Olimp Amino EAAnabol Xplode - 520g

85,99 zł

79,97 zł

(Oszczędzasz 7%)

- +

Promocja
Olimp - EAAnabol Xplode - 520g
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
Otrzymujesz 79 punktów!
Darmowa dostawa od 250 zł
100% bezpieczne zakupyOpis produktu

Olimp Amino EAAnabol Xplode - 520g

AMINO EAANABOL XPLODE

CO TO EAA?

EAA, czyli Essentials Amino Acids, to skrót od aminokwasów egzogennych, niezbędnych. Egzogennych znaczy tyle, że organizm nie jest w stanie samodzielnie ich syntetyzować w ustroju, lecz muszą one zostać dostarczone drogą pokarmową np. w postaci suplementu. Wśród aminokwasów egzogennych wyróżniamy dobrze znane większości sportowcom: leucynę, izoleucynę i walinę, oraz pozostałe - tryptofan, metioninę, treoninę, fenyloalaninę. Właściwa podaż wszystkich, nie tylko aminokwasów rozgałęzionych (BCAA), ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania organizmu, zwłaszcza jeśli jesteśmy osobami trenującymi, a nasz wysiłek i dieta ukierunkowane są na hipertrofię mięśni. Aby bowiem procesy regeneracyjne mogły przebiegać prawidłowo, a mięśnie sukcesywnie wzrastać, potrzebny jest pełen komplet aminokwasów egzogennych.

EAA - GDZIE SZUKAĆ?

EAA możemy znaleźć w pokarmie np. w rybach, jajach, nabiale, lub zdecydować się na suplementację i sięgnąć po np. odżywkę białkową. Wybór drugiej metody jest optymalniejszy i pozwala na szybsze wchłonięcie składników, których wówczas dostarczamy sobie w wolnej, wyizolowanej formie; trawienie i wchłanianie naturalnych składników trwa bowiem znacznie dłużej. Ma to szczególne znaczenie dla sportowców, których nieustanne poddawanie swojego organizmu wysiłkowi, wymaga szybkiego dostarczania kompletu aminokwasów egzogennych zaraz po treningu. Wiąże się to z inicjacją procesów anabolicznych, służących odbudowie uszkodzonych i syntezie nowych białek.

AMINOKWASY ROZGAŁĘZIONE BCAA - DZIAŁANIE

BCAA, czyli pakiet najważniejszych aminokwasów egzogennych: leucyny, izoleucyny i waliny, to właściwie podstawa w suplementacji sportowej. Sportowcy, niezależnie od stopnia wytrenowania, powinni dbać o ich właściwą podaż, czy to w formie suplementu, czy w postaci właściwie skomponowanej diety. Rola BCAA jest bardzo ważna, gdyż pozwala zahamować procesy kataboliczne, odpowiedzialne za rozpad białek, inicjuje procesy anaboliczne, wpływa na zwiększoną syntezę białek oraz wspiera produkcję hormonów anabolicznych (GH i insulina). Regularna suplementacja BCAA pozwala także zwiększyć siłę mięśniową i wpływa na wzrost masy. Liczne badania dowiodły też, iż preparat stanowi solidne wsparcie w redukcji zbędnego tłuszczu, pomagając jednocześnie zachować wcześniej wypracowaną muskulaturę.

KORZYŚCI OLIMP AMINO EAANABOL XPLODE

Amino EAAnabol Xplode od firmy Olimp, to prawdziwa rewolucja! Producent, łącząc komplet wszystkich niezbędnych aminokwasów, zwiększył zawartość BCAA oraz L-glutaminy i L-alaniny, dając nam tym samym produkt wysoce aminokwasowy, służący poprawie procesów regeneracyjnych organizmu po wyczerpującym treningu. Dzięki tak zoptymalizowanej dawce EAA, preparat wpływa znacząco na anabolizm mięśniowy, przeciwdziałając jednocześnie katabolizmowi. Jest więc doskonałą propozycją dla osób, których trening ukierunkowany jest na wzrost masy mięśniowej.

DLA KOGO OLIMP AMINO EAANABOL XPLODE?

Produkt doskonale sprawdzi się w diecie każdego sportowca, niezależnie od stopnia wytrenowania oraz rodzaju uprawianej dyscypliny, lecz to nie wszystko. Weganie i wegetarianie, ze względu na swoiste ograniczenie spożycia produktów zwierzęcych i/lub odzwierzęcych, mogą wykazywać niedobory pewnych aminokwasów niezbędnych. Wówczas, właściwym posunięciem będzie uzupełnie ich diet w produkt bogaty w udział kompletnych EAA - Olimp Amino EAAnabol Xplode.

DAWKOWANIE

Producent zaleca stosować 1 porcję produktu przed i 1 porcję po treningu, zaś w dni nietreningowe - 1 porcję rano i 1 porcję wieczorem.

Olimp - EAAnabol Xplode - 520g

Dawkowanie:

1 PORCJA (6 KAPSUŁEK) 2-3 RAZY DZIENNIE

Jeszcze nie jesteś przekonany?

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O Olimp Amino EAAnabol Xplode - 520g

Najlepsze zdrowe tłuszcze dla trzymających dietę

Nasza dieta powinna obfitować w źródła zdrowych tłuszczy. A co to właściwie oznacza? Zdrowe tłuszcze zwykliśmy nazywać nienasyconymi, wśród których najcenniejszymi są kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Błonnik marchwiowy - skuteczność i działanie

Dostępny również w ofercie naszego sklepu, to dwa w jednym - funkcjonalność i smak! Błonnik marchwiowy Pharmovit to innowacja łącząca w sobie zalety błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. A o jakich korzyściach mowa?

bcaa

Aminokwasy rozgałęzione stanowią ważny suplement w diecie każdego sportowca. Głównie stosują je przedstawiciele sportów siłowych. Podaje się je przede wszystkim w miksach białkowych. W skład BCAA wchodzą trzy substancje: leucyna, izoleucyna, a także walina.. Efekty systematycznego spożywania przez sportowców to: zahamowanie katabolizmu mięśniowego, zwiększenie syntezy białek oraz naturalna produkcja hormonów wpływających na kształtowanie się mięśni.

L-tyrozyna
Tyrozyna jest organicznym związkiem chemicznym, który spełnia istotne funkcje dla prawidłowej pracy i funkcjonowania całego organizmu. Ma wpływ na nasz nastrój i dobre samopoczucie. Nadto organizm ludzkim wykorzystuje ów związek do produkcji katecholamin, które wpływają na pracę mózgu. Należy do związków endogennych i jeśli wraz z pożywienie dostarczana jest jej niedostateczna ilość, zaleca się stosowanie suplementacji. Występuje w preparatach przyspieszających opalanie, odchudzających, pobudzających oraz poprawiających nastrój.
Tłuszcz
Tłuszcz całkowity, czyli ilość tłuszczu dodanego i tłuszczu "ukrytego", naturalnie zawartego w składnikach suplementu diety. Są to zarówno kwasy tłuszczowe nasycone, jak i jedno i wielonienasycone. Tłuszcz dostarczany drogą pokarmową z pożywieniem konwencjonalnym, jak i w odżywkach i suplementach sportowych stanowi skoncentrowane źródło energii. Kwasy tłuszczowe zawarte w pożywieniu/suplementach pełnią również rolę budulcową i funkcjonalną, stanowią także element budulcowy istoty białej mózgu. NNKT są także prekursorami hormonów tkankowych i innych ważnych biologicznie związków.
Białko

Białko stanowi jeden ze składników odżywczych organizmu. Odpowiada za transport substancji odżywczych, zwalcza toksyny, dostarcza energii, a także jest ważnym materiałem budulcowym. Niezbędne dla osób intensywnie trenujących, ponieważ wspomaga odbudowę oraz regenerację mięśni. Nadto zapobiega rozwojowi chorób układu krwionośnego. Znajduje się w wielu suplementach diety dla sportowców. Odchudzaniu sprzyja dieta o podwyższonej zawartości białka oraz obniżonej zawartości węglowodanów.

L-alanina
L-alanina stanowi jeden z 22 aminokwasów budujących białka. Należy do grupy aminokwasów endogennych, stąd może być syntetyzowana w organizmie. Wpływa na budowanie masy mięśniowej, dlatego często gości w suplementach diety dla sportowców. Wspiera potreningową regenerację, stąd polecana jest przy długim i intensywnym wysiłku fizycznym. Często występuje wraz z L-karnozyną, dzięki czemu niweluje zakwaszenie mięśni.
L-glutamina

test

L-leucyna
L-leucyna jest aminokwasem egzogennym. Naturalnie spotykana w produktach białkowych, ale i pokarmach pochodzenia roślinnego. Wpływa na sekrecję anabolicznych hormonów, dlatego uznaje się, iż jest niezbędna sportowcom, stąd znajduje swoje zastosowanie między innymi w suplementach diety tego typu. Wpływa również korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, poprawę sylwetki. Ma zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportowych.
L-fenyloalanina

Fenyloalanina jest jednym z podstawowych aminokwasów, a więc jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Do jego maksymalnego wykorzystania organizm potrzebuje witaminy B3 również, B6, C, miedź, i żelaza. Fenyloalanina normalizuje funkcjonowanie układu nerwowego, przeciwdziała depresji i łagodzi ból. Bierze również udział w tworzeniu i syntezie różnych neuroprzekaźników, jak epinefryna, dopaminy, i noradrenaliny. Dodatkowo łagodzi przewlekły ból po urazach i wypadkach.

L-histydyna
L-histydyna należy do aminokwasów egzogennych, czyli nie wytwarzanych w organizmie ludzkim. Jest niezbędne do produkcji histaminy oraz prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, jak i immunologicznego. Niezbędna nadto do wytwarzania wielu enzymów, w tym gastryny, która wspomaga trawienie. Ze względu na to, iż nie jest wytwarzania przez organizm, musi być przyjmowana z pożywieniem oraz w postaci suplementów diety.
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)
Witamina B6 znana jest także pod nazwą pirydoksyny. Wpływa na prawidłową pracę układów krwionośnego oraz nerwowego. Przede wszystkim decyduje o prawidłowych wartościach ciśnienia krwi, pracy serca oraz skurczów mięśni. Ponadto podnosi poziom odporności organizmu. Bierze udział w procesach przemiany białka, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, a także tryptofanu. Jest niezbędna podczas produkcji czerwonego barwnika krwi, ma znaczący wpływ na glikogenezę oraz glikogenolizę w mięśniach.
L-lizyna hcl
Lizyna chlorowodorek lizyny to związek chemiczny, należący do grupy aminokwasów białkowych. Określany, jako aminokwas niezbędny, który musi być dostarczany z pożywieniem, ponieważ nie jest syntetyzowany w organizmie ludzkim. Buduje białka, przede wszystkim w mięśniach oraz kościach. Poprawia koncentrację i odpowiada za wchłanianie wapnia. Gości w suplementach między innymi względem usuwania objawów zmęczenia i rozdrażnienia.
Niacyna
Witamina B3 nazywana również niacyną, znana jako PP, przede wszystkim zapobiega powstawaniu zmian skórnych wywołanych nadmiernym przesuszeniem. Stąd właśnie często określa się ją, jako PP, czyli przeciw Pella Agra. Spośród wszystkich witamin z grupy B jest to jedyna witamina, która może być produkowana przez organizm. Należy jednak zadbać o jej dostarczenie wraz z pożywienie, bowiem produkcja jest niewystarczającą. Uczestniczy w przemianach metabolicznych węglowodanów, wspomaga pracę układu nerwowego, eliminuje zły cholesterol i rozszerza naczynia krwionośne.
Tłuszcze nasycone
Tłuszcz nasycony dostarcza energii człowiekowi, pomaga w przyswajaniu niektórych witamin oraz składników odżywczych, a także uczestniczy w budowie błon komórkowych. Źródła tłuszczów nasyconych to głównie: wołowina, jagnięcina, wieprzowina, smalec, masło, śmietana, pełnotłuste mleko, sery żółte o dużej zawartości tłuszczu, olej kokosowy, masło kakaowe, olej palmowy oraz olej z ziaren palmowych. Nadmiar tego typu tłuszczu przyczynia się do otyłości, zwiększenia poziomu złego cholesterolu i ryzyka wystąpienia chorób serca.

Napisz opinię

Olimp Amino EAAnabol Xplode - 520g

Olimp Amino EAAnabol Xplode - 520g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ: