Olimp Pro Amino Xplode Powder - 360g + Olimp Pure Whey Isolate 95 - 2200g

Olimp Pro Amino Xplode Powder - 360g
Standardowa
cena: 55,00 zł
Olimp Pure Whey Isolate 95 - 2200g
Standardowa
cena: 240,86 zł

Dostępność: Produkt niedostępny

220,00 zł

Podaj swój adres e-mail

Jeśli produkt będzie dostępny, otrzymasz
powiadomienie na wskazany adres

Olimp Whey Pure Whey Isolate 2200g + Pro Amino Xplode Powder 360g
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
Otrzymujesz 220 punktów!
Darmowa dostawa od 250 zł
100% bezpieczne zakupyOpis produktu

  • Olimp Pro Amino Xplode Powder - 360g
  • Olimp Pure Whey Isolate 95 - 2200g

PRO AMINO XPLODE POWDER

WPŁYW AMINOKWASÓW NA ORGANIZM

Aminokwasy, stanowiące element strukturalny białek, w tym także mięśniowych, są składnikiem niezbędnym do zachowania zdrowia organizmu, oraz umożliwiają budowanie masy. Komplet wszystkich, których jest w sumie 23, dzieli się na aminokwasy egzogenne, których organizm nie potrafi samodzielnie syntetyzować, oraz endogenne, wytwarzane w ustroju człowieka. By móc prawidłowo funkcjonować, oraz aby przyczyniać się do sukcesywnej nadbudowy masy mięśniowej, potrzebujemy wszystkich 23. Wówczas, najprostszym sposobem na ich dostarczenie jest zdrowa, dobrze zbilansowana dieta, bogata w udział takich produktów, jak mięso i produkty odzwierzęce, jak mleko i jego przetwory, oraz stosowna suplementacja, szczególnie zasadna, jeśli intensywnie trenujemy, a na przygotowywanie posiłków nie starcza nam czasu w codziennym natłoku obowiązków.

Aminokwasy odgrywają szczególną rolę w żywieniu sportowców, którzy podejmują się wyczerpujących ćwiczeń siłowych głównie w celu zbudowania pożądanej masy. Wówczas, są one składnikiem niezbędnym na drodze ku realizacji tego celu, zaś do ich najważniejszych funkcji zaliczamy: wsparcie w redukcji tkanki tłuszczowej, pośredni wpływ na wzrost siły, a także działanie antykataboliczne. Dieta uboga w stosowne ilości białek, a co się z tym wiąże - aminokwasów, uniemożliwia wzrost mięśni, niezależnie od ilości godzin poświęcanych na trening. Aby więc nie marnotrawić czasu spędzanego na siłowni, warto kompleksowo zatroszczyć się o właściwą, adekwatną do zapotrzebowania, dzienną podaż protein, które wówczas możemy dostarczać w formie żywności lub suplementu.

DLACZEGO PREPARATY AMINOKWASOWE SĄ LEPSZE OD ŻYWNOŚCI?

Preparaty aminokwasowe, czyli gotowe mieszanki najważniejszych aminokwasów, są dedykowane osobom aktywnym fizycznie oraz sportowcom, ze względu na zwiększone zapotrzebowanie tych osób na ten składnik oraz częsty brak czasu przeznaczanego na gotowanie białkowych posiłków np. potreningowych. Kolejnym argumentem, przemawiającym za stosowaniem gotowych preparatów aminokwasowych, jest ich przyspieszony czas wchłaniania i niemal natychmiastowe działanie, stanowiące przeciwieństwo konwencjonalnej żywności, której proces trawienia i przyswajania trwa znacznie dłużej. Gotowe mieszanki aminokwasów są również prostsze w przygotowaniu, albowiem przyjmują one najczęściej formę proszku, który po rozpuszczeniu w wodzie pozwala uzyskać szybkoprzyswajalny i często bardzo smaczny napój.

KIEDY STOSOWAĆ AMINOKWASY?

Aminokwasy w formie suplementu najlepiej przyjmować każdego dnia rano, bezpośrednio po przebudzeniu, oraz po lub w trakcie treningu. Pozwoli to na zahamowanie porannego katabolizmu, będącego wynikiem długiego snu, w trakcie którego organizm nie pozyskiwał składników odżywczych, oraz dostarczy niezbędnych składników podczas oraz po zakończonym wysiłku, działając protekcyjnie przeciwko katabolizmowi mięśni. Co więcej, stosując aminokwasy w trakcie ćwiczeń, warto rozpatrzyć równoległą suplementację dodatkowych środków, jak węglowodany, stanowiące źródło energii, oraz kreatynę, wspierającą budowanie masy.

ZALETY OLIMP PRO AMINO XPLODE POWDER

Suplement diety marki Olimp - Pro Amino Xplode Powder, to najwyższej jakości preparat aminokwasowy, bazujący na hydrolizacie białek serwatki, zapewniający potężną dawkę “wolnych” aminokwasów już w jednej porcji! Tak kompleksowa formuła umożliwia niemal natychmiastowe przyswojenie zawartych składników oraz szybkie działanie. Suplementacja Olimp Pro Amino Xplode Powder wspiera regenerację powysiłkową, niezwykle ważną w okresie budowania masy, wzmacnia odporność organizmu, oraz wykazuje silne działanie antykataboliczne, ochraniając białka mięśni przed rozpadem. Co więcej, preparat został wzbogacony sporym dodatkiem glutaminy, AAKG oraz witamin, oraz odznacza się doskonałym smakiem! Olimp Pro Amino Xplode Powder to definicja najwyższej jakości, skuteczności i smaku w jednym! Od tej pory budowanie masy stanie się łatwiejsze, a wszystko dzięki suplementowi od firmy Olimp! Produkt dostępny w formie łatworozpuszczalnego proszku, dzięki któremu szybko i łatwo uzyskasz pyszny napój.

DAWKOWANIE

Producent zaleca przyjmowanie 1 porcji produktu dziennie, po przebudzeniu, pomiędzy posiłkami, przed lub po treningu, lub przed snem. Ilość sugerowanej porcji jest z kolei uzależniona od masy ciała konsumenta i powinna wynosić 7,5g proszku na porcję do 90 kg wagi, oraz dawkę 15g powyżej 90 kg.

Olimp Pro Amino Xplode Powder - 360g

Jeszcze nie jesteś przekonany?

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O Olimp Pro Amino Xplode Powder - 360g + Olimp Pure Whey Isolate 95 - 2200g

Najlepsze zdrowe tłuszcze dla trzymających dietę

Nasza dieta powinna obfitować w źródła zdrowych tłuszczy. A co to właściwie oznacza? Zdrowe tłuszcze zwykliśmy nazywać nienasyconymi, wśród których najcenniejszymi są kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Błonnik marchwiowy - skuteczność i działanie

Dostępny również w ofercie naszego sklepu, to dwa w jednym - funkcjonalność i smak! Błonnik marchwiowy Pharmovit to innowacja łącząca w sobie zalety błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. A o jakich korzyściach mowa?

Witamina B5
Witamina B5 to kwas pantotenowy. Jest rozpuszczalna w wodzie, a główne funkcje, które spełnia to regulacja białek i tłuszczów w organizmie. Niedobory kwasu pantotenowego w organizmie objawiają się powstawaniem zmian skórnych, a także zaburzeniami występującymi po stronie układu nerwowego. Spośród wszystkich witamin z grupy B, jest najbardziej wrażliwą na działanie czynników zewnętrznych. Uczestniczy w procesach życiowych każdej komórki. Jej aktywną postacią jest koenzym A, który uczestniczy w procesach metabolicznych.
Biotyna
Witamina H określana również, jako biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie. Występuje w mięsie, drożdżach, warzywach oraz mleku. Stanowi składnik wielu enzymów, które są niezbędne w przemianach tłuszczowych zachodzących w organizmie. Ma duży wpływ na utrzymanie dobrej kondycji skóry oraz włosów. W dużych ilościach występuje w tkankach płodu, stąd nazywana jest czynnikiem wzrostowym. Wpływa nadto na układ immunologiczny. Zapotrzebowanie dla osób dorosłych określa się na poziomie około 100 mikrogramów na dobę.
bcaa

Aminokwasy rozgałęzione stanowią ważny suplement w diecie każdego sportowca. Głównie stosują je przedstawiciele sportów siłowych. Podaje się je przede wszystkim w miksach białkowych. W skład BCAA wchodzą trzy substancje: leucyna, izoleucyna, a także walina.. Efekty systematycznego spożywania przez sportowców to: zahamowanie katabolizmu mięśniowego, zwiększenie syntezy białek oraz naturalna produkcja hormonów wpływających na kształtowanie się mięśni.

Tłuszcz
Tłuszcz całkowity, czyli ilość tłuszczu dodanego i tłuszczu "ukrytego", naturalnie zawartego w składnikach suplementu diety. Są to zarówno kwasy tłuszczowe nasycone, jak i jedno i wielonienasycone. Tłuszcz dostarczany drogą pokarmową z pożywieniem konwencjonalnym, jak i w odżywkach i suplementach sportowych stanowi skoncentrowane źródło energii. Kwasy tłuszczowe zawarte w pożywieniu/suplementach pełnią również rolę budulcową i funkcjonalną, stanowią także element budulcowy istoty białej mózgu. NNKT są także prekursorami hormonów tkankowych i innych ważnych biologicznie związków.
Sól
Sól to potoczna nazwa związku chemicznego- chlorku sodu (NaCl). Ta stosowana jako przyprawa składa się przede wszystkim z sodu i z dodatkowych pierwiastków np. jodu. Sól jest potrzebna dla zachowania równowagi elektrolitowej w organizmie, jest też składnikiem płynów komórkowych oraz tkankowych. Jest niezbędna dla odpowiedniej pracy układu mięśniowego i nerwowego. Wskazana jest także dla osób cierpiących na niedociśnienie tętnicze. Jej nadmiar powoduje m.in. nadciśnienie tętnicze, miażdżycę i zwiększa ryzyko zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe. Przyczynia się też między innymi do powstawania otyłości i cukrzycy typu II.
Kwas foliowy
Witamina M to określenie stosowane zamiennie dla kwasu foliowego, czy też listnego. Witamina znana również pod nazwą folacyny, witaminy B9 bądź witaminy B11. W organizmie ludzkim syntetyzowana przez bakterie jelitowe. Wpływa na wzrost i funkcjonowanie komórek. Decyduje o prawidłowym działaniu układu nerwowego oraz pracy mózgu. Gwarantuje dobre samopoczucie, a także usprawnia pracę układu pokarmowego. Zapobiega rozwoju wad wrodzonych cewy nerwowej u płodu, stąd zalecana jest do stosowania przez kobiety planujące zajście w ciążę, jak i będące już w ciąży.
Węglowodany
Węglowodany to związki organiczne, które są bardzo szeroko rozpowszechnione w przyrodzie. Główne funkcje, jakie spełniają to rola materiału zapasowego oraz podporowego. Mają słodki smak i łatwo rozpuszczają się w wodzie. Znane nam są bliżej, jako cukry, sacharydy czy też cukrowce. Te, które występują w pożywieniu człowieka dzielimy na złożone oraz proste. Do złożonych, czyli wielocukrów należą skrobia i glikogen. Z kolei cukry proste to glukoza, fruktoza i galaktoza. Są niezbędne w codziennej diecie człowieka.
Białko

Białko stanowi jeden ze składników odżywczych organizmu. Odpowiada za transport substancji odżywczych, zwalcza toksyny, dostarcza energii, a także jest ważnym materiałem budulcowym. Niezbędne dla osób intensywnie trenujących, ponieważ wspomaga odbudowę oraz regenerację mięśni. Nadto zapobiega rozwojowi chorób układu krwionośnego. Znajduje się w wielu suplementach diety dla sportowców. Odchudzaniu sprzyja dieta o podwyższonej zawartości białka oraz obniżonej zawartości węglowodanów.

L-glutamina

test

L-leucyna
L-leucyna jest aminokwasem egzogennym. Naturalnie spotykana w produktach białkowych, ale i pokarmach pochodzenia roślinnego. Wpływa na sekrecję anabolicznych hormonów, dlatego uznaje się, iż jest niezbędna sportowcom, stąd znajduje swoje zastosowanie między innymi w suplementach diety tego typu. Wpływa również korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, poprawę sylwetki. Ma zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportowych.
Witamina E
Witamina E powszechnie nazywana jest witaminą płodności, ponieważ jest niezbędną substancją do jej zachowania. Właściwości tego związku wykorzystywane są w medycynie od dawna. Nadto witamina E określana jest często, jako witamina młodości, ponieważ swoje zastosowanie znalazła w kosmetyce ze względu na opóźnianie procesów starzenia się skóry. Jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach i magazynowaną w wątrobie. To silny przeciwutleniacz. Nadto uczestniczy w ochronie krwinek czerwonych. Wpływa również na wydolność mięśni.
Witamina B1 
Tiamina (witaminaB1), nazywana też aneuryną należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie. Bierze udział w cyklu pentozowym, w którym powstaje ryboza niezbędna do syntezy nukleotydów – cząsteczek DNA. Niedobór tej witaminy prowadzi do pogorszenia funkcjonowania przewodnictwa nerwowego, czego efektem są zmiany w budowie komórek nerwowych. Może dojść do zaniku osłonki mielinowej. Witamina B1 może odgrywać także rolę w funkcjonowaniu układu hormonalnego. Przypuszcza się, że reguluje pracę tarczycy, ponieważ wzrost jej wydzielania z moczem zaobserwowano w przypadku nadczynności tego gruczołu.
Witamina B2
Ryboflawina, czyli witamina B2 odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Bierze udział w transporcie tlenu w soczewce oka, chroni przed zaćmą, przez co warunkuje prawidłowe procesy widzenia. Ponadto wzmaga działanie insuliny, chroniąc przed insulinoopornością i cukrzycą. Bierze udział w powstawaniu tkankowych hormonów działających lokalnie, ale regulujących ważne dla całego organizmu procesy, m.in. ciśnienie krwi, skurcze mięśni i pracę serca. Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, gdyż ma wpływ na wytwarzanie neuroprzekaźników: serotoniny, dopaminy i kwasu amino-masłowego.
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)
Witamina B6 znana jest także pod nazwą pirydoksyny. Wpływa na prawidłową pracę układów krwionośnego oraz nerwowego. Przede wszystkim decyduje o prawidłowych wartościach ciśnienia krwi, pracy serca oraz skurczów mięśni. Ponadto podnosi poziom odporności organizmu. Bierze udział w procesach przemiany białka, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, a także tryptofanu. Jest niezbędna podczas produkcji czerwonego barwnika krwi, ma znaczący wpływ na glikogenezę oraz glikogenolizę w mięśniach.
Witamina B12 (jako metylokobalamina)
Witamina B12, inaczej zwana kobalaminą bądź czerwoną witaminą, w dużej mierze wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Jest nadto niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układów pokarmowego oraz krwionośnego. Chroni nie tylko przed chorobami psychicznymi, ale i nowotworami, a także panuje przekonanie, iż jest w stanie uchronić przed chorobą Alzheimera. Witamina B12 niweluje zmęczenie oraz przeciwdziała osłabieniu, ze względu na uczestnictwo w procesie przetwarzania białek, tłuszczów i węglowodanów na energię. Bierze nadto udział w syntezie serotoniny.
L-lizyna hcl
Lizyna chlorowodorek lizyny to związek chemiczny, należący do grupy aminokwasów białkowych. Określany, jako aminokwas niezbędny, który musi być dostarczany z pożywieniem, ponieważ nie jest syntetyzowany w organizmie ludzkim. Buduje białka, przede wszystkim w mięśniach oraz kościach. Poprawia koncentrację i odpowiada za wchłanianie wapnia. Gości w suplementach między innymi względem usuwania objawów zmęczenia i rozdrażnienia.
Witamina C
Witamina C to kwas askorbinowy, będący organicznym związkiem chemicznym. Dla ludzi to witamina, która musi być dostarczana wraz z pożywieniem, ale i przeciwutleniacz stosowany, jako dodatek do żywności. Spośród wszystkich witamin, to właśnie C jest najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych. U dorosłego człowieka rekomenduje się spożycie na poziomie 45-90mg na dobę. Bierze udział między innymi w przemianach tyrozyny, jak i niezbędna jest do zachowania prawidłowego potencjału oksydacyjnego w komórce.
Niacyna
Witamina B3 nazywana również niacyną, znana jako PP, przede wszystkim zapobiega powstawaniu zmian skórnych wywołanych nadmiernym przesuszeniem. Stąd właśnie często określa się ją, jako PP, czyli przeciw Pella Agra. Spośród wszystkich witamin z grupy B jest to jedyna witamina, która może być produkowana przez organizm. Należy jednak zadbać o jej dostarczenie wraz z pożywienie, bowiem produkcja jest niewystarczającą. Uczestniczy w przemianach metabolicznych węglowodanów, wspomaga pracę układu nerwowego, eliminuje zły cholesterol i rozszerza naczynia krwionośne.
Tłuszcze nasycone
Tłuszcz nasycony dostarcza energii człowiekowi, pomaga w przyswajaniu niektórych witamin oraz składników odżywczych, a także uczestniczy w budowie błon komórkowych. Źródła tłuszczów nasyconych to głównie: wołowina, jagnięcina, wieprzowina, smalec, masło, śmietana, pełnotłuste mleko, sery żółte o dużej zawartości tłuszczu, olej kokosowy, masło kakaowe, olej palmowy oraz olej z ziaren palmowych. Nadmiar tego typu tłuszczu przyczynia się do otyłości, zwiększenia poziomu złego cholesterolu i ryzyka wystąpienia chorób serca.
AAKG (alfa ketoglutaran l-argininy)

Alfa-ketoglutaran argininy jest połączeniem kwasu glutarowego oraz argininy. To zestawienie molekuł oddziałuje korzystnie na syntezę tlenku azotu w organizmie. Używanie suplementów z tym składnikiem poleca się przed rozpoczęciem treningu, ponieważ wpływają one na ukrwienie mięśni, zwiększając ogólne zdolności wysiłkowe sportowców. Suplementację tym składnikiem zaleca się w przypadku rekonwalescencji sportowca, po przebytych urazach i kontuzjach.

Napisz opinię

Olimp Pro Amino Xplode Powder - 360g + Olimp Pure Whey Isolate 95 - 2200g

Olimp Pro Amino Xplode Powder - 360g + Olimp Pure Whey Isolate 95 - 2200g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ: