Olimp Intra Xplode Powder - 500g

106,00 zł

- +

Dodaj do listy życzeń Add to Compare
Zdjecie
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
  • Ilość porcji:
Otrzymujesz 106 punktów!
Darmowa dostawa od 250 zł
100% bezpieczne zakupy

Zamów ten produkt i zgarnij
10% cashbacku na kolejne zakupy!

Twój program lojalnościowy mamutpro.pl

Opis produktu

Olimp Intra Xplode Powder - 500g

INTRA XPLODE POWDER

CZYM SĄ AMINOKWASY I JAKIE WŁAŚCIWOŚCI WYKAZUJĄ?

Aminokwasy to nic innego, jak mniejsze elementy budulcowe białek ustrojowych, obecnych w organizmie człowieka - tych samych, z których jest zbudowana m.in. nasza tkanka mięśniowa. Ich właściwa podaż w formie białek lub suplementu jest znamienna, jako że aminokwasy spełniają w ciele ludzkim szereg ważnych funkcji, wykazując działanie anaboliczne i zapobiegając niekorzystnemu katabolizmowi. Są to cechy doceniane szczególnie wśród sportowców i osób aktywnych fizycznie, pracującym nad rozwojem masy, jednak poza właściwościami wspierającymi trening, aminokwasy odpowiadają również za syntezę różnorodnych substancji, występujących w naszym organizmie, oraz silnie stymulują układ hormonalny. Dodatkowo, obecność niektórych z nich przyczynia się także do rozpadu tkanki tłuszczowej, dzięki czemu możemy redukować zbędne kilogramy szybciej i efektywniej. Istotny jest również ich wpływ na powysiłkowe procesy regeneracyjne, które wspomagają, oraz fakt, iż w niektórych sytuacjach mogą posłużyć jako alternatywne źródło energetyczne, dostarczając energii.

MIESZANKI AMINOKWASOWE VS. ODŻYWKI BIAŁKOWE

Decydując się na zakup suplementu, którego zadaniem jest przede wszystkim szybkie dostarczenie odpowiednich ilości niezbędnych aminokwasów, warto zastanowić się nad zasadnością wyboru odżywki białkowej, albowiem, chociaż jest ona bogatym źródłem aminokwasów, które budują białka obecne w preparacie, ich wchłanianie zachodzi w wydłużonym czasie, gdyż wcześniej, nim wolne aminokwasy trafią do mięśni, białka muszą ulec strawieniu w przewodzie pokarmowym. Zupełnie inaczej przebieg proces wchłaniania składników zawartych w gotowych preparatach aminokwasowych, które wchłaniają się niemal natychmiast po zażyciu i nie obciążają układu pokarmowego. Ma to szczególne znaczenie, jeśli stosujemy suplement bezpośrednio przed treningiem np. w połączeniu z węglowodanami, i oczekujemy szybkiego działania.

AMINOKWASY ROZGAŁĘZIONE BCAA - CZYM SĄ I JAK DZIAŁAJĄ?

Aminokwasy rozgałęziona BCAA swą nazwę przyjęły dzięki szczególnej budowie chemicznej, odznaczającej się niestandardowym, rozgałęzionym łańcuchem bocznym, nadającym cząsteczce wyjątkowe właściwości. Do preparatów BCAA zaliczamy trzy aminokwasy niezbędne: leucynę, izoleucynę i walinę, które stanowią ok. ¼ wszystkich aminokwasów, wchodzących w skład masy mięśniowej człowieka, stając się tym samym esencjonalnym czynnikiem wspierającym rozwój tkanki mięśniowej. Aminokwasy rozgałęzione BCAA zaliczamy do grupy aminokwasów egzogennych, niezbędnych, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, lecz nie jest w stanie ich samodzielnie wytwarzać. Sytuacja ta zmusza więc do ich dostarczania drogą pokarmową, z zewnątrz, w formie żywności konwencjonalnej lub gotowego preparatu aminokwasowego.

Wśród licznych właściwości aminokwasów rozgałęzionych BCAA wyróżniamy: rozpad tkanki tłuszczowej, stymulacja syntezy nowych białek, działanie antykataboliczne, przemiany energetyczne, stymulacja produkcji insuliny. Dzięki tak kompleksowemu działaniu aminokwasy BCAA wspierają sukcesywne przyrosty masy mięśniowej, ułatwiają proces odchudzania, oraz uzupełniają rezerwy energetyczne w warunkach wzmożonego wysiłku fizycznego, będąc tym samym nieocenionym wsparciem w treningu.

ZALETY OLIMP INTRA XPLODE POWDER

Preparat aminokwasowy Olimp Intra Xplode Powder to najwyższej jakości mieszanka do stosowania podczas treningu, bazująca wyłącznie na sprawdzonych, najlepszych składnikach aktywnych, jak chlorowodorek acetylo-l-karnityny, l-asparaginian l-ornityny, kompleks witamin i minerałów, oraz duża dawka aminokwasów rozgałęzionych BCAA! Stworzony w oparciu o wysokie standardy farmaceutyczne, Olimp Intra Xplode Powder stanowi doskonałe uzupełnienie diety osób aktywnych fizycznie oraz wyczynowych sportowców, oddalając uczucie zmęczenia, często atakujące nas w trakcie intensywnego wysiłku, oraz podnosząc ogólną wydajność i wydolność naszego organizmu. Suplement wspiera procesy anaboliczne, zachodzące w organizmie, hamuje niepożądany katabolizm białek, a także poprawia regenerację powysiłkową, stając się tym samym nieocenionym wsparciem w budowaniu masy! Produkt dostępny w formie sproszkowanej, dzięki której sami z łatwością przygotowujemy odżywczy napój!

DAWKOWANIE

Zaleca się przyjmowanie 1 porcji (porcja = 1 ½ miarki) proszku na dzień, przed treningiem, rozpuszczonej w 100 ml wody, wypitej bezpośrednio po przygotowaniu.

Zdjecie

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNEINTRA XPLODE POWDER
Porcja: 9 g9 g9 g
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 555555
opakowanie500g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (9 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (9 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (9 g) ZAW:
BCAA4g
L-leucyna1,2g
L-izoleucyna0,8g
L-walina2g
Chlorowodorek Acetylo-L-karnityny0,58g
w tym L-karnityna0,47g
Wapń160mg
L-tyrozyna0,5g
Fosfor130mg
Diwęglan sodu700mg
w tym sód190mg
Asparaginian L-ornityny0,5g
L-ornityna0,25g
Ekstrakt z korzenia buraka (Beta vulgaris L.)0,3g
Porcja9g

Jeszcze nie jesteś przekonany?

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O Olimp Intra Xplode Powder - 500g

Napisz opinię

Olimp Intra Xplode Powder - 500g

Olimp Intra Xplode Powder - 500g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ: