OstroVit BCAA + Glutamine - 500g

PRODUCENT: OstroVit

Zdjecie

Dostępność: Produkt niedostępny

40,99 zł

Podaj swój adres e-mail

Jeśli produkt będzie dostępny, otrzymasz
powiadomienie na wskazany adres

Kup teraz, a zaoszczędzisz
4,00 zł
w kolejnym zamówieniu!
Może zainteresują Cię podobne produkty:
  • Ilość porcji:
zamów jeszcze przez a zamówienie wyślemy tego samego dnia!

OstroVit BCAA + Glutamine - 500g

BCAA + GLUTAMINE

BCAA - OPIS I DZIAŁANIE

Preparaty aminokwasowe BCAA, współcześnie niemal tak popularne, jak odżywki białkowe czy kreatyna, to praktycznie obowiązkowy element suplementacji sportowej, co ciekawe, ukierunkowanej zarówno na rozwój masy, jak i na redukcję zbędnego tłuszczu. Zawarte w odżywkach BCAA aminokwasy rozgałęzione: leucyna, izoleucyna i walina, to związki egzogenne, niezbędne. Oznacza to, że organizm, chociaż bardzo ich potrzebuje, by móc prawidłowo funkcjonować, nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć. Sytuacja ta zmusza więc, aby aminokwasy rozgałęzione pobierać drogą pokarmową, czy to wraz z pokarmem, czy też za pomocą suplementu.

Efekty stosowania aminokwasów rozgałęzionych potwierdzają niezależne badania naukowe oraz opinie osób, które przetestowały je na własnej skórze; wśród licznych korzyści BCAA wyróżnia się natomiast: stymulację syntezy nowych białek, która przyczynia się do przyrostu masy, działanie antykataboliczne, chroniące tkankę mięśniową przed rozpadem, poprawę regeneracji powysiłkowej, redukcję zakwaszenia mięśni w trakcie wysiłku fizycznego, wzrost siły i wytrzymałości mięśniowej.

Odżywki aminokwasowe BCAA to doskonała propozycja dla sportowców trenujących siłowo i wytrzymałościowo, aczkolwiek, w związku z rozległym spektrum zastosowań BCAA, są to suplementy bardzo uniwersalne, znajdujące miejsce w każdej dyscyplinie, zarówno podczas pracy nad masą, jak i w okresie redukcji. Z tego względu sięgają po nie nie tylko osoby budujące mięśnie, lecz również odchudzające się oraz wykazujące niedobory aminokwasów rozgałęzionych w codziennej diecie.

Aminokwasy rozgałęzione, poza obecnością w odżywkach, występują także powszechnie w takich produktach żywnościowych, jak mięso, a szczególnie wołowina oraz drób, orzechy, nabiał oraz jaja. Chcąc zatem zwiększyć udział BCAA w codziennym żywieniu, zaleca się spożywanie wyżej wymienionych produktów w ilościach zależnych dla każdego organizmu.

JAK STOSOWAĆ BCAA?

Aminokwasy rozgałęzione sugeruje się spożywać codziennie w ilości zależnej od masy ciała; w celu obliczenia indywidualnej wartości dobowej dawki należy wziąć również pod uwagę taki czynnik, jak aktywność fizyczna, która odpowiednio zwiększa zapotrzebowanie organizmu na BCAA. Wówczas, wartość tę należy zwiększyć. Aminokwasy BCAA najlepiej jest przyjmować dwa razy dziennie, każdorazowo przed i po treningu, a także rano, na czczo i przed snem, w dni nietreningowe.

ZALETY OSTROVIT BCAA + GLUTAMINE

Suplement diety Ostrovit BCAA + Glutamine to najwyższej jakości aminokwasy rozgałęzione wzbogacone dodatkiem glutaminy dla jeszcze lepszych efektów stosowania! Systematyczne przyjmowanie preparatu Ostrovit BCAA + Glutamine zwiększa siłę i wytrzymałość, a także pozwala budować upragnioną masę i wspiera jej utrzymanie! Stała suplementacja środkiem Ostrovit BCAA + Glutamine wpływa dodatkowo na regenerację, poprawiając ją, oraz nasila proces lipolizy, wspomagając tym samym odchudzanie. Co więcej, dzięki preparatowi marki Ostrovit - BCAA + Glutamine, zaoszczędzisz glikogen mięśniowy, gdyż to BCAA zostaną wykorzystane jako źródło energii, oraz zmniejszysz zmęczenie psychiczne i fizyczne po treningu. Produkt zaprojektowany z myślą o osobach aktywnych fizycznie, poszukujących jedynie sprawdzonych rozwiązań. Dostępny w wygodnej formie proszku do rozpuszczenia.

UWAGI:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała. Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Produkt nie zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym (poza przypadkami gdy opis producenta i informacja na etykiecie wskazuje na takie przeznaczenie). Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed nasłonecznieniem.

Dawkowanie:

Zaleca się stosowanie 2 porcji produktu dziennie, rano, na czczo i bezpośrednio po treningu, w dni treningowe, oraz 1 porcji proszku na dzień, rano, po przebudzeniu, w dni wolne od ćwiczeń.

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNE BCAA + Glutamine
Porcja: 10 g10 g10 g
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 505050
opakowanie 500 g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g) ZAW:
L-glutamina 4000 mg
L-leucyna 2000 mg
L-walina 1000 mg
L-izoleucyna 1000 mg
Składniki: L-glutamina, L-leu­cyna, emulgator - lecytyna rzepakowa, L-walina, L-izo­leu­cyna, regulator kwasowości – kwas cytrynowy, aro­maty, substancje słodzące: sukraloza, acesulfam K. Może zawierać soję oraz orzechy.
L-glutamina

L-glutamina stanowi jeden z 22 aminokwasów niezbędnych w budowaniu białka. Należy do grupy aminokwasów endogennych, czyli takich, które są syntetyzowane w organizmie i zostają uznane nie za niezbędne, ale ważne. Największą rolę odgrywa w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz pokarmowego. Występuje obficie w pokarmach wysokobiałkowych. Stosowany także w odżywkach białkowych oraz bardzo często, jako antykatabolik, równie często wraz z BCAA.

L-izoleucyna

4-hydroksy-izoleucyna stanowi wartościowe uzupełnienie diety sportowców, którzy jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest troska o własne zdrowie i sylwetkę. Związek ten zalicza się do aminokwasów pochodzenia roślinnego, o mocnym działaniu anabolicznym. Substancja ta ma szczególne znaczenie dla gospodarki insulinowo – glukozowej organizmu. Wychwytuje aminokwasy i glukozę przez tkankę mięśniową, co wpływa na szybszy rozwój muskulatury.

L-leucyna

L-leucyna jest aminokwasem egzogennym. Naturalnie spotykana w produktach białkowych, ale i pokarmach pochodzenia roślinnego. Wpływa na sekrecję anabolicznych hormonów, dlatego uznaje się, iż jest niezbędna sportowcom, stąd znajduje swoje zastosowanie między innymi w suplementach diety tego typu. Wpływa również korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, poprawę sylwetki. Ma zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportowych.

L-walina

to jeden z trzech głównych aminokwasów wchodzących w skład odżywek BCAA;  wspiera wytwarzanie energii w mięśniach, stymuluje wzrost tkanki mięśniowej w czasie odnowy potreningowej oraz wspomaga utrzymanie równowagi hormonalnej, wpływając na hormon wzrostu (GH). Zaliczana do aminokwasów egzogennych, L-walina nie jest produkowana w ludzkim organizmie, lecz musi być przez niego pozyskiwana z zewnątrz. W żywności występuje w takich produktach, jak mięso, ryby, nabiał oraz jaja.

Napisz opinię

OstroVit BCAA + Glutamine - 500g

OstroVit BCAA + Glutamine - 500g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ WIEDZY? TE ARTYKUŁY MOGĄ CIE ZACIEKAWIĆ:

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%