Olimp BCAA Xplode - 1000g

152,95 zł

142,24 zł

(Oszczędzasz 7%)

- +

Promocja
Olimp - BCAA Xplode - 1000g
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
Otrzymujesz 142 punktów!
Darmowa dostawa od 250 zł
100% bezpieczne zakupyOpis produktu

Olimp BCAA Xplode - 1000g

BCAA XPLODE

AMINOKWASY ROZGAŁĘZIONE BCAA W PIGUŁCE

  • CO TO JEST BCAA?

BCAA, znane również jako aminokwasy rozgałęzione, to komplet trzech najważniejszych: izoleucyny, leucyny i waliny. Należą one do grupy aminokwasów egzogennych, niezbędnych, są więc potrzebne dla naszego organizmu, ten jednak nie potrafi samodzielnie ich wytworzyć. Bez obaw! Aminokwasów egzogennych, których jest więcej, niż podana trójka, możemy sobie dostarczać drogą pokarmową wraz z żywnością lub za pośrednictwem suplementu - Olimp BCAA Xplode.

  • PO CO BCAA?

Aminokwasy rozgałęzione stosujemy zwykle przed i po treningu, jako formę wsparcia regeneracji, albowiem właściwości neutralizujące działanie kwasu mlekowego, jakie możemy przypisać BCAA, wpływają na efektywniejszą regenerację organizmu, zaś wpływ na zmniejszenie poziomu serotoniny w mózgu, oddala uczucie zmęczenia, często atakujące nas w trakcie oraz po intensywnej sesji treningowej. Ponadto, BCAA mogą się pochwalić znacznym wpływem na anabolizm, wspomagając budowanie masy mięśniowej poprzez stymulację biosyntezy białek, oraz na katabolizm, któremu skutecznie przeciwdziałają. Dodatkowo, liczne badania dowiodły, iż BCAA mają także pośredni wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej, który to proces wspierają, oraz że w związku z tym, wpływają na rekompozycję sylwetki, zmniejszając procent tłuszczu w organizmie przy jednoczesnym zachowaniu masy, której to, jak już wspomniano wyżej, przyrosty wspierają. Jak więc widać, BCAA nie bez powodu stały się podstawowym elementem suplementacji sportowców, tuż obok białka, albowiem ich właściwości i zastosowanie w sporcie są nieocenione!

  • DLA KOGO BCAA?

BCAA mogą, a nawet powinni, stosować sportowcy każdej dyscypliny, niezależnie od poziomu wytrenowania. Po aminokwasy rozgałęzione mogą również sięgać osoby, których dieta wykazuje pewne niedobory w ich podaży np. weganie i wegetarianie, albowiem odrzucenie spożywania produktów zwierzęcych, jak i odzwierzęcych, uniemożliwia dostarczenia im wielu cennych białek.

ZALETY OLIMP BCAA XPLODE

BCAA Xplode to kolejny produkt marki Olimp z serii Xplode, tym razem będący skoncentrowaną mieszanką aminokwasów rozgałęzionych BCAA z dodatkiem glutaminy, który skutecznie wesprze nas w budowaniu masy! BCAA Xplode to preparat o działaniu anabolicznym, stymulujący biosyntezę białek, budujących nasze mięśnie, oraz przeciwdziałający szkodliwemu katabolizmowi, który odpowiada za ich rozpad. Co więcej, produkt wpływa również na obniżenie poziomu serotoniny w mózgu, dzięki czemu pojawiające się zwykle w trakcie treningu zmęczenie, zostaje oddalone i opóźnione, a my możemy dać z siebie jeszcze więcej, oraz wpływa na procesy regeneracyjne jednostki, które ulegają poprawie, pozwalając na jeszcze szybsze budowanie upragnionych mięśni! Produkt występuje w formie sypkiej (proszek), przez co szybciej się wchłania i niemal natychmiast dostaje się do krwiobiegu, oraz można go nabyć w wielu przepysznych smakach!

DAWKOWANIE

Producent zaleca przyjmowanie 1 porcji * (1 porcja = 10 g produktu) przed posiłkiem lub przed treningiem, oraz 1 porcji po treningu lub przed zaśnięciem, w dni treningowe, natomiast w dni nietreningowe nie stosować.

* 10 g proszku BCAA Xplode (25 jednostek miarki Olimp lub 2 płaskie łyżki stołowe) rozpuścić i wymieszać w 200 ml wody.

Olimp - BCAA Xplode - 1000g

Dawkowanie:

1 PORCJA (6 KAPSUŁEK) 2-3 RAZY DZIENNIE

Jeszcze nie jesteś przekonany?

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O Olimp BCAA Xplode - 1000g

Najlepsze zdrowe tłuszcze dla trzymających dietę

Nasza dieta powinna obfitować w źródła zdrowych tłuszczy. A co to właściwie oznacza? Zdrowe tłuszcze zwykliśmy nazywać nienasyconymi, wśród których najcenniejszymi są kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Błonnik marchwiowy - skuteczność i działanie

Dostępny również w ofercie naszego sklepu, to dwa w jednym - funkcjonalność i smak! Błonnik marchwiowy Pharmovit to innowacja łącząca w sobie zalety błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. A o jakich korzyściach mowa?

Sód
Sód w organizmie człowieka występuje przede wszystkim w płynach pozakomórkowych, ale również w szkielecie i w płynach wewnątrzkomórkowych. Podstawową rolą sodu jest udział w kontroli objętości płynów pozakomórkowych oraz w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Bierze udział w przewodzeniu impulsów nerwowych i pomaga kontrolować skurcze mięśni. Uczestniczy w transporcie składników odżywczych do komórek organizmu. Niedobór sodu może prowadzić do odwodnienia organizmu, spadku ciśnienia i bólów głowy, zaś nadmiar prowadzi do nadciśnienia, rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego i chorób nerek.
bcaa

Aminokwasy rozgałęzione stanowią ważny suplement w diecie każdego sportowca. Głównie stosują je przedstawiciele sportów siłowych. Podaje się je przede wszystkim w miksach białkowych. W skład BCAA wchodzą trzy substancje: leucyna, izoleucyna, a także walina.. Efekty systematycznego spożywania przez sportowców to: zahamowanie katabolizmu mięśniowego, zwiększenie syntezy białek oraz naturalna produkcja hormonów wpływających na kształtowanie się mięśni.

Tłuszcz
Tłuszcz całkowity, czyli ilość tłuszczu dodanego i tłuszczu "ukrytego", naturalnie zawartego w składnikach suplementu diety. Są to zarówno kwasy tłuszczowe nasycone, jak i jedno i wielonienasycone. Tłuszcz dostarczany drogą pokarmową z pożywieniem konwencjonalnym, jak i w odżywkach i suplementach sportowych stanowi skoncentrowane źródło energii. Kwasy tłuszczowe zawarte w pożywieniu/suplementach pełnią również rolę budulcową i funkcjonalną, stanowią także element budulcowy istoty białej mózgu. NNKT są także prekursorami hormonów tkankowych i innych ważnych biologicznie związków.
Węglowodany
Węglowodany to związki organiczne, które są bardzo szeroko rozpowszechnione w przyrodzie. Główne funkcje, jakie spełniają to rola materiału zapasowego oraz podporowego. Mają słodki smak i łatwo rozpuszczają się w wodzie. Znane nam są bliżej, jako cukry, sacharydy czy też cukrowce. Te, które występują w pożywieniu człowieka dzielimy na złożone oraz proste. Do złożonych, czyli wielocukrów należą skrobia i glikogen. Z kolei cukry proste to glukoza, fruktoza i galaktoza. Są niezbędne w codziennej diecie człowieka.
Białko

Białko stanowi jeden ze składników odżywczych organizmu. Odpowiada za transport substancji odżywczych, zwalcza toksyny, dostarcza energii, a także jest ważnym materiałem budulcowym. Niezbędne dla osób intensywnie trenujących, ponieważ wspomaga odbudowę oraz regenerację mięśni. Nadto zapobiega rozwojowi chorób układu krwionośnego. Znajduje się w wielu suplementach diety dla sportowców. Odchudzaniu sprzyja dieta o podwyższonej zawartości białka oraz obniżonej zawartości węglowodanów.

L-glutamina

test

Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)
Witamina B6 znana jest także pod nazwą pirydoksyny. Wpływa na prawidłową pracę układów krwionośnego oraz nerwowego. Przede wszystkim decyduje o prawidłowych wartościach ciśnienia krwi, pracy serca oraz skurczów mięśni. Ponadto podnosi poziom odporności organizmu. Bierze udział w procesach przemiany białka, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, a także tryptofanu. Jest niezbędna podczas produkcji czerwonego barwnika krwi, ma znaczący wpływ na glikogenezę oraz glikogenolizę w mięśniach.
w tym L-leucyna
L-leucyna jest aminokwasem egzogennym. Naturalnie spotykana w produktach białkowych, ale i pokarmach pochodzenia roślinnego. Wpływa na sekrecję anabolicznych hormonów, dlatego uznaje się, iż jest niezbędna sportowcom, stąd znajduje swoje zastosowanie między innymi w suplementach diety tego typu. Wpływa również korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, poprawę sylwetki. Ma zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportowych.
Tłuszcze nasycone
Tłuszcz nasycony dostarcza energii człowiekowi, pomaga w przyswajaniu niektórych witamin oraz składników odżywczych, a także uczestniczy w budowie błon komórkowych. Źródła tłuszczów nasyconych to głównie: wołowina, jagnięcina, wieprzowina, smalec, masło, śmietana, pełnotłuste mleko, sery żółte o dużej zawartości tłuszczu, olej kokosowy, masło kakaowe, olej palmowy oraz olej z ziaren palmowych. Nadmiar tego typu tłuszczu przyczynia się do otyłości, zwiększenia poziomu złego cholesterolu i ryzyka wystąpienia chorób serca.

Napisz opinię

Olimp BCAA Xplode - 1000g

Olimp BCAA Xplode - 1000g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ: