OstroVit BCAA 8-1-1 - 200g

PRODUCENT: OstroVit

OstroVit - BCAA 8-1-1 - 200g

26,00 zł

- +

Kup teraz, a zaoszczędzisz
2,60 zł
w kolejnym zamówieniu!
  • Ilość porcji:
zamów jeszcze przez a zamówienie wyślemy tego samego dnia!

OstroVit BCAA 8-1-1 - 200g

BCAA 8:1:1

AMINOKWASY ROZGAŁĘZIONE (BCAA) - DZIAŁANIE

Odżywki BCAA to wraz z takimi suplementami, jak odżywka białkowa czy kreatyna, niemal obowiązkowe elementy suplementacji sportowej ukierunkowanej na hipertrofię mięśni. Jednakże, co ciekawe, preparaty te, prócz wpływu na wzrost masy mięśniowej, wspomagają również redukcję tkanki tłuszczowej oraz wspierają kształtowanie siły i wytrzymałości, dzięki czemu są dziś preparatami uniwersalnymi, o wszechstronnym zastosowaniu. Odżywki BCAA to kompleks trzech aminokwasów rozgałęzionych: leucyny, izoleucyny i waliny, których wspólnym mianownikiem jest działanie anabolicznie i antykataboliczne. Związki te, należące do grupy egzogennych, niezbędnych, są wymagane przez ludzki organizm, który potrzebuje ich, aby móc prawidłowo funkcjonować i zachować zdrowie. Mimo to, nie są one wytwarzane w ustroju człowieka, w związku z czym należy je dostarczać systematycznie z zewnątrz, za pośrednictwem pokarmu lub suplementu.

Aminokwasy rozgałęzione mają za zadanie przede wszystkim stymulować syntezę nowych białek, wpływając tym samym na szybsze przyrosty mięśni, zabezpieczać masę przed katabolizmem oraz poprawiać regenerację powysiłkową. Dodatkowo, poza właściwościami wymienionymi powyżej, oddziałują one również na wzrost siły i wytrzymałości mięśniowej oraz redukują zakwaszenie mięśni będące wynikiem intensywnych ćwiczeń. W związku z tak rozległym zastosowaniem, po aminokwasy rozgałęzione mogą sięgać wszyscy trenujący, niezależnie od stopnia wytrenowania czy rodzaju uprawianego treningu.

Aminokwasy rozgałęzione od pozostałych aminokwasów różnią się specyficzną budową chemiczną cząstek, które posiadają rozgałęziony łańcuch boczny, od którego ostatecznie wzięła się ich nazwa. To właśnie ta część budowy sprawia, że aminokwasy BCAA wykazują szereg korzystnych zastosowań. Niestety, większość osób przypisuje ich stosowanie tylko osobom trenującym, podczas gdy mogą z nich korzystać wszyscy, także osoby niezwiązane ze sportem, którzy wykazują niedobory aminokwasów BCAA w codziennym żywieniu.

JAK STOSOWAĆ AMINOKWASY ROZGAŁĘZIONE?

Aminokwasy rozgałęzione zaleca się przyjmować w oparciu o schemat 0,5-1 g związku na każde 10 kg całkowitej masy ciała na dobę. Tak wyliczoną porcję należy następnie podzielić na dwie mniejsze i przyjmować dwa razy dziennie, przed i po treningu, w dni treningowe, oraz rano, na czczo i wieczorem, w dni nietreningowe.

ZALETY OSTROVIT BCAA 8:1:1

Suplement diety Ostrovit BCAA 8:1:1 to najwyższej jakości aminokwasy rozgałęzione BCAA w stosunku 8:1:1, dzięki którym z łatwością zbudujesz masę, o jakiej marzysz, i siłę, o którą się nie podejrzewasz! Stała suplementacja Ostrovit BCAA 8:1:1 wpływa na procesy anaboliczne zachodzące w organizmie i wspiera wzrost mięśni, jak również ochrania tkankę mięśniową przed katabolizmem i wspomaga jej utrzymanie. Dodatkowo, suplement poprawia regenerację po treningu, zwiększa ilość ATP w mięśniach oraz przyczynia się do wzrostu siły i wytrzymałości. Co więcej, dzięki suplementacji środkiem Ostrovit BCAA 8:1:1 dostarczysz swojemu organizmowi niezbędnych mu związków - leucyny, izoleucyny i waliny, które należą do grupy aminokwasów egzogennych, niezbędnych. Oznacza to, że organizm, chociaż ich potrzebuje, nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć, co zmusza go do ich stałej podaży z zewnątrz. Produkt zaprojektowany z myślą o osobach aktywnych fizycznie i sportowcach oraz wszystkich wykazujących niedobór aminokwasów rozgałęzionych BCAA w codziennym żywieniu. Dostępny w formie proszku.

UWAGI:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała. Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Produkt nie zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym (poza przypadkami gdy opis producenta i informacja na etykiecie wskazuje na takie przeznaczenie). Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed nasłonecznieniem.

Dawkowanie:

Zaleca się przyjmowanie 2 porcji produktu dziennie, rano, na czczo i po treningu, w dni treningowe, oraz 1 porcji proszku na dzień, rano, po przebudzeniu, w dni nietreningowe.

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNE BCAA 8-1-1
Porcja: 5 g5 g5 g
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 404040
opakowanie 200 g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (5 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (5 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (5 g) ZAW:
L-leucyna 3200 mg
L-izoleucyna 400 mg
L-walina 400 mg
Składniki: L-leu­cyna, emulgator – lecytyna rzepakowa, L-walina, L-izo­leu­cyna, regu­la­tor kwa­so­wo­ści – kwa­s cytry­nowy, aro­maty, substancje słodzące: sukraloza, acesulfam K. Może zawierać soję oraz orzechy.
L-izoleucyna

4-hydroksy-izoleucyna stanowi wartościowe uzupełnienie diety sportowców, którzy jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest troska o własne zdrowie i sylwetkę. Związek ten zalicza się do aminokwasów pochodzenia roślinnego, o mocnym działaniu anabolicznym. Substancja ta ma szczególne znaczenie dla gospodarki insulinowo – glukozowej organizmu. Wychwytuje aminokwasy i glukozę przez tkankę mięśniową, co wpływa na szybszy rozwój muskulatury.

L-leucyna

L-leucyna jest aminokwasem egzogennym. Naturalnie spotykana w produktach białkowych, ale i pokarmach pochodzenia roślinnego. Wpływa na sekrecję anabolicznych hormonów, dlatego uznaje się, iż jest niezbędna sportowcom, stąd znajduje swoje zastosowanie między innymi w suplementach diety tego typu. Wpływa również korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, poprawę sylwetki. Ma zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportowych.

L-walina

to jeden z trzech głównych aminokwasów wchodzących w skład odżywek BCAA;  wspiera wytwarzanie energii w mięśniach, stymuluje wzrost tkanki mięśniowej w czasie odnowy potreningowej oraz wspomaga utrzymanie równowagi hormonalnej, wpływając na hormon wzrostu (GH). Zaliczana do aminokwasów egzogennych, L-walina nie jest produkowana w ludzkim organizmie, lecz musi być przez niego pozyskiwana z zewnątrz. W żywności występuje w takich produktach, jak mięso, ryby, nabiał oraz jaja.

Napisz opinię

OstroVit BCAA 8-1-1 - 200g

OstroVit BCAA 8-1-1 - 200g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ WIEDZY? TE ARTYKUŁY MOGĄ CIE ZACIEKAWIĆ:

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%