Activlab BCAA Xtra Instant - 500g

PRODUCENT: Activlab

Activlab BCAA Xtra Instant - 500g

69,00 zł

- +

Kup teraz, a zaoszczędzisz
6,90 zł
w kolejnym zamówieniu!
  • Ilość porcji:
zamów jeszcze przez a zamówienie wyślemy tego samego dnia!

Activlab BCAA Xtra Instant - 500g

Suplement diety Activlab - BCAA Xtra Instant to wysokiej jakości mieszanka wyłącznie sprawdzonych substancji czynnych, opierająca swój skład na korzystnym stosunku (2:1:1) aminokwasów rozgałęzionych (BCAA): L-leucyny, L-izoleucyny i L-waliny, wzbogaconych dodatkiem glutaminy, których kompleksowe zastosowanie wspiera budowanie masy oraz ułatwia redukcję tłuszczu. Suplementacja Activlab - BCAA Xtra Instant odznacza się silnym działaniem antykatabolicznym, zapobiegającym niekorzystnemu rozpadowi białek, oraz wpływa pozytywnie na przebieg procesów anabolicznych, stymulując syntezę nowych protein. Co więcej, preparat, dzięki zaawansowanej formule składników w nim obecnych, poprawia regenerację mięśni po wysiłku, a także wspiera wzrost siły i kształtowanie wytrzymałości mięśniowej, co z kolei warunkuje zawartość wyżej wspomnianej glutaminy. Dzięki wsparciu Activlab - BCAA Xtra Instant zbudujesz masę, o jakiej marzysz od dawna, oraz zgubisz zbędny tłuszcz! Produkt jest dostępny w formie sproszkowanej typu instant, która wpływa na jeszcze lepszą rozpuszczalność preparatu.

Suplement Activlab - BCAA Xtra Instant zawiera następujące składniki aktywne:

L-leucyna - to aminokwas egzogenny, niezbędny, a także najważniejszy składnik mieszanek aminokwasowych BCAA. L-leucyna nie jest związkiem syntetyzowanym w organizmie człowieka, co oznacza, że musi być ona regularnie dostarczana wraz z pokarmem. Związek zmniejsza działanie kortyzolu (hormon stresu), dzięki czemu ogranicza jego negatywne skutki, jak rozpad białek. Ponadto, L-leucyna nasila syntezę nowych białek, przyspieszając budowanie masy mięśniowej, oraz wspiera redukcję tłuszczu, usprawniając odchudzanie.

L-izoleucyna - to aminokwas egzogenny, co oznacza, że nie jest wytwarzany w ustroju ludzkim, a musi być regularnie przyjmowany przez człowieka wraz z pokarmem. L-izoleucyna, podobnie, jak pozostałe aminokwasy rozgałęzione (BCAA), stanowi źródło energii po uszczupleniu zapasów energetycznych pochodzących z węglowodanów, i tym samym, pomaga chronić białka mięśniowe przed rozpadem. Co więcej, związek ten wykazuje działanie anaboliczne i nasila syntezę nowych protein w mięśniach i wątrobie, a także pomaga regulować poziom cukru we krwi oraz wpływa na szybką regenerację po treningu.

L-walina - ostatni z aminokwasów rozgałęzionych (BCAA). L-walina, tak, jak i pozostałe aminokwasy rozgałęzione tj. L-leucyna i L-izoleucyna, nie jest produkowana w organizmie człowieka. Z tego względu musi być stale pobierana wraz z pokarmem. Związek ten pełni w organizmie człowieka szereg funkcji, jak: dostarczanie energii (po przemianie w glukozę), stymulacja wzrostu tkanki mięśniowej, pomoc w odbudowie uszkodzonych tkanek np. po chorobie i urazach. Co więcej, L-walina wspomaga utrzymanie równowagi hormonalnej, gdyż oddziałuje na wydzielanie hormonu wzrostu (GH) w organizmie.

Przeznaczenie Activlab - BCAA Xtra Instant

Activlab - BCAA Xtra Instant jest rekomendowany wszystkich trenującym, bez względu na rodzaj uprawianego sportu czy stopień zaawansowania. Preparat, ze względu na swoje wszechstronne właściwości, wspomaga nie tylko budowanie i rozwój masy, lecz również przyspiesza odchudzanie i wpływa na poprawę wyników sportowych, jak wytrzymałość oraz siła.

Ekspert Mamutpro radzi, jak stosować Activlab - BCAA Xtra Instant:

“Aminokwasy rozgałęzione (BCAA) warto jest łączyć z innymi suplementami, jak odżywki węglowodanowe, gdyż zastosowanie cukrów w diecie przyspiesza transport aminokwasów do komórek mięśniowych, dzięki czemu te mogą się szybciej regenerować, czy L-glutamina, która uzupełnia działanie BCAA i potęguje efekt anaboliczny i antykataboliczny.”

Zalecane spożycie i przygotowanie:

Zaleca się stosowanie 1 porcji (10 g = 1 miarka) dwa razy dziennie - przed i po treningu. Celem przygotowania preparatu należy rozpuścić proszek w 250 ml wody i spożyć go zaraz po przyrządzeniu.

Źródła naukowe:

[1] 1: Gualano AB, Bozza T, Lopes De Campos P, Roschel H, Dos Santos Costa A, Luiz Marquezi M, Benatti F, Herbert Lancha Junior A. Branched-chain amino acids supplementation enhances exercise capacity and lipid oxidation during endurance exercise after muscle glycogen depletion. J Sports Med Phys Fitness. 2011 Mar;51(1):82-8. PubMed PMID: 21297567.

[2] 1: Portier H, Chatard JC, Filaire E, Jaunet-Devienne MF, Robert A, Guezennec CY. Effects of branched-chain amino acids supplementation on physiological and psychological performance during an offshore sailing race. Eur J Appl Physiol. 2008 Nov;104(5):787-94. doi: 10.1007/s00421-008-0832-5. Epub 2008 Aug 13. PubMed PMID: 18704484.

[3] Zanchi N.E., Lancha A.H. Jr.: Mechanical stimuli of skeletal muscle: implications on mTOR/p70s6k and protein synthesis. Eur. J. Appl. Physiol., 2008, 102 (3), 253-263.

[4] Bodine S.C.: mTOR signaling and the molecular adaptation to resistance exercise. Med. Sci. Sports Exerc., 2006, 38 (11), 1950-1957.

UWAGI:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała. Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Produkt nie zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym (poza przypadkami gdy opis producenta i informacja na etykiecie wskazuje na takie przeznaczenie). Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed nasłonecznieniem.

Dawkowanie:

Zaleca się stosowanie 2 porcji dziennie.

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNE BCAA XTRA INSTANT
Porcja: 10 g10 g10 g10 g10 g10 g10 g10 g10 g10 g
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 50505050505050505050
opakowanie 500g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g) ZAW:
L-leucyna 2,5g
L-izoleucyna 1,25g
L-walina 1,25g
L-glutamina 3,5g
Porcja 10g
L-glutamina

L-glutamina stanowi jeden z 22 aminokwasów niezbędnych w budowaniu białka. Należy do grupy aminokwasów endogennych, czyli takich, które są syntetyzowane w organizmie i zostają uznane nie za niezbędne, ale ważne. Największą rolę odgrywa w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz pokarmowego. Występuje obficie w pokarmach wysokobiałkowych. Stosowany także w odżywkach białkowych oraz bardzo często, jako antykatabolik, równie często wraz z BCAA.

L-izoleucyna

4-hydroksy-izoleucyna stanowi wartościowe uzupełnienie diety sportowców, którzy jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest troska o własne zdrowie i sylwetkę. Związek ten zalicza się do aminokwasów pochodzenia roślinnego, o mocnym działaniu anabolicznym. Substancja ta ma szczególne znaczenie dla gospodarki insulinowo – glukozowej organizmu. Wychwytuje aminokwasy i glukozę przez tkankę mięśniową, co wpływa na szybszy rozwój muskulatury.

L-leucyna

L-leucyna jest aminokwasem egzogennym. Naturalnie spotykana w produktach białkowych, ale i pokarmach pochodzenia roślinnego. Wpływa na sekrecję anabolicznych hormonów, dlatego uznaje się, iż jest niezbędna sportowcom, stąd znajduje swoje zastosowanie między innymi w suplementach diety tego typu. Wpływa również korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, poprawę sylwetki. Ma zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportowych.

L-walina

to jeden z trzech głównych aminokwasów wchodzących w skład odżywek BCAA;  wspiera wytwarzanie energii w mięśniach, stymuluje wzrost tkanki mięśniowej w czasie odnowy potreningowej oraz wspomaga utrzymanie równowagi hormonalnej, wpływając na hormon wzrostu (GH). Zaliczana do aminokwasów egzogennych, L-walina nie jest produkowana w ludzkim organizmie, lecz musi być przez niego pozyskiwana z zewnątrz. W żywności występuje w takich produktach, jak mięso, ryby, nabiał oraz jaja.

Napisz opinię

Activlab BCAA Xtra Instant - 500g

Activlab BCAA Xtra Instant - 500g

Aminokwasy rozgałęzione (BCAA) tj. L-leucyna, L-izoleucyna i L-walina, których zastosowanie zostało wzbogacone dodatkiem glutaminy. Suplement wspomaga szybką rozbudowę masy mięśniowej, zmniejsza szkodliwy katabolizm oraz przyspiesza procesy regeneracyjne po wysiłku.

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ WIEDZY? TE ARTYKUŁY MOGĄ CIE ZACIEKAWIĆ:

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%