Olimp Intra Xplode Powder - 500g

106,00 zł

98,58 zł

(Oszczędzasz 7%)

- +

Promocja
Zdjecie
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
Otrzymujesz 98 punktów!
Darmowa dostawa od 250 zł
100% bezpieczne zakupyOpis produktu

Olimp Intra Xplode Powder - 500g

INTRA XPLODE POWDER

CZYM SĄ AMINOKWASY I JAKIE WŁAŚCIWOŚCI WYKAZUJĄ?

Aminokwasy to nic innego, jak mniejsze elementy budulcowe białek ustrojowych, obecnych w organizmie człowieka - tych samych, z których jest zbudowana m.in. nasza tkanka mięśniowa. Ich właściwa podaż w formie białek lub suplementu jest znamienna, jako że aminokwasy spełniają w ciele ludzkim szereg ważnych funkcji, wykazując działanie anaboliczne i zapobiegając niekorzystnemu katabolizmowi. Są to cechy doceniane szczególnie wśród sportowców i osób aktywnych fizycznie, pracującym nad rozwojem masy, jednak poza właściwościami wspierającymi trening, aminokwasy odpowiadają również za syntezę różnorodnych substancji, występujących w naszym organizmie, oraz silnie stymulują układ hormonalny. Dodatkowo, obecność niektórych z nich przyczynia się także do rozpadu tkanki tłuszczowej, dzięki czemu możemy redukować zbędne kilogramy szybciej i efektywniej. Istotny jest również ich wpływ na powysiłkowe procesy regeneracyjne, które wspomagają, oraz fakt, iż w niektórych sytuacjach mogą posłużyć jako alternatywne źródło energetyczne, dostarczając energii.

MIESZANKI AMINOKWASOWE VS. ODŻYWKI BIAŁKOWE

Decydując się na zakup suplementu, którego zadaniem jest przede wszystkim szybkie dostarczenie odpowiednich ilości niezbędnych aminokwasów, warto zastanowić się nad zasadnością wyboru odżywki białkowej, albowiem, chociaż jest ona bogatym źródłem aminokwasów, które budują białka obecne w preparacie, ich wchłanianie zachodzi w wydłużonym czasie, gdyż wcześniej, nim wolne aminokwasy trafią do mięśni, białka muszą ulec strawieniu w przewodzie pokarmowym. Zupełnie inaczej przebieg proces wchłaniania składników zawartych w gotowych preparatach aminokwasowych, które wchłaniają się niemal natychmiast po zażyciu i nie obciążają układu pokarmowego. Ma to szczególne znaczenie, jeśli stosujemy suplement bezpośrednio przed treningiem np. w połączeniu z węglowodanami, i oczekujemy szybkiego działania.

AMINOKWASY ROZGAŁĘZIONE BCAA - CZYM SĄ I JAK DZIAŁAJĄ?

Aminokwasy rozgałęziona BCAA swą nazwę przyjęły dzięki szczególnej budowie chemicznej, odznaczającej się niestandardowym, rozgałęzionym łańcuchem bocznym, nadającym cząsteczce wyjątkowe właściwości. Do preparatów BCAA zaliczamy trzy aminokwasy niezbędne: leucynę, izoleucynę i walinę, które stanowią ok. ¼ wszystkich aminokwasów, wchodzących w skład masy mięśniowej człowieka, stając się tym samym esencjonalnym czynnikiem wspierającym rozwój tkanki mięśniowej. Aminokwasy rozgałęzione BCAA zaliczamy do grupy aminokwasów egzogennych, niezbędnych, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, lecz nie jest w stanie ich samodzielnie wytwarzać. Sytuacja ta zmusza więc do ich dostarczania drogą pokarmową, z zewnątrz, w formie żywności konwencjonalnej lub gotowego preparatu aminokwasowego.

Wśród licznych właściwości aminokwasów rozgałęzionych BCAA wyróżniamy: rozpad tkanki tłuszczowej, stymulacja syntezy nowych białek, działanie antykataboliczne, przemiany energetyczne, stymulacja produkcji insuliny. Dzięki tak kompleksowemu działaniu aminokwasy BCAA wspierają sukcesywne przyrosty masy mięśniowej, ułatwiają proces odchudzania, oraz uzupełniają rezerwy energetyczne w warunkach wzmożonego wysiłku fizycznego, będąc tym samym nieocenionym wsparciem w treningu.

ZALETY OLIMP INTRA XPLODE POWDER

Preparat aminokwasowy Olimp Intra Xplode Powder to najwyższej jakości mieszanka do stosowania podczas treningu, bazująca wyłącznie na sprawdzonych, najlepszych składnikach aktywnych, jak chlorowodorek acetylo-l-karnityny, l-asparaginian l-ornityny, kompleks witamin i minerałów, oraz duża dawka aminokwasów rozgałęzionych BCAA! Stworzony w oparciu o wysokie standardy farmaceutyczne, Olimp Intra Xplode Powder stanowi doskonałe uzupełnienie diety osób aktywnych fizycznie oraz wyczynowych sportowców, oddalając uczucie zmęczenia, często atakujące nas w trakcie intensywnego wysiłku, oraz podnosząc ogólną wydajność i wydolność naszego organizmu. Suplement wspiera procesy anaboliczne, zachodzące w organizmie, hamuje niepożądany katabolizm białek, a także poprawia regenerację powysiłkową, stając się tym samym nieocenionym wsparciem w budowaniu masy! Produkt dostępny w formie sproszkowanej, dzięki której sami z łatwością przygotowujemy odżywczy napój!

DAWKOWANIE

Zaleca się przyjmowanie 1 porcji (porcja = 1 ½ miarki) proszku na dzień, przed treningiem, rozpuszczonej w 100 ml wody, wypitej bezpośrednio po przygotowaniu.

Zdjecie

Dawkowanie:

1 PORCJA (6 KAPSUŁEK) 2-3 RAZY DZIENNIE

Jeszcze nie jesteś przekonany?

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O Olimp Intra Xplode Powder - 500g

Najlepsze zdrowe tłuszcze dla trzymających dietę

Nasza dieta powinna obfitować w źródła zdrowych tłuszczy. A co to właściwie oznacza? Zdrowe tłuszcze zwykliśmy nazywać nienasyconymi, wśród których najcenniejszymi są kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Błonnik marchwiowy - skuteczność i działanie

Dostępny również w ofercie naszego sklepu, to dwa w jednym - funkcjonalność i smak! Błonnik marchwiowy Pharmovit to innowacja łącząca w sobie zalety błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. A o jakich korzyściach mowa?

Fosfor

Fosfor jest pierwiastkiem mineralnym, który obok wapnia i witaminy D odpowiada za zdrowe i mocne kości. Niezbędny jest również do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Oprócz tego, że znajduje się w kościach, jest obecny w kwasach nukleinowych, które tworzą kod genetyczny. Jego niedobór może doprowadzić do zaburzeń wchłaniania niektórych związków organicznych w przewodzie pokarmowym oraz do osłabienia mięśni i kości.  

Wapń
Wapń jest pierwiastkiem niezbędnym w ludzkim organizmie, decydującym o prawidłowej, mocnej budowie kości i zębów. Nadto gwarantuje prawidłową krzepliwość krwi, zdrowy sen, dobry nastrój, sprawnie pracujące mięśnie oraz rozluźnienie nerwów. Groźnym stanem jest zarówno jego niedobór, jak i nadmiar. Odpowiedni poziom wapnia decyduje także o większej efektywności podczas gojenia się ran. Najwięcej wapnia znajdujemy w serach podpuszczkowych dojrzewających. Pierwiastek ten pojawia się w wielu suplementach diety.
L-glutamina

test

w tym L-leucyna
L-leucyna jest aminokwasem egzogennym. Naturalnie spotykana w produktach białkowych, ale i pokarmach pochodzenia roślinnego. Wpływa na sekrecję anabolicznych hormonów, dlatego uznaje się, iż jest niezbędna sportowcom, stąd znajduje swoje zastosowanie między innymi w suplementach diety tego typu. Wpływa również korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, poprawę sylwetki. Ma zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportowych.
aminokwasy rozgałęzione bcaa

Aminokwasy rozgałęzione stanowią ważny suplement w diecie każdego sportowca. Głównie stosują je przedstawiciele sportów siłowych. Podaje się je przede wszystkim w miksach białkowych. W skład BCAA wchodzą trzy substancje: leucyna, izoleucyna, a także walina.. Efekty systematycznego spożywania przez sportowców to: zahamowanie katabolizmu mięśniowego, zwiększenie syntezy białek oraz naturalna produkcja hormonów wpływających na kształtowanie się mięśni.

Napisz opinię

Olimp Intra Xplode Powder - 500g

Olimp Intra Xplode Powder - 500g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ: