Olimp Iso Plus Sport Drink - 1505g

PRODUCENT: Olimp

Olimp - Iso Plus Sport Drink - 1505g

42,99 zł

- +

  • Ilość porcji:
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
Otrzymujesz 42 punktów!
Darmowa dostawa od 250 zł
100% bezpieczne zakupy

Zamów ten produkt i zgarnij
10% cashbacku na kolejne zakupy!

Twój program lojalnościowy mamutpro.pl

Opis produktu

Olimp Iso Plus Sport Drink - 1505g

ISO PLUS SPORT DRINK

NAPOJE IZOTONICZNE - CZYM SĄ I JAK DZIAŁAJĄ?

Napoje izotoniczne można dziś kupić równie łatwo, jak wodę, jednak w przeciwieństwie do niej, izotoniki są zdecydowanie lepszym wyborem, nawadniając organizm tak, jak woda nie potrafi. Ma to nierozerwalny związek z osmolalnością napojów izotonicznych, która zbliżona jest do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, obecnych w ciele człowieka, dzięki której izotoniki efektywnie nawadniają organizm, szczególnie narażony na utratę płynów w trakcie intensywnego wysiłku. Co więcej, poza funkcją nawadniającą, izotoniki dostarczają także bogactwa witamin i minerałów, oraz stanowią źródło energetyzujących węglowodanów. Jednakże, z powodu tego ostatniego, zaleca się ich stosowanie wyłącznie w czasie okołotreningowym, nigdy zaś jako stały substytut wody, gdyż spożywany wówczas nadmiar cukru, mógłby skutkować niepożądanym wzrostem masy ciała.

Kompleksowy skład napojów izotonicznych ma jednak na celu nie tylko nawadnianie organizmu podczas treningu; udział najważniejszych witamin i składników mineralnych, dostarczanych do organizmu w trakcie wysiłku, przyczynia się bowiem do poprawy przewodnictwa nerwowego, co ma wpływ na prawidłową pracę mięśni, wspiera wykorzystanie tłuszczu jako źródło energii, oraz stymuluje produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny. Co więcej, napoje izotoniczne zawierają niewielkie ilości cukrów, dzięki czemu nie powodują gwałtownych skoków insulinowych, a wypite podczas ćwiczeń, pomagają oddalić uczucie zmęczenia i trenować dłużej i intensywniej.

NIEDOBÓR ELEKTROLITÓW - OBJAWY I SKUTKI

Niedobór elektrolitów, wynikający z nadmiernego ich wypłukiwania, mającego miejsce np. w trakcie wysiłku o wysokiej intensywności, jest zjawiskiem niekorzystnym, rzutującym negatywnie na nasze zdrowie psychofizyczne. Pierwszymi oznakami, iż w naszym organizmie zaczyna brakować najważniejszych elektrolitów są osłabienie i spadek nastroju. Wśród pozostałych objawów wyróżniamy: bóle mięśniowe, skurcze, apatia, biegunki, zaparcia, obrzęki kończyn, senność. Co więcej, długoutrzymujący się niedobór elektrolitów może także upośledzać niektóre funkcje i narządy, zaburzając pracę serca, zwiększając łamliwość kości, prowadząc do utraty przytomności oraz konwulsji, a także skutkując paraliżem ciała.

Na niedobór elektrolitów, poza osobami intensywnie trenującymi, są także narażeni pracownicy fizyczni oraz osoby drastycznie odchudzające się, jak również stosujący nieracjonalne diety. Co więcej, ryzyko odwodnienia, a co się z tym wiąże, utraty dużej ilości elektrolitów, wzrasta również w okresie podwyższonych temperatur, w stanach chorobowych, skutkujących biegunkami i wymiotami, oraz podczas stosowania niektórych leków moczopędnych i przeczyszczających.

ZALETY OLIMP ISO PLUS SPORT DRINK

Olimp Iso Plus Sport Drink to wysokojakościowy koncentrat napoju izotonicznego, którego skład bazuje na mieszance najważniejszych elektrolitów oraz składników wysokoenergetycznych, zapewniających wysoki poziom nawodnienia organizmu w trakcie intensywnego wysiłku. Zaawansowana formuła Olimp Iso Plus Sport Drink pozwala szybko ugasić pragnienie oraz zapobiega przykrym skutkom odwodnienia. Co więcej, preparat stanowi cenne źródło energii, niezbędnej dla naszych mięśni podczas wyczerpującego treningu, oraz dostarcza kompleksu najważniejszych witamin i składników mineralnych, usprawniających funkcjonowanie całego organizmu. Produkt dostępny w formie sproszkowanej, dzięki której sami z łatwością przygotujemy odżywczy napój. Preparat występuje w kilku wyśmienitych smakach, wśród których każdy z pewnością znajdzie swój ulubiony!

DAWKOWANIE

Uzależnione od zapotrzebowań indywidualnych konsumenta.

UWAGI:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała.

Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.

Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.

Produkt nie zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym (poza przypadkami gdy opis producenta i informacja na etykiecie wskazuje na takie przeznaczenie)

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed nasłonecznieniem.

Olimp - Iso Plus Sport Drink - 1505g

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNEISO PLUS SPORT DRINK
Porcja: 17.5 g17.5 g17.5 g
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 868686
opakowanie1505g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (17.5 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (17.5 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (17.5 g) ZAW:
Wartość energetyczna255kJ/60kcal
Węglowodany15g
w tym cukry12g
Tłuszcz0g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone0g
Błonnik0g
Białko0g
Sól0,29g
Sód0,12g
Witamina A160mcg
Witamina B10,2g
Witamina B20,3g
Witamina B60,3mg
Biotyna (B7)10mcg
Witamina B120,5mcg
Witamina C (kwas askorbinowy)16mg
Witamina D1mcg
Witamina E2,4mg
Niacyna3,2mg
Kwas pantotenowy0,3mg
L-karnityna50mg
L-glutamina 192,5mg
Kwas foliowy40mcg
Magnez 12,6mg
Wapń25mg
Potas85,7mg
Porcja17,5g
Białko 0%
Węgle 100%
Tłuszcze 0%
Błonnik 0%

Jeszcze nie jesteś przekonany?

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O Olimp Iso Plus Sport Drink - 1505g

Błonnik

Błonnik zbudowany jest z wielocukrów oraz lignin, których nie są w stanie strawić enzymy obecne w układzie pokarmowym. Odgrywa znaczącą rolę w odchudzaniu, pomagając utrzymać prawidłową masę ciała. Wpływa również na zachowanie smukłej sylwetki, dzięki pęcznieniu w organizmu i zachowaniu uczucia sytości. Zmniejsza uczucie głodu, jednocześnie nie dostarczają kalorii. Nadto pozwala skutecznie kontrolować prawidłowy poziom cukru we krwi.

Białko

Białko stanowi jeden ze składników odżywczych organizmu. Odpowiada za transport substancji odżywczych, zwalcza toksyny, dostarcza energii, a także jest ważnym materiałem budulcowym. Niezbędne dla osób intensywnie trenujących, ponieważ wspomaga odbudowę oraz regenerację mięśni. Nadto zapobiega rozwojowi chorób układu krwionośnego. Znajduje się w wielu suplementach diety dla sportowców. Odchudzaniu sprzyja dieta o podwyższonej zawartości białka oraz obniżonej zawartości węglowodanów.

L-glutamina

L-glutamina stanowi jeden z 22 aminokwasów niezbędnych w budowaniu białka. Należy do grupy aminokwasów endogennych, czyli takich, które są syntetyzowane w organizmie i zostają uznane nie za niezbędne, ale ważne. Największą rolę odgrywa w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz pokarmowego. Występuje obficie w pokarmach wysokobiałkowych. Stosowany także w odżywkach białkowych oraz bardzo często, jako antykatabolik, równie często wraz z BCAA.

Biotyna (B7)

Biotyna, czyli witamina H ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania komórek w całym organizmie. Bierze udział w metabolizmie białek i tłuszczów. W dużej mierze wpływa na prawidłowy stan skóry, włosów oraz paznokci. Poprawia także funkcjonowanie układu nerwowego oraz pobudza przemiany glukozy we krwi. Odpowiada nadto za prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz stawów. Wspomagająco działa w leczeniu rozmaitych stanów chorobowych.

Kwas foliowy

Kwas foliowy zwany jest inaczej folacyną. Jest to witamina z grupy B. Bierze udział w syntezie kwasów nukleinowych. Odpowiada za prawidłowy wzrost oraz pracę poszczególnych komórek w organizmie. Wykazuje działanie krwiotwórcze, ponadto chroni przed powstawaniem nowotworów. Wspomaga redukcję złego cholesterolu w organizmie. Z jedzenia organizm ludzki jest w stanie przyswoić go tylko w 50%, dlatego zaleca się suplementację, przede wszystkim kobietom w ciąży bądź planującym zajście w ciążę.

Witamina C (kwas askorbinowy)

Kwas l-askorbionowy znany bliżej, jako witamina C, to organiczny związek chemiczny. W standardowych warunkach ma postać stałego ciała krystalicznego. Witamina C jest dobrze rozpuszczalna w wodzie. Stanowi składnik niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu u człowieka. Stanowi również przeciwutleniacz stosowany, jako dodatek do żywności. Roztwór witaminy C wykazuje odczyn zasadowy. Naturalnie występuje w wielu organizmach roślinnych i zwierzęcych.

Witamina B12

Kobalamina to witamina B12, która w organizmie ludzkim pełni szereg ważnych funkcji. Znajdujemy ja w produktach pochodzenia zwierzęcego. Bierze udział w przemianie węglowodanowej, białkowej oraz tłuszczowej. Wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego oraz krwionośnego. Odpowiada także za dobry nastrój oraz dobre samopoczucie. Jej niedobór może powodować między innymi zmęczenie, anemię, stany depresyjne. Gości w wielu suplementach diety, między innymi dla sportowców.

Magnez

Magnez jest pierwiastkiem chemicznym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Stanowi składnik kości, a także odgrywa ważną rolę w przekazywaniu sygnałów w układzie nerwowym. Bierze udział w licznych procesach biologicznych, zachodzących w organizmie ludzkim. Znajduje się w wielu preparatach, suplementach diety, które mają na celu zadbać o jego prawidłowy poziom. Występuje w wielu pokarmach, ale łatwo o jego niedobór, na przykład poprzez picie kawy czy też spożywanie alkoholu.

Niacyna

Niacyna to witamina B3, określana również skrótem PP. Jedyna witamina z grupy B, która może być produkowana w organizmie. Są to jednak zbyt małe ilości, dlatego należy ją dostarczać wraz z pożywieniem. Działa wspomagająca na układ nerwowy, a także uczestniczy w przemianach metabolicznych węglowodanów. Obniża poziom złego cholesterolu, wspomagając produkcję korzystnej frakcji. Uczestniczy w tworzeniu krwinek czerwonych, a także rozszerza naczynia krwionośne.

Kwas pantotenowy

Kwas pantotenowy jest organicznym związkiem chemicznych, rozpowszechnionym zarówno w świecie roślinnym, jak i zwierzęcym. W przyrodzie, w stanie wolnym występuje rzadko. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki w organizmie. Odpowiada za prawidłowy metabolizm białek, cukrów oraz tłuszczów. Bierze również udział w syntezie niektórych hormonów. Bywa mylony z witaminą B5, która tak naprawdę jest mieszaniną, między innymi kwasu pantotenowego.

L-karnityna

L-karnityna jest środkiem odżywczym występującym naturalnie. Odgrywa ważną rolę w procesie przemiany energii. Odpowiada za transport tłuszczu do mitochondriów, gdzie zachodzą procesy pozwalające na przemiany energetyczne. Stosowana w suplementach diety dla sportowców, które wspomagają regenerację po wysiłku, zapobiegają przedwczesnemu zmęczeniu, zapewniają wytrzymałość. Nadto odpowiada za dostarczanie energii do serca oraz komórek immunologicznych.

Napisz opinię

Olimp Iso Plus Sport Drink - 1505g

Olimp Iso Plus Sport Drink - 1505g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%