OstroVit Supreme Pure Ornithine - 200g

PRODUCENT: OstroVit

OstroVit - Supreme Pure Ornithine - 200g-13808

Dostępność: Produkt niedostępny

49,90 zł

Podaj swój adres e-mail

Jeśli produkt będzie dostępny, otrzymasz
powiadomienie na wskazany adres

Kup teraz, a zaoszczędzisz
4,90 zł
w kolejnym zamówieniu!
Może zainteresują Cię podobne produkty:
  • Ilość porcji:
zamów jeszcze przez a zamówienie wyślemy tego samego dnia!

OstroVit Supreme Pure Ornithine - 200g

SUPREME PURE ORNITHINE

ORNITYNA - OPIS I WŁAŚCIWOŚCI

Ornityna, zaliczana do grupy związków endogennych, jest aminokwasem wytwarzanym w organizmie człowieka, a ponadto, nie bierze ona udziału w procesie tworzenia białek. Mimo to, spełnia w organizmie ludzkim szereg innych, ważnych zastosowań, jak udział w wielu procesach metabolicznych. Ornityna wpływa na prawidłowy przebieg mocznikowego cyklu Krebsa, którego celem jest wydalenie nadmiaru amoniaku z organizmu. Dodatkowo, związek ten wpływa na przyspieszenie odtruwania wątroby i mózgu oraz oddziałuje korzystnie na przemianę tłuszczy, węglowodanów i białek. Co więcej, działa regenerująco na uszkodzone komórki wątrobowe i uczestniczy w syntezie glutaminy, która stanowi ważny prekursor cyklu mocznikowego.

Ornityna jako monopreparat, czyli niezależny środek, występuje w sprzedaży stosunkowo rzadko; mimo to, można takowy produkt zakupić. Najczęściej jednak możemy ją dostać w zestawieniu z argininą, jako że udział ornityny w takim suplemencie zwiększa dostępność tej drugiej, oraz jako dodatek do wielu preparatów przedtreningowych. Wskutek zastosowania zwiększającego wykorzystanie argininy, ornityna wpływa pośrednio na efekt pompy w trakcie treningu, która prócz zastosowania wizualnego, cieszącego oko trenującego, stwarza także doskonałe warunki do wzrostu mięśni.

Co więcej, dzięki licznym badaniom naukowym, wiemy dziś, że ornityna pełni także szereg innych funkcji, jak wpływ na jakość snu czy działanie łagodzące skutki stresu. Z tego powodu jej suplementację poleca się osobom żyjącym w dużym stresie, wykazującym problemy ze snem. Dodatkowo, związek ten wykazuje również działanie detoksykacyjne, ochrania naszą wątrobę oraz wspiera gojenie się ran i oparzeń. Co ciekawe, istnieją wstępne przesłanki, by twierdzić, że ornityna może również wpływać na syntezę anabolicznego hormonu naturalnie występującego w naszym organizmie - hormonu wzrostu (GH). Badania te są jednak w fazie początkowej i wymagają dalszego rozwoju.

ORNITYNA W SUPLEMENTACH DIETY

Ornitynę znaleźć możemy w takich preparatach, jak środki na wątrobę i boostery hormonu wzrostu. Poza nimi, występuje ona także jako monopreparat, jako chlorowodorek L-ornityny lub asparaginian L-ornityny. Dawka ornityny w formie suplementu zależy w dużej mierze od efektu, jaki pragniemy osiągnąć, jak redukcja problemów z zasypianiem. Mimo to, przyjmuje się, że dzienna porcja opisywanego związku powinna wynosić 500-2000 mg. Suplement najlepiej jest przyjmować w porze wieczornej, przed snem, w celu wsparcie regeneracji oraz złagodzenia działania stresu, lub przed treningiem, by podnieść stężenie hormonu wzrostu.

ZALETY OSTROVIT SUPREME PURE ORNITHINE

Suplement diety Ostrovit Supreme Pure Ornithine to preparat, który w swoim składzie zawiera wyłącznie jeden związek - endogenny aminokwas niebiałkowy, czyli ornitynę. Stała suplementacja preparatem Ostrovit Supreme Pure Ornithine dostarcza składnika, który jest niezbędny w prawidłowym przebiegu cyklu mocznikowego, zaraz obok takich związków, jak L-arginina i L-cytrulina. Ornityna cieszy się dziś dużą popularnością wśród sportowców, gdyż poza ważnym zastosowaniem dla zdrowia organizmu, wspiera usuwanie nadmiernych ilości amoniaku z organizmu, nasila uwalnianie hormonu wzrostu, co wpływa na utratę zbędnych kilogramów, oraz wpływa korzystnie na pracę i stan zdrowia wątroby. Produkt dostępny w wygodnej wersji proszku do rozpuszczenia w wodzie lub soku.

UWAGI:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała. Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Produkt nie zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym (poza przypadkami gdy opis producenta i informacja na etykiecie wskazuje na takie przeznaczenie). Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed nasłonecznieniem.

Dawkowanie:

Zaleca się przyjmowanie 1 porcji produktu raz dziennie.

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNE Supreme Pure Ornithine
Porcja: 1.5 g
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 133
opakowanie 200g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (1.5 g) ZAW:
L-ornityna 1500 mg
Składniki: L-ornityna. Produkt może zawierać soję oraz orzechy.
L-ornityna

L-ornityna stanowi związek organiczny, należący do grupy aminokwasów budujących białka. Jest to aminokwas endogenny, powstający w ludzkim organizmie. Odpowiada za pobudzenie do produkcji hormonu wzrostu, a co za tym idzie, poprawia również metabolizm tłuszczów. Wpływa korzystnie na odbudowę zniszczonych tkanek. Nadto stanowi składnik niezbędny w ludzkim organizmie, by układ odpornościowy oraz wątroba, funkcjonowały prawidłowo.

Napisz opinię

OstroVit Supreme Pure Ornithine - 200g

OstroVit Supreme Pure Ornithine - 200g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ WIEDZY? TE ARTYKUŁY MOGĄ CIE ZACIEKAWIĆ:

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%