.7 mg
L-glutamina 192.5 mg
Witamina E 2.4 mg
Witamina B1  0.2 mg
Witamina B2 0.3 mg
L-karnityna 50 mg
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 0.3 mg
Witamina C 16 mg
Niacyna 3.2 mg
FORMA Proszek
Węgle 100%

Jeszcze nie jesteś przekonany?

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O Olimp Iso Plus Sport Drink - 1505g

Najlepsze zdrowe tłuszcze dla trzymających dietę

Nasza dieta powinna obfitować w źródła zdrowych tłuszczy. A co to właściwie oznacza? Zdrowe tłuszcze zwykliśmy nazywać nienasyconymi, wśród których najcenniejszymi są kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Błonnik marchwiowy - skuteczność i działanie

Dostępny również w ofercie naszego sklepu, to dwa w jednym - funkcjonalność i smak! Błonnik marchwiowy Pharmovit to innowacja łącząca w sobie zalety błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. A o jakich korzyściach mowa?

Sód
Sód w organizmie człowieka występuje przede wszystkim w płynach pozakomórkowych, ale również w szkielecie i w płynach wewnątrzkomórkowych. Podstawową rolą sodu jest udział w kontroli objętości płynów pozakomórkowych oraz w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Bierze udział w przewodzeniu impulsów nerwowych i pomaga kontrolować skurcze mięśni. Uczestniczy w transporcie składników odżywczych do komórek organizmu. Niedobór sodu może prowadzić do odwodnienia organizmu, spadku ciśnienia i bólów głowy, zaś nadmiar prowadzi do nadciśnienia, rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego i chorób nerek.
Witamina B5
Witamina B5 to kwas pantotenowy. Jest rozpuszczalna w wodzie, a główne funkcje, które spełnia to regulacja białek i tłuszczów w organizmie. Niedobory kwasu pantotenowego w organizmie objawiają się powstawaniem zmian skórnych, a także zaburzeniami występującymi po stronie układu nerwowego. Spośród wszystkich witamin z grupy B, jest najbardziej wrażliwą na działanie czynników zewnętrznych. Uczestniczy w procesach życiowych każdej komórki. Jej aktywną postacią jest koenzym A, który uczestniczy w procesach metabolicznych.
Wapń (glukonian wapnia)
Wapń jest pierwiastkiem niezbędnym w ludzkim organizmie, decydującym o prawidłowej, mocnej budowie kości i zębów. Nadto gwarantuje prawidłową krzepliwość krwi, zdrowy sen, dobry nastrój, sprawnie pracujące mięśnie oraz rozluźnienie nerwów. Groźnym stanem jest zarówno jego niedobór, jak i nadmiar. Odpowiedni poziom wapnia decyduje także o większej efektywności podczas gojenia się ran. Najwięcej wapnia znajdujemy w serach podpuszczkowych dojrzewających. Pierwiastek ten pojawia się w wielu suplementach diety.
Węglowodany
Węglowodany to związki organiczne, które są bardzo szeroko rozpowszechnione w przyrodzie. Główne funkcje, jakie spełniają to rola materiału zapasowego oraz podporowego. Mają słodki smak i łatwo rozpuszczają się w wodzie. Znane nam są bliżej, jako cukry, sacharydy czy też cukrowce. Te, które występują w pożywieniu człowieka dzielimy na złożone oraz proste. Do złożonych, czyli wielocukrów należą skrobia i glikogen. Z kolei cukry proste to glukoza, fruktoza i galaktoza. Są niezbędne w codziennej diecie człowieka.
Magnez
Magnez jest pierwiastkiem chemicznym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Stanowi składnik kości, a także odgrywa ważną rolę w przekazywaniu sygnałów w układzie nerwowym. Bierze udział w licznych procesach biologicznych, zachodzących w organizmie ludzkim. Znajduje się w wielu preparatach, suplementach diety, które mają na celu zadbać o jego prawidłowy poziom. Występuje w wielu pokarmach, ale łatwo o jego niedobór, na przykład poprzez picie kawy czy też spożywanie alkoholu.
Potas
Potas jest jednym z trzech minerałów najważniejszych dla naszego organizmu. Jest niezbędny do prawidłowej pracy serca i zapobiega obrzękom. Odgrywa znaczącą rolę w syntezie białka, obniża ciśnienie krwi, reguluje rytm pracy serca i wspomaga dostarczanie tlenu do mózgu. Reguluje też pracę mięśni i nerwów oraz bierze udział w usuwaniu produktów przemiany materii. Najlepszym źródłem potasu są suszone morele oraz migdały i orzechy włoskie. Dużą ilość potasu zawierają banany, ziemniaki i brokuły. Jego dobrym źródłem jest także sok pomidorowy i pomidory.
L-glutamina

test

Witamina E
Witamina E powszechnie nazywana jest witaminą płodności, ponieważ jest niezbędną substancją do jej zachowania. Właściwości tego związku wykorzystywane są w medycynie od dawna. Nadto witamina E określana jest często, jako witamina młodości, ponieważ swoje zastosowanie znalazła w kosmetyce ze względu na opóźnianie procesów starzenia się skóry. Jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach i magazynowaną w wątrobie. To silny przeciwutleniacz. Nadto uczestniczy w ochronie krwinek czerwonych. Wpływa również na wydolność mięśni.
Witamina B1 
Tiamina (witaminaB1), nazywana też aneuryną należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie. Bierze udział w cyklu pentozowym, w którym powstaje ryboza niezbędna do syntezy nukleotydów – cząsteczek DNA. Niedobór tej witaminy prowadzi do pogorszenia funkcjonowania przewodnictwa nerwowego, czego efektem są zmiany w budowie komórek nerwowych. Może dojść do zaniku osłonki mielinowej. Witamina B1 może odgrywać także rolę w funkcjonowaniu układu hormonalnego. Przypuszcza się, że reguluje pracę tarczycy, ponieważ wzrost jej wydzielania z moczem zaobserwowano w przypadku nadczynności tego gruczołu.
Witamina B2
Ryboflawina, czyli witamina B2 odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Bierze udział w transporcie tlenu w soczewce oka, chroni przed zaćmą, przez co warunkuje prawidłowe procesy widzenia. Ponadto wzmaga działanie insuliny, chroniąc przed insulinoopornością i cukrzycą. Bierze udział w powstawaniu tkankowych hormonów działających lokalnie, ale regulujących ważne dla całego organizmu procesy, m.in. ciśnienie krwi, skurcze mięśni i pracę serca. Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, gdyż ma wpływ na wytwarzanie neuroprzekaźników: serotoniny, dopaminy i kwasu amino-masłowego.
L-karnityna
L-karnityna jest środkiem odżywczym występującym naturalnie. Odgrywa ważną rolę w procesie przemiany energii. Odpowiada za transport tłuszczu do mitochondriów, gdzie zachodzą procesy pozwalające na przemiany energetyczne. Stosowana w suplementach diety dla sportowców, które wspomagają regenerację po wysiłku, zapobiegają przedwczesnemu zmęczeniu, zapewniają wytrzymałość. Nadto odpowiada za dostarczanie energii do serca oraz komórek immunologicznych.
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)
Witamina B6 znana jest także pod nazwą pirydoksyny. Wpływa na prawidłową pracę układów krwionośnego oraz nerwowego. Przede wszystkim decyduje o prawidłowych wartościach ciśnienia krwi, pracy serca oraz skurczów mięśni. Ponadto podnosi poziom odporności organizmu. Bierze udział w procesach przemiany białka, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, a także tryptofanu. Jest niezbędna podczas produkcji czerwonego barwnika krwi, ma znaczący wpływ na glikogenezę oraz glikogenolizę w mięśniach.
Witamina C
Witamina C to kwas askorbinowy, będący organicznym związkiem chemicznym. Dla ludzi to witamina, która musi być dostarczana wraz z pożywieniem, ale i przeciwutleniacz stosowany, jako dodatek do żywności. Spośród wszystkich witamin, to właśnie C jest najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych. U dorosłego człowieka rekomenduje się spożycie na poziomie 45-90mg na dobę. Bierze udział między innymi w przemianach tyrozyny, jak i niezbędna jest do zachowania prawidłowego potencjału oksydacyjnego w komórce.
Niacyna
Witamina B3 nazywana również niacyną, znana jako PP, przede wszystkim zapobiega powstawaniu zmian skórnych wywołanych nadmiernym przesuszeniem. Stąd właśnie często określa się ją, jako PP, czyli przeciw Pella Agra. Spośród wszystkich witamin z grupy B jest to jedyna witamina, która może być produkowana przez organizm. Należy jednak zadbać o jej dostarczenie wraz z pożywienie, bowiem produkcja jest niewystarczającą. Uczestniczy w przemianach metabolicznych węglowodanów, wspomaga pracę układu nerwowego, eliminuje zły cholesterol i rozszerza naczynia krwionośne.

Napisz opinię

Olimp Iso Plus Sport Drink - 1505g

Olimp Iso Plus Sport Drink - 1505g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ: