Coraz więcej osób w obecnej rzeczywistości zwraca dokładną uwagę na to, co spożywa i na to, jak prezentuje się jego sylwetka. Co ciekawe rośnie zainteresowanie różnego rodzaju dietami, które mają pomóc uporać się z nadprogramową tkanką tłuszczową. Jedną z najpopularniejszych jest oczywiście dieta redukcyjna. Redukcja staje się skutecznym sposobem na dość szybkie i zdrowe uporanie się z nadprogramowymi kilogramami. Pojawia się jednak wiele pytań jak chociażby co jeść na redukcji? jak powinno wyglądać śniadanie na redukcji? Warto więc poznać na te pytania odpowiedzi!

Redukcja – co to?

Redukcja to nic innego jak specyficzny okres w cyklu odchudzania, który ma doprowadzić jedynie do utraty zbędnej tkanki tłuszczowej. Jeśli więc zastanawiamy się co to redukcja? można powiedzieć, że jest to specyficzny sposób odżywiania, który bazuje na wykreowaniu deficytu w kaloriach. Deficyt kaloryczny to sytuacja, w której nasz organizm spala więcej kalorii niż przyjmuje, dzięki czemu możliwa jest efektywna redukcja masy. Dieta redukcyjna- jadłospisy to posiłki przygotowane w taki sposób, by można było ten deficyt kaloryczny wykreować i jednocześnie uzupełniać ewentualnie niedobory substancji odżywczych w organizmie.

Ile kalorii na redukcji?

Wiele osób zastanawia się jaka dieta na redukcji będzie najskuteczniejsza. Okazuje się, że przykładowa dieta na redukcję musi mieć odpowiednią ilość kalorii. Ma ona umożliwić nam nie tylko trening wytrzymałościowy na redukcji, ale także dobre samopoczucie. Wobec tego ile kcal jeść na redukcji? Zwykle zaznacza się, że jadłospis dieta redukcyjna powinien być skomponowany w ten sposób, by nie przekraczać 1200 kalorii. Oczywiście warto zaznaczyć, że jest to wartość względna. W momencie kiedy wykonujemy również ćwiczenia na redukcję czy stosujemy suplementy na redukcji, warto w pierwszej kolejności obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne naszego organizmu. Wówczas można dobrać odpowiednia ilość kalorii, tak by deficyt wahał się na poziomie 500-600 kalorii. W ten sposób można dobrać również produkty na redukcję i skomponować posiłki na redukcji. Pamiętajmy jednak, że posiłek na redukcji w dalszym ciągu powinien dostarczyć nam odpowiednią ilość białka w diecie i inny mikro- oraz makro elementów.

co to Redukcja

Dieta redukcyjna

Przykładowa dieta na redukcji musi opierać się na zbilansowanych składnikach i produktach, które zagwarantują nam odpowiednią ilość białka, tłuszczy i węglowodanów. Co więcej wskazana jest również suplementacja na redukcji, by można było zachować odpowiedni balans organizmu. Wobec tego obiad na redukcji i kolacja na redukcji powinny dostarczyć nam około 1000 kalorii, zaś śniadanie około 200-300 kalorii. W ten sposób będzie można wykreować pożądany deficyt. Warto zaznaczyć, że obiad na redukcję ma być najbardziej kalorycznym posiłkiem w ciągu dnia. Warto zaznaczyć, że przepisy na redukcję są dostępne są w sieci, a przykładowa dieta redukcyjna musi być różnorodna w taki sposób, by o wiele łatwiej było się nam jej trzymać. Obiad na redukcji może zawierać zarówno mięso z kurczaka jak i z indyka, a także ryż i warzywa. Jedzenie na redukcji nie musi być nudne. Dieta redukcja może być świetnym sposobem na utratę wagi. Jeśli jednak zastanawiacie się jakie suplementy na redukcję, to z pewnością przyda się kompleksowy zestaw witamin. Jakie suplementy na redukcji? Najlepiej te, które są w pełni naturalne i nie powodują skutków ubocznych. Suplementacja redukcja to niezwykle ważny aspekt, który pozwoli zachować pełną sprawność naszego organizmu.

Trening na redukcję

Skoro wiemy już: redukcja- co jeść i wiemy gdzie znaleźć dieta na redukcję- przepisy, to warto również poświęcić chwilę na to, jak przygotować się do treningu. Przykładowa dieta redukcyjna nie dostarczy nam ogromnej ilości kalorii, a suplementacja redukcja ma nam zapewnić witaminy. Przed treningiem jednak warto się dodatkowo wzmocnić. Posiłek przedtreningwy na redukcji powinien być solidną porcją odżywki białkowej. Co więcej dieta redukcyjna menu może zostać wzbogacona koktajlami owocowymi. Treningi powinny być dopasowane do naszego aktualnego stanu. Warto poświęcić czas na treningi kondycyjne i lekko siłowe. Nie doprowadzajmy do znacznego przeciążenia organizmu, w momencie kiedy jest on osłabiony.

Co po redukcji?

Dieta redukcyjna pozwoli zgubić tkankę tłuszczową, jednak nie może ona trwać w nieskończoność. Po diecie redukcyjnej zaleca się stopniowe zwiększanie kalorii i powrót do ciężkich i intensywnych treningów siłowych. Pomoże to skutecznie wyrzeźbić sylwetkę, a jednocześnie uchroni nas przed kłopotliwymi wahaniami wagi. Warto również skupić się na tym, by podaż kalorii zwiększać stopniowo. W ten sposób będzie można uniknąć efektu jo-jo i jednocześnie nauczyć się kontrolować swój własny apetyt. Stopniowo zwiększajmy też intensywność treningów siłowych i obserwujmy, czy organizm radzi sobie z większym obciążeniem. Po redukcji zalecana jest w dalszym ciągu odpowiednia suplementacja.