Activlab BCAA Xtra - 800g

Activlab - BCAA Xtra - 800g

Ostatnie sztuki!

66,50 zł

- +

  • Ilość porcji:
Zamów i opłać w ciągu
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
Otrzymujesz 66 punktów!
Darmowa dostawa od 250 zł
100% bezpieczne zakupy

Zamów ten produkt i zgarnij
10% cashbacku na kolejne zakupy!

Twój program lojalnościowy mamutpro.pl

Opis produktu

Activlab BCAA Xtra - 800g

BCAA XTRA

AMINOKWASY ROZGAŁĘZIONE BCAA - DZIAŁANIE

Preparaty BCAA, których skład obejmuje wysoką zawartość aminokwasów rozgałęzionych BCAA, to obecnie jedne z najczęściej suplementowanych odżywek, których dodatek do regularnej suplementacji jest niemal obowiązkowy, jeśli poważnie traktujemy uprawiany przez nas sport. Efekty stosowania preparatów aminokwasowych BCAA potwierdzają liczne, pozytywne opinie konsumentów, jak również szereg badań wykonanych w kierunku zakresu działań omawianych odżywek, których stałe przyjmowanie nie tylko uzupełnia naszą dietę w udział trzech aminokwasów niezbędnych: leucyny, izoleucyny i waliny, które to stanowią bazę preparatów BCAA, lecz również wspiera budowanie siły i masy oraz ułatwia redukcję zbędnego tłuszczu. Co więcej, obecne w opisywanych odżywkach aminokwasy rozgałęzione należą do grupy związków niezbędnych, egzogennych, co oznacza, że choć nasz organizm ich potrzebuje, by prawidłowo funkcjonować, muszą być one stale dostarczane z zewnątrz, wraz z pokarmem, lub suplementowane, gdyż ich synteza nie zachodzi w ustroju człowieka.

Wśród licznych korzyści płynących z suplementacji preparatami aminokwasowymi BCAA wyróżniamy: przyspieszony wzrost i rozwój masy, redukcję tkanki tłuszczowej, ograniczenie zakwaszenia mięśni, poprawę procesów regeneracyjnych po treningu, wzrost siły chwytu i wytrzymałości. Co więcej, w związku z tak rozległym polem zastosowań, odżywki BCAA są doskonałą propozycją zarówno dla laików sportowych, jak również świetnie sprawdzają się w suplementacji zawodowych sportowców, niezależnie od rodzaju uprawianej dyscypliny czy celu sportowego, którym może być tak masa, jak i redukcja tkanki tłuszczowej.

Obecne w preparatach BCAA aminokwasy rozgałęzione: leucyna, izoleucyna i walina, pełnią w organizmie człowieka szereg ważnych zastosowań, i tak też leucyna, dzięki działaniu hamującemu aktywność kortyzolu - hormonu stresu, przeciwdziała rozpadowi białek, a także stymuluje syntezę nowych protein, przyczyniając się tym samym do przyspieszania rozwoju masy; walina, poza działaniem antykatabolicznym, wpływa na wydzielanie anabolicznego hormonu, naturalnie występującego w ludzkim organizmie - hormonu wzrostu (GH); i wreszcie izoleucyna, która prócz działania antykatabolicznego, zapobiegającego rozpadowi mięśni, wpływa ponadto na poziom cukru we krwi, normalizując go.

JAK PRZYJMOWAĆ PREPARATY AMINOKWASOWE BCAA?

Odżywki BCAA zaleca się stosować w stałych dawkach, których dokładną wartość warunkuje masa ciała oraz stopień aktywności fizycznej; należy mieć bowiem na uwadze, iż obciążenie fizyczne, warunkowane uprawianym systematycznie treningiem, wpływa na wzrost zapotrzebowania organizmu na różne składniki, w tym także na aminokwasy, które wówczas zaleca się przyjmować w dwóch pomniejszonych dawkach, dwa razy na dzień: przed i na ok. 15 minut po treningu, w dni treningowe, oraz rano, na pusty żołądek i przed snem, w dni wolne od treningu.

ZALETY ACTIVLAB BCAA XTRA

Suplement diety Activlab BCAA Xtra to wysokojakościowy preparat aminokwasowy, którego już jedna porcja stanowi bogactwo aminokwasów rozgałęzionych BCAA, zestawionych w optymalnej proporcji składników wynoszącej 2:1:1. Środek, dzięki tak skoncentrowanemu składowi, wzbogaconemu ponadto dodatkiem glutaminy dla jeszcze lepszych efektów, przyspiesza budowanie upragnionej masy, jak również ułatwia odchudzanie, w tym także sportowców na redukcji. Co więcej, stała suplementacja preparatem Activlab BCAA Xtra wpływa korzystnie na procesy regeneracyjne po wysiłku oraz wspomaga rozwój siły chwytu i wytrzymałości mięśniowej. Aminokwasy rozgałęzione, stanowiące ok. ⅓ masy mięśniowej człowieka, poza wysoką aktywnością anaboliczną, wpływającą na syntezę nowych protein, odznaczają się także silnym działaniem antykatabolicznym i ograniczają w znacznym stopniu rozpad włókien mięśniowych. Preparat aminokwasowy Activlab BCAA Xtra stanowi świetną propozycję zarówno dla początkujących siłaczy, jak również wpisuje się znakomicie jako element suplementacji wyczynowych sportowców, niezależnie od rodzaju uprawianego sportu! Produkt dostępny w postaci proszku. Możliwość wyboru smaku.

DAWKOWANIE

Zaleca się stosowanie 2 oddzielnych porcji proszku, przed i po treningu, w dni treningowe, oraz 1 porcji produktu rano, na czczo, w dni wolne od treningu.

Activlab - BCAA Xtra - 800g

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNEBCAA Xtra
Porcja: 10 g10 g10 g10 g10 g10 g10 g10 g10 g
ILOŚĆ PORCJI W OPAKOWANIU: 808080808080808080
opakowanie800g
Zawartość: ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g)ZAWARTOŚĆ W 1 PORCJI (10 g) ZAW:
Wartość energetyczna129 kJ/30 kcal
Białko7,6 g
Węglowodany0 g
Tłuszcz0 g
L-glutamina3,5 g
L-leucyna2,5 g
L-walina1,25 g
L-izoleucyna1,25 g
Białko 100%
Węgle 0%
Tłuszcze 0%

Jeszcze nie jesteś przekonany?

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ BAZĄ WIEDZY O Activlab BCAA Xtra - 800g

Białko

Białko stanowi jeden ze składników odżywczych organizmu. Odpowiada za transport substancji odżywczych, zwalcza toksyny, dostarcza energii, a także jest ważnym materiałem budulcowym. Niezbędne dla osób intensywnie trenujących, ponieważ wspomaga odbudowę oraz regenerację mięśni. Nadto zapobiega rozwojowi chorób układu krwionośnego. Znajduje się w wielu suplementach diety dla sportowców. Odchudzaniu sprzyja dieta o podwyższonej zawartości białka oraz obniżonej zawartości węglowodanów.

L-glutamina

L-glutamina stanowi jeden z 22 aminokwasów niezbędnych w budowaniu białka. Należy do grupy aminokwasów endogennych, czyli takich, które są syntetyzowane w organizmie i zostają uznane nie za niezbędne, ale ważne. Największą rolę odgrywa w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz pokarmowego. Występuje obficie w pokarmach wysokobiałkowych. Stosowany także w odżywkach białkowych oraz bardzo często, jako antykatabolik, równie często wraz z BCAA.

L-izoleucyna

4-hydroksy-izoleucyna stanowi wartościowe uzupełnienie diety sportowców, którzy jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest troska o własne zdrowie i sylwetkę. Związek ten zalicza się do aminokwasów pochodzenia roślinnego, o mocnym działaniu anabolicznym. Substancja ta ma szczególne znaczenie dla gospodarki insulinowo – glukozowej organizmu. Wychwytuje aminokwasy i glukozę przez tkankę mięśniową, co wpływa na szybszy rozwój muskulatury.

L-leucyna

L-leucyna jest aminokwasem egzogennym. Naturalnie spotykana w produktach białkowych, ale i pokarmach pochodzenia roślinnego. Wpływa na sekrecję anabolicznych hormonów, dlatego uznaje się, iż jest niezbędna sportowcom, stąd znajduje swoje zastosowanie między innymi w suplementach diety tego typu. Wpływa również korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, poprawę sylwetki. Ma zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportowych.

Napisz opinię

Activlab BCAA Xtra - 800g

Activlab BCAA Xtra - 800g

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT PRZEGLĄDALI RÓWNIEŻ:

TY ZAPISUJESZ SIĘ DO NEWSLETTERA

MY WYSYŁAMY KOD RABATOWY 10%